מדיום חדש נולד

 

מדיום חדש נולד

11 יולי 2022

אם נחזור אחורה ונראה באיזה שינויים טכנולוגיים משמעותיים נכחנו בעשורים האחרונים נוכל להבין ביתר שאת את העובדה שמדיום חדש מביא בשורה משמעותית של שינוי .

רדיו, טלוויזיה,עיתונות, מחשב, אינטרנט, פלפונים ניידים, יוטיוב, אינסטגרם,ווטצאפ, טוויטר,וויז, פייסבוק , גוגל ורבים אחרים. כל מדיום מחליף בצורה משמעותית את הצורה שבה אנחנו מתקשרים בעולם, מקבלים ומעבירים אינפורמציה, מקדמים את המציאות שלנו.

היוטיוב החליף את הטלויזיה והקולנוע עם האפשרות ליצירת מדיה אישית וצריכת מדיה אוטנטית, הפלפונים הניידים החליפו את הטלפון והמחשבים ביצירת אינטרקציה מיידית ,וייז החליף את ההתמצאות המקומיות, בוקינג את מפת התיירות, מדיות חברתיות החליפו את הקהילות המקומיות ויצרה חיבור בין אנשים בעלי עניין משותף ברחבי העולם , לינקנדיין החליף את שוק העבודה העולמי, טוויטר את הביטוי האישי ותקשורת מיידית עם הקהילה שלך, וכן הלאה תמיד המדיום הטכנולוגי מביא בשורה של שינוי ואדפטציה בלתי נמנעת.

מדיום הבלוקצ׳יין, חוזה חכם בין עמית לעמית, מטבעות ותשלום דיגיטאלי, יצירת נכסים דיגיטאלים, והביטוי ההולך וגובר במדיום הטכנולוגי שנולד ומאפשר לנו תקשורת רב כיוונית, הוא שינוי ענק שצובר תאוצה בשנים האחרונות בתחום המסחר, הבנקאות, הכלכלה והקהילה.

זוהי תקשורת שבונה עולם חדש על הבלוקצ׳יין ומייצרת את העתיד הבלתי נמנע , שצובר תאוצה, קורם עור וגידים ומחליף את הקיים בהתחלה כאלטרנטיבה אך ככל שמתבסס כאופציה מועדפת.

צעירים וילדים שנולדו למדיה הדיגיטאלית הם המאמצים הראשונים של המדיום, הרבה יותר קל להם להבין ולהתנהל במדיום החדש, בעקבותם יגיעו המהססים והשמרנים שלא מאמינים שהעולם יכול להתנהל בצורה כזאת, פוחדים לגעת, ללמוד ולהתנסות .

המיינדסט –הלך הרוח שלנו, ההתנגדויות מבית ומחוץ, הבעלות ֿ,האחריות והמשמורת של ההון שלנו שמנוהלת בידי צד שלישי ״ מהיימן״ הם אלו שמונעות מאיתנו להכנס למסלול האימוץ של הטרנסלוקציה האדירה של הכלכלה שמתרחשת בימים אלו מול עינינו.

נטיית הלב שלנו ללכת בעקבות המוכר והידוע, ההיסטוריה והתרבות המקומית ומזהירה אותנו.

איך נפקח עיניים ? איך נפתח את הלב והאינטואיציה ? מה יגרום לנו ללמוד , להתנסות, ולאמץ ? אני מזמינה אתכם ללמוד את המדיום , להבין אותו ואת הבשורה שאיתו, את יתרונותיו וחסרונותיו, את הבניה המואצת שתופסת מקום חשוב בהתפתחותו , בואו לקחת חלק בהתפתחות החדשה הזאת שמתגמלת מעין כמוה ובאמתחתא מקום אישי לכל אחד להתפתח ולהנכיח את עצמו.

הלימוד מקנה לנו הבנה מוחלטת שאין מנוס באימוץ המדיום החדש כי ככה זה שמדיום כל כך משמעותי נולד, בשורה ענקית וטרנספורמטיבית לקיום מגיעה איתו.

מי שרוצה להצטרף לקבוצת לימוד שיגיב בתגובות

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות


פוסטים נוספים


טכנולוגית בלוקצ׳יין 11.07.2022

מדיום חדש נולד

מדיום חדש מביא איתו בשורה משמעותית של שינוי טרנספורמטיבי

טכנולוגית בלוקצ׳יין 02.07.2022

בלוקצ׳יין

בלוקצ׳יין מאחסן נתונים בבלוקים שקשורים זה לזה במערכת הצפנה דיגטאלית

דילוג לתוכן