ואהבת לרעך כמוך

 

ואהבת לרעך כמוך

3 אוגוסט 2022

מה גורם לי להשתייך לקבוצה אבל לא לאבד בה את הקול האישי ,האותנטי ולעיתים המנוגד להלך הרוח שלה ?

כל אדם חופשי, המיוחד בו שהחרות שלו מורכבת ממערך אמונות שנוצרו והתבססו בו עם השנים, מאירועים שחיזקו את האינדיבידואל שבו, מלמידת שיעורי חיים, מאקטיביזם בתחום שמיוחד לו ודרכו הוא פועל ,מיצירת שפה ותקשורת עם חבריו, ומהנטיה לראות את העולם דרך המשקפיים המיוחדות שלו.

בתקופה האחרונה כשדברים התפרקו בהוויתם , אנשים התחילו להביע ספקות, בחנו, חקרו וקראו את התכנים הרלוונטים להבנת המצב, השתייכו לקבוצות באינטרנט, השתתפו במחאות, הביעו את עמדתם דרך השייכות החדשה והרגישו מוגנים בבדידותם האנטי קונבנציונאלית. חשפו, שידרו, יצרו עיתון אלטרנטיבי, קבוצות חינוך ביתיות, קבוצות תמיכה , תרגום שידורים מהעולם…. כל אחד מהמקום המיוחד והפרטי שלו למען הכלל.

עכשיו נוצרה מעין התפלגות , מול הבחירות בפתח ,בקשר להשתיכות לקבוצות שרוצות ליצג את האלטרנטיבה בכנסת ולהלחם את זכויותיה במליאה.או רק קבוצה , תנועה למען הכלל , הפילוג רב וחזק הפכנו מאוהבים למתנגדים.

החיבור בין אנשים ,בעיקר אלה שאינם שוחים בזרם מתרחש מהלב , לא מהראש ומהסולידריות, מהמקובל והראוי, ״ואהבת לרעך כמוך ״ כן אתה שונה ממני ולמרות זאת אני אוהב אותך ומעריך את פועלך ואת הביטוי שלך.

אני אוהב אותך ואת דעותיך שלא משתוות לדעותי במלואם , אבל לא נראה לי שאוכל לאבד את עצמי בהשתיכותי לפועלך כי אני אוהב את עצמי . איפה שקיים כיווץ כזה בפנים, שמפעיל שרשרת לא רצונית של ״ מה קורה פה לעזאזל ?״ אני בוחרת אחרת אבל תומכת דרך הלב בפועלך כי אני מאמינה בך כאינדיבידואל ואוהבת אותך

אז מה קורה בעצם האם האינדיבידואל חשוב מהקבוצה ? מה זה סולידריות, ואיפה הגבול עובר ? מה אתה נותן למען, מה אתה עושה בעבור ? ואיך אתה שומר על הביטוי הייחודי שלך

מתפלספת על המשפט הזה של רבי עקיבא כי ״זה כלל גדול בתורה ״ורואה שאתה ורעך הם בשיוויון זכויות , כלומר אתה לא יכול לאהוב אותו יותר מעצמיך ולוותר על עצמיך בהשתייכות אליו….

מקווה שכולם יהיו עצמם והאהבה ההדדית תהיה שוות זכויות ….

תמשיכו לבטא את עצמיכם בהכי אותנטיות זה הכי מעניין ומחבר , זה מאיר ומיוחד.

ותשתייכו לקבוצות שבהם אתם לא מאבדים את החשוב והמהותי עבורכם

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות


פוסטים נוספים


freedom 28.08.2022

זרעי מורשת חופש המזון

זרע הוא המקור של המזון, כשמנסים לשלוט בזרעים שולטים בחיים שלנו בכל האספקטים שלהם

freedom 24.08.2022

מסע להרחבת התודעה

התחלתי לתקשר עם הרוח, הספיריט של הצמחים, האבות הקדמונים, תדר, אנרגיה, יופי ומוסיקה , תודעתי התרחבה ואשליתי התפוגגה.

freedom 03.08.2022

קבוץ הרדוף חוויה אותנטית

קהילה אנתרופוסופית עם איכויות שיקום, חינוך, אומנות וריפוי

freedom 03.08.2022

ואהבת לרעך כמוך

אהבה הדדית שוות זכויות לשמירת האותנטיות

דילוג לתוכן