ריטריט קול נשימה דממה

 

ריטריט קול נשימה דממה

26 מרץ 2023

עם ענת צחור ורקפת אמסלם במנזר בעין כרם 21-23/3/23

חזרתי מהריטריט עם תודעה מורחבת , שקט בגוף , והמון אנרגיה טובה …….

מה היה שם שמניע את כל הטוב הזה ?

ענת צחור היא מורה לדהרמה, שנים שמובילה אנשים בריטריטים ובפרטי לעבור תהליכים של חיבור לנשמה והשקטת התודעה, בסדנאות של ויפסאנה והחזקת המרחב ליצירת חיבור עם האני האותנטי.

רקפת אמסלם היא זמרת, מוסיקאית ומובילת סדנאות קול לחיבור לקול הפנימי שלנו דרך שירה תיפוף והשראת תעוזה לביטוי עצמי .

השילוב המנצח הזה הוביל לסדנא מרגשת מאין כמוה, שנערכה במנזר נוטרדם של האחיות מציון בעין כרם.

התרגול וההנחיות הובילו להשקטה , שיטוט במקום יפיפה מלא בצמחיה עשירה ומגוונת , נוף קדמוני ומעטפת פסטורלית. השקטה במובן של לא מדברים, בוחנים את התדרים שעולים, את הקולות המוכרים, ומתחברים לכאן ועכשיו בבהירות והכלה של הרגע הזה.

התובנה של להכנס פנימה לגוף ולהיות במקום טבעי ועכשוי , מוביל להשקטה של גלי הרטט הטבעיים שמונחים בדרכ מהטבעה של אופי ואישיות שנוטים להציג בדרך מסוימת את היותינו. ֿ

בהתחלה זה מוזר , מחפשים את המוכר והידוע, מחשבות שעוברות בראש אחת אחרי השניה ברצף, בדאגה, בהתניה, במה צריך, מה מותר, מה הולך להיות , מה אמרו לי, מה אני עושה ,מה יהיה ? קולות רבים צפים וממסכים את ההווה, את הרגע הזה, אך לאט לאט ככל שהזמן עובר נעלמים נמסים ומתפוגגים.

ובמקומם מתרחשת המציאות של הרגע ומתבטיאת ביתר עוצמה , קשובים לציוץ הצפורים , לצבעוני האדום , לעץ הרדום בשלכת שמתחיל ללבלב בעלעלים עדינים, בריח העולה מערמת עלי השלכת, צלצול הפעמונים בכנסיה ממול ורחש המים במעין הסמוך.

הזמן ללא זמן הופך לשניה אחרי שניה של יופי , מודעות, שמחה, של אני כאן כדי לחוות, לגעת בזה, ללטף את הרוזמרין המשפריץ את ריחו המיוחד, את הרקפות והסוקולנטים הפורחים בצהוב עז ולשאוף אויר הרים צלול.

והכל קורה בהתבודדות, שיטוט עם עיניים פתוחות לרווחה במרחבי גן המנזר, נוגעים ביופי של בתי האבן, האויר הצח של ירושלים, ההסכמה של לפתוח את התודעה, לצמצם את גלי המוח, להנכיח את עצמי ברגע הזה.

ושום דבר מאלה לא נאמר במפורש, לא מוסבר במילים, רק ניתן כהזדמנות לחוות בעצם השהייה בזמן הזה, בשתיקה בתוך עצמי .

ההתכנסויות בחדר ההדרכה עוסקות בצליל, במקצב, ברטט, בתהודה ,מייצרות מרחב חדש, לקול להתבטא. להגדיר מחדש את גבולותיו, להתחבר לרטט, לאנרגיה שלו, לאיכות הצליל, העומק שלו בגוף, הצ׳אקרות שבהם הוא נוגע .פותח ומהדהד בחלל הגדל מבפנים.

פתאום חלף הסופ״ש , ואני חושבת ביני לביני מה כל כך מהר , מה כל כך לאט, מה היה כאן בזמן ללא זמן, איך חוויתי כל כך הרבה תחושות, ריחות, מראות, בתוך הכלום הזה, האם היה חלום?

מנזר בעין כרם / סבינה מסג שירים

עסוי

לשבת ולבהות

מתחת לשקדיה כלה

כשכל רוח קלה מפילה עלי

נגיעות של

תפרחות מפוררות

זה העסוי

שלבי צריך

לעת כזאת

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות


פוסטים נוספים


freedom 09.08.2023

לונדון ריל אקדמיה לאי ריכוזיות

במקביל לעולם המוכר שנסדק ומתמוטט לנגד עיננו המשתאות ,נבנה עולם חדש עם טכנולוגיות שמבוססות על דיגיטציה, על רשת האינטרנט חובקת.

freedom 20.06.2023

טכנולוגיות העתיד

בשנים האחרונות למדתי להטיל ספק בכל דבר ועניין שהיוו חלק מהעולם הרציונאלי והמקובל וההררכיה המובנית ששלטה בעולם .

freedom 21.05.2023

התפרקות חברתית

ברחנו מהיהודיות והפכנו לישראלים גאים. בתעודת הזהות האמיתית שלנו יכולנו בקלות למחוק את הערך יהודי , כי הפכנו לקוסמופוליטיים, הייטקיסטים,.

freedom 24.04.2023

גופי של האחרים – נעמי וולף

האליטות השתמשו ב"משבר" כדי לסגור את נורמות החירות המערביות, את העולם שבמרכז האדם והציוויליזציה עצמה.

דילוג לתוכן