ארנקי קריפטו בבורסה מרכזית או בבורסה המבוזרת

 

ארנקי קריפטו בבורסה מרכזית או בבורסה המבוזרת

2 יולי 2022

אם את שוקלת לקנות או למכור קריפטו, הצעד הראשון שלך יתמקד ביצירת ארנקים דיגיטלים על שמך . הארנקים יפתחו בשווקים הדיגיטליים שבהם מתרחש רוב המסחר בקריפטו.

קיימים שני סוגי בורסות: מרכזיות (= Centrelized exchanges CEXs) ומבוזרות ( DEXs= Decentrelized exchanges) לכל סוג יתרונות וחסרונות מובנים. בעצם בורסות מבוזרות (DEXs) צצו במהלך החמש השנים האחרונות כדי לקרוא תיגר על בורסות מרכזיות מכהנות (CEXs).

ארנקים בבורסות מרכזיות

CEX= Centralized exchanges הם בורסות מרכזיות שמנוהלות ע״י מייסדי הבורסה עם פלטפורמה דיגיטלית שמהווה מתווך בין המשתמשים בעת ביצוע העסקאות. המשתמש עובר זיהוי ואימות (KYC) או בעברית הכר את הלקוח או איסור הלבנת הון (AML), כדי להתקדם מבחינה חוקית רגולטורית, אחרי האימות אתה רשאי להפקיד כספים רגילים שנקראים מטבע פיאט , או קריפטו שקיבלת , הכסף נכנס למשמורת בארנק על שמך בשליטת הבורסה, עם שם משתמש וסיסמא, כתובת הארנק שלך, ואבטחה שמספקת הבורסה לכניסתך ולהעברות שלך.

בורסות פופולריות הן Binance, Coinbase, Kraken,Bybit,

יתרונות הבורסות המרכזיות :

נזילות

כמויות גדולות של כספים מרוכזים בבורסות מאפשרות לך לבצע עסקאות חליפין עבור כל סכום כמעט באופן מיידי. זה מאפשר להפקיד ולמשוך כספים במהירות. לכן, נזילות היא שם נרדף לעסקאות מהירות.

רישיון קריפטו

בורסות המטבעות הקריפטוגרפיות המובילות שואפות לעבוד במסגרת החוקית של אותן מדינות שבהן יש להן משרדים. זה מספק זרימה גדולה יותר של משתמשים שבטוחים ביציבות ובאמינות של הפלטפורמה, ונמנעים מהתקפות של הרגולטורים.

ידידותי למשתמש

ממשק ידידותי למשתמש, כלי ניתוח רבים, שירותים נוספים הופכים את המסחר לקל ונוח יותר.אנליזות מתקדמות, גרפים ויכולת אוטומטית לשלוט בקניה ומכירה. ליצר סטופלוס פקודות קניה ומכירה אוטומטיים.

ולהתעסק במסחר מטבעות בצורה בטוחה יותר

יכולת עבודה עם פיאט (כסף רגיל)

תשלום עבור קריפטו ומשיכת כספים לכרטיסי אשראי והפקדה לחשבונות בנק.

יכולת שיחזור קוד ומפתח לארנק שלךקשה לאבד כסף וקל לשמור עליו

השקת פרויקטים חדשים שעברו חקירת יתכנות ואימות הפרויקטים.

קל להשתמש לקנות ולהעביר בין ארנקים , לצאת ולהכנס לפוזיציות

היתרונות של בורסות מבוזרות

למרות שנפחי המסחר הקטנים יותר, לבורסות המבוזרות יש הרבה חסידים. ל-DEX (בורסות מבוזרות) אין סמכות מרכזית ובהתאם, מציעים החלפה ישירה (בין עמית לעמית) של מטבעות קריפטוגרפיים . הנכסים אינם נשמרים בבורסה וכל העסקאות מתבצעות באמצעות חוזים חכמים בצורה שקופה לחלוטין ובארנק שהוא במשמורת שלך בלבד.

ארנקים מבוזרים פופולריים :

Metamask, Polygon,Uniswap, Phantom, Binance smart chain,Keplr

אלמוניות

עבודה עם DEX מאפשרת לך להסתדר בלי KYC. בעת ההרשמה אין צורך להזין פרטים אישיים. זה הופך את כל העסקאות לאנונימיות ככל האפשר.

רק לבעלים יש שליטה על הכספים

העבודה עם הבורסה מתבצעת מארנקים הנשלטים על ידי המשתמש עצמו. המשמעות היא שרק לו יש גישה אליהם ושולט בתנועת הכספים.בעולם DEX, אם מרימים אותך, אין דרך לתקן את זה. כמו כן, מכיוון שאתה הבעלים של הארנק שלך, אם תשכח את הסיסמה שלך ואת ביטוי המקור שלך (קבוצה של מילים אקראיות שרק אתה יודע), לא תוכל לאפס את הסיסמה.

עמלות נמוכות

היעדר מתווכים הופך את העסקאות לזולות יותר. במיוחד אם החלפת הנכסים ב-Ethereum blockchain שם יש עמלות גבוהות (gas fees ) מתבצעת באמצעות פתרונות ברשתות אחרות  כמו למשל רשת Polygon.

מאפשרים למידה של DEFI = Decentralized finance , פרויקטים והמטבעות שלהם, אפשרויות של קבלת ריבית מועדפת בסטייקינג, ניתן לחבר אותם לפטפורמות נוספות של פרויקטים כמו nfts, metaverse,  ולהשפיע על התפתחות העולם המבוזר הנבנה .

באיזו ארנק לבחור?

כמובן שהתשובה לשאלה זו צריכה להיעשות על ידי כל משתמש באופן עצמאי. העובדה היא שלפלטפורמות יש גם יתרונות וגם חסרונות. בכל מקרה, הנוכחות של שני סוגים שונים של פלטפורמות קריפטו מרחיבה את הפונקציונליות עבור המשקיעים ומגבירה את האימוץ של מטבעות קריפטו.. ולכן מכל סוג כדאי לפתוח מספר ארנקים.

על מנת לעשות את פתיחת הארנקים והתחלת המסחר בצורה מהיימנה , בהבנה עמוקה ובשליטה במסחר בשוק תנודתי ,מתארגנת קבוצת לימוד ומסחר משותף בפלטפורמה קהילתית ברשת. תשאירו בתגובות פרטים ונשמח להתקדם . 

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות


פוסטים נוספים


אחריות על ההון 02.07.2022

ארנקי קריפטו בבורסה מרכזית או בבורסה המבוזרת

ארנקי קריפטו נחלקים לשני סוגים בבורסה מרכזית או בבורסה מבוזרת , יתרונות וחסרונות !

freedom 29.06.2022

השקעה בזהב

איכות ,משובחות, טוהר ויופי אלו ערכי היסוד שבוחרת בהשקעות שלי בזהב פיסי. למה להשקיע ?

אחריות על ההון 26.03.2022

כסף הוא אנרגיה זורמת

כסף מעצם הגדרתו כתזרים מזומנים משול לאנרגיה ושכזה יש לנו יכולת להתעשר בזרימתו. כמו הזרם במורד הנהר .....

אחריות על ההון 24.03.2022

ריבונות הפרט

אם בינה מלאכותית היא קומוניסטית אז קריפטו הוא ליברטריאני , החופש שלך תלוי בקריפטו

דילוג לתוכן