בלוג עם שורשים

 

בלוג עם שורשים

14 פברואר 2017

בכניסה לבית שלי ברמת גן יש גינה , גינה אורגנית של ירקות , לפני כמה שנים יבשתי שם את פינת הדשא המהודרת , הזמנתי קרשים ליצירת ארונות של גינה מוגבהת , אדמה בבאלות  ענקיות וקומפוס תולעים אדומות להעשרת המתחם. שתלתי עלים ירוקים, ירקות עונתיים, פקעות, פרחים, בצלים, תבלינים …. וכל עונה בסיומה הצמחים מייצרים פרחים, מגשימים את פירותיהם ומכילים זרעים בתוכם ואני אוספת באדיקות את האנרגיה הצמחית הזאת מיועדת לזריעה בשנה הבאה.

גינת הבר שלי בקיץ
צבעוניות של האביב

וכך חוזר חלילה בסיום כל עונה , מטייחת את האדמה בקומפוס חדש, מקלטרת והופכת אותה , מוסיפה עלים שהרקיבו מתחת לעצי הפרי בחצר וזורעת ושותלת את הזרעים הרלוונטים לעונה החדשה. כן המחזוריות הזאת והאמון וההתרגשות מהחיבור לטבע ולנוכחותו בחיי עושים לי את זה. ריח האדמה, הזוחלים והציפורים והפרפרים שחזרו לגינה, הכסא והשולחן הקטן , ההפסקות במחיצת אהוביי החדשים. אשה עם שורשים עם גינה אורגנית ומחזוריות טבעית בחיקה.

גינת הבר שלי בחורף
קולורבי מזדחל

עכשיו בתחילת הסתיו שתלתי באדמתי חסות וסלרי, פטרוזיליה וכוסברה, קייל וטולסי, ברוקולי וכרוב ,פקעות נרקיסים, ובצלים ירוקים,נענע אורגנו ובזיליקום מתוק ויווני, ריח טוב, כייף גדול !

הבלוג שלי מגיע מגינת הבר, בלוג מחובר לטבע, לסביבה, לעולם. בלוג עם שורשים , שורשי החוויה של לחיות את הרגע, לחוות בעצמי את הטעם הריח והתחושתיות של האם הגדולה, לגעת עם אצבעות רגלי היחפות באדמה שמגדלת את האוכל שלי, לחפור בה להרגיש אותה .

את האדמה שמייצרת חיים, את האדמה שמקרקעת , שאוחזת שורשים, לחות, יציבות, שמעברת חיים חדשים. הבלוג שלי נולד באדמה הזאת , בשורשים שלי , בחוויות שבהם אני מתנסה , מעבירה הלאה את ההתרגשות החוויתית בעיבורי,  מייצרת חיים חדשים !

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות

אתר פוקה גרינמרקספוסטים נוספים


בריאות אנרגתית 16.05.2021

לסמוך על המומחים – ד״ר מרקולה

לכן לא מפתיע שבמקום לדרוש מדע בטיחותי ולעודד דיונים כנים, פתוחים ואחראיים על המדע, פקידי הבריאות הממשלתיים שנמצאו בסכנה אחריותית.

חינוך חדש 13.05.2021

חוק הפטריוט והחוק למאבק בטרור

ממשלות מנצלות מצבי משבר כמו טרור, מגיפות, מלחמות, קטסטרופות סביבתיות כדי להגביר את סמכותם ושליטתם על חשבון חוקי היסוד של.

אדג׳נדה חברתית 13.05.2021

טיפוח תקווה הוא טיפוח התנגדות – ד״ר מרקולה

בואו נסתכל יחד מה באמת קרה ומה ממשיך לקרות באמת עם קו-בי-ד: מקורו, טבעו, ארסיותו, איומיו, מניעתו וטיפולו. וננסה לגבש.

אדג׳נדה חברתית 11.05.2021

״האיפוס הגדול ״ ד״ר מרקולה

ד״ר מרקולה יחד עם רוני קומינס כתבו ספר חדש שמחבר את כל הנקודות ,בעקבות המשבר ומייצר פאזל הגיוני עם בבליוגרפיה.