קבוץ הרדוף חוויה אותנטית

 

קבוץ הרדוף חוויה אותנטית

3 אוגוסט 2022

הגעתי לארץ והתמקמתי בקיבוץ הרדוף בסבלט מדהים של זוג אומנים ששוכן מעל נחל ציפורי.

קיבוץ הרדוף נוסד כקהילה אנתרופוסופית ייחודית עם פעילות ענפה בתחומי החינוך, שיקום, רפואה, אמנויות, חקלאות ומזון אורגני.

בהרדוף 3 קהילות טיפוליות בית אלישע : קהילת מבוגרים בעלי צרכים מיוחדים שעובדים בענפי המשק שהוקמו במיוחד עבורם כמו קונדיטוריה ובית קפה, בית טוביה : פנימייה טיפולית לילדים ובני נוער בסיכון וחירם מסגרת שיקומית לצעירים במהלך או אחרי משבר נפשי במטרה להחזירם לחיים עצמאיים.

ביום שבו הגעתי התבשרתי על מופע ביטלס ייחודי של אוכלוסיה בעלת צרכים מיוחדים, מופע הסיום השנתי שלהם , הגעתי ונכחתי במופע קסום עוצמתי : שירים באנגלית ובעברית חלקם קשים לביצוע ,הייתי בהלם איזה מופע ברמה גבוהה ניתן להרים עם אוכלוסיה שבדרכ נוטים להתעלם ולסגור מחוץ לחברה. היתה זאת קבלת פנים פותחת לב, מעוררת אמפתיה ופליאה ותובנה ברורה שזאת הדרך לטיפול באוכלוסיה עם צרכים מיוחדים . הגישה האנתרופוסופית מאמינה בעיקרון של טיפוח הגרעין הבריא הקיים בכל אדם, תוך שילוב וקבלת השונה לתוך מארג החיים של החברה והסביבה.

מעיין יבקע הטבילה היומית

עין יבקע ,ליד הבית שלי ,כל בוקר טובלת בו בריגוש קריר ונעים. זוכה לביקורים רבים במהלך היום של אנשים מכל התרבויות ותבניות ההתנהגות , המעיין וסביבתו זוכים להצפה של פסולת ידי אדם , בקבוקים, כוסות פלסטיק, ואוכל שנשאר כאבן שאין לה הופכין לאחר הביקורזבל וליכלוך שאופיניים בכל ערוצי הנחלים והטבע בארץ שאינם מוגנים ע״י רשות הטבע והגנים בתשלום. אז איך התגברו על סוגיה זו בעין יבקע ? אנשים מקסימים מקיבוץ הרדוף השכן יורדים כל בוקר מוקדם ואוספים את הזבל למכולות שליד, והמעיין נותר זמין נגיש ונקי לשימוש בצורתו הטהורה והמקורית

גן הבית קיבוץ הרדוף

חקלאות ביו דינמית בחסות האנתרופוסופיה של רודולף שטיינר , אוההה איזה גן ענק של ירקות עונתיים וצמחי מרפא מרושת בפרחים וחלקות אדמה שמחליפות את המיגוון בתוכם בכל עונה.

האדמה מדושנת בפרפרטים מיוחדים של האנתרופוסופיה, זבל של פרות אורגניות לעידוד הספיגה ואחיזת המים עם קומפוסט נפלא שתושבי הרדוף מתחייבים לו במיחזור התוצרת האורגנית שלהם. בקיצור עם האדמה המשובחת והשתילה השומרת על מיגוון והחלפת חלקות בין עונתית , גידולי שדה , צמחי מרפא, עשבי תיבול ,ובעיקר הקשר ההדוק בין ההשקעה באדמה והחקלאות הביודינמית .

טל חמההמקום למחלימות מסרטן

מקום קסום שמארח למשך חמישה ימים בכל שבוע קבוצת נשים מחלימות מסרטן, האירוח כולל חדרים קסומים, ומרכז שבו משתתפות הנשים בפעילות רגועה ומחברת וטיפולי מגע ותמיכה . השיטה הוליסטית ומאזנת בין גוף ונפש, הסדנאות כוללת מלאכות עתיקות כמו הכנת כלים מלבד צבוע, ליקוט ירקות וצמחי מרפא בגן הבית הביואורגני, ייעוץ ביוגרפי אישי, ארוחות צמחוניות מזינות ומרפאות של שפיות היישוב, סדנת כתיבה, סדנאות תנועה יוגה וצ׳י קונג, טבילה במעיין הקרוב, מפגש עם סוסים אמפתיים, רחצה בבריכה ועוד …..

המקום, המטפלים, הגישה החיובית, החיבור לעצמיך, התמיכה הקבוצתית, הרוגע הקסום והפשוט מורגש באושר, בהבעת הפנים ומנח הגוף , באהבה , בשיתוף והאחווה להיות לידם ואיתם בחלק מהפעילויות מייצרת בתוכי מימד של אמפתיה ורגש שתדר כזה משמעותי ,מיוחד ומרפא יכול להתרחש במימד זמן כל כך קצר, במקום המיוחד הזה טל חמה בהרדוף .

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות


פוסטים נוספים


freedom 28.08.2022

זרעי מורשת חופש המזון

זרע הוא המקור של המזון, כשמנסים לשלוט בזרעים שולטים בחיים שלנו בכל האספקטים שלהם

freedom 24.08.2022

מסע להרחבת התודעה

התחלתי לתקשר עם הרוח, הספיריט של הצמחים, האבות הקדמונים, תדר, אנרגיה, יופי ומוסיקה , תודעתי התרחבה ואשליתי התפוגגה.

freedom 03.08.2022

קבוץ הרדוף חוויה אותנטית

קהילה אנתרופוסופית עם איכויות שיקום, חינוך, אומנות וריפוי

freedom 03.08.2022

ואהבת לרעך כמוך

אהבה הדדית שוות זכויות לשמירת האותנטיות

דילוג לתוכן