חיבור לרוח של הצמחים

 

חיבור לרוח של הצמחים

29 ינואר 2023

במהלך טקס האיואסקה שהשתתפתי בו עם שאמנים משבט השיפיבו , התוודעתי לעבודה עם רוח הצמחים .העבודה עם הרוח כללה צורות גיאומטריות וצלילים מרפאים ועזרה בפתיחת בלוטת האיצטרובל כדי לקבל מרוח האיואסקה את השיעור. רוח הצמח לא מרפאית אותך ישירות אלא מראה לך מה אתה צריך לפתור בתוכך , נותנת לך שיעורי בית, ממה להשתחרר ולהרפות ואיפה לשים לב ולטפח.

בתקופת האינטגרציה עם מסעות האיואסקה כששכנתי בטבע חזק ועוצמתי בברזיל וניסיתי להבין את התקשורת המטאפיסית עם האיואסקה הבנתי ששכחנו את הקשר העמוק שלנו עם עצמינו ועם הטבע הסובב אותנו .כי אנחנו הטבע וכדאי שניזכר מי אנחנו .

חיפשתי ומצאתי שמאניות שעובדות עם רוחות הצמחים גם במערב בסביבת החיים שלהם, מתקשרות עם סירפד, אלון, ורדים, טולסי, ארתימיסיה, נזכרות בשושלות ריפוי בתרבות הקלטית באנגליה, בתרבות הילידית בצפון אמריקה, מחברות בין המסורות העולמיות והשבטיות בסביבת החיים שלהן. למדתי עם פאם מונטוגמרי מקונטיקט, ארה״ב ואמה פארל מוולש, אנגליה ועם רוברט רוג׳רס מקנדה שנעזרים ברוח צמחי המערב להילינג שמאני.

העבודה עם רוח הצמח כפי שנעשית בקהילות הילידים בדרום אמריקה יכולה להעשות גם בסביבה הילידית שלנו , בארץ שלנו והצמחים שלנו. החוכמה הילידית מוחזקת בארץ ובטבע ונגישה עבורינו, המסורות העתיקות תמיד נמצאות בצורה סימביוטית עם הטבע. גם אם שושלות רוחניות או מרפאים אבדו או נקטעו ,החוכמה לעולם לא אבודה אלא ממשיכה לחיות בצמחים בעצים ובפטריות. היא זמינה עבורינו במקום הולדתינו והמסר שלה רוחני .

הקשר של חוכמה זו עם רוחות הצמחים צריכה להעשות בחרדת קודש ובדרך מקודשת, בכוונה ליצר ריפוי ובהכנות מסוימת לקראת המפגש, אם אנחנו מתקרבים לצמחים בצורה כזאת של כבוד וטקסיות הם יכולים להיות עבורינו פסיכדאלים באותה מידה ובעלי ברית .

הצמח הראשון שאיתו עשיתי עבודת חיבור מה שנקרא ״דיאטת צמחים״ הוא הארתימיסיה אנואה , במהלך שהותי בכרם מהר״ל , בהליכות יומיומיות בטבע הכרמל , עם טקסים וריקודים והרבה כוונה להתחבר ,עם יומן התרחשויות וחלומות , ועם צריכת הצמח בצורת תה, תמצית אנרגתית ומגע

הצמח נהפך להיות עבורי בעל ברית במסע המודעות לכוח המרפא של הרוח של הצמחים כאן בארץ ישראל, במרחב הטבע שלנו.

חוויתי מסע עמוק כדי לקבל את מה שנועדתי ללמד ולרפא, בתקופה מאתגרת זו שנולדה לפתחינו בלווי הרחבת התודעה, שחרור דפוסי חשיבה שאינם משרתים אותנו ובתהליך העוצמתי של איך להתחבר לעצמינו מחדש וכל זאת עם בעלי ברית בדמות הרוח של הצמחים .

זה מסע אינדיבידואלי שכל אחד חווה אותו בצורה שונה עם חיבור פרטי שנוגע באני המיוחד  ההדרכה, הכוונה, הבחירה של הצמחים, ההתאמה עם מה יש לרפא ,יומן התיעוד, והתהליך עצמו הם עוצמתיים וטרנספורמטיבים ומאפשרים חיבור בלתי אמצעי לעצמי האותנטי .

רוח הצמח יודעת בדיוק מה אתה צריך כדי לרפא את עצמיך, היא גם יודעת איך לתקשר איתך את זה , לפעמים צריך סובלנות במודעות של איך זה קורה ומה השפה החדשה , עם האימון מגיעות התובנות והקשר הבלתי אמצעי עם הטבע שאנחנו.

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות


פוסטים נוספים


freedom 09.08.2023

לונדון ריל אקדמיה לאי ריכוזיות

במקביל לעולם המוכר שנסדק ומתמוטט לנגד עיננו המשתאות ,נבנה עולם חדש עם טכנולוגיות שמבוססות על דיגיטציה, על רשת האינטרנט חובקת.

freedom 20.06.2023

טכנולוגיות העתיד

בשנים האחרונות למדתי להטיל ספק בכל דבר ועניין שהיוו חלק מהעולם הרציונאלי והמקובל וההררכיה המובנית ששלטה בעולם .

freedom 21.05.2023

התפרקות חברתית

ברחנו מהיהודיות והפכנו לישראלים גאים. בתעודת הזהות האמיתית שלנו יכולנו בקלות למחוק את הערך יהודי , כי הפכנו לקוסמופוליטיים, הייטקיסטים,.

freedom 24.04.2023

גופי של האחרים – נעמי וולף

האליטות השתמשו ב"משבר" כדי לסגור את נורמות החירות המערביות, את העולם שבמרכז האדם והציוויליזציה עצמה.

דילוג לתוכן