הילינג עם שמאנים משבט השיפיבו

 

הילינג עם שמאנים משבט השיפיבו

9 דצמבר 2021

מסע טרנספורמטיבי לפתיחת הלב במעמקי האמזונס הפרואני, עם איואסקה והספיריט של הצמחים, בלווי שמאנים משבט השיפיבו.

אחרי תקופת קורונה ארוכה שבה נאלצתי להתמודד עם ריסוק כל מה שהאמנתי בו כבסיס לחיים וכעמודי תווך בדמות מדינה, משפחה, פרנסה, יצירה, מגורים,וערכים הופיעה הקורונה וחשפה בפני את הצדדים האפלים שלא הייתי מודעת לקיומם. כל הפאזל הענק הזה התרסק לרסיסים מותיר בידי את חלקיו לבניה מחדש…

כמי שמודעת לטיפולים משמעותיים במערכת הרפואה השבטית מסורתית חקרתי וחיפשתי אחר האופציה לטיפול בטראומה רב מערכתית. .דרכי המקצועית מחפשת אחר מקורות מהימנים ומבוססים דרך רשת שיצרתי כבר שנים במרחב ההילינג עם דמויות מפתח של רופאים וחוקרים שמאמינה בהם ובדרכם הבלתי מתפשרת. לקחתי באינטרנט קורסים מקצועיים עם ד״ר גבור מאטה ופרופסור פיטר לוין ומצאתי דרכם את החיבור לשמאנים משבט השיפיבו באמצעות ה״טמפל בדרך אל האור״ , הריפוי מתרחש במעמקי הג׳ונגל האמזוני בצפון פרו בצורת ריטריט של שבועיים עם 6 טקסי הילינג עוצמתיים.

ההכנה לריטריט מתקיימת באינטרנט עם תמיכה והכוונה ליצירת תהליך אישי שעבורי התמקד בפתיחת הלב.

הרגשתי שחודשי הקורונה והסיטואציות שפירקו את מערכות אמונותי והערכים שעל פיהם חיה ופועלת גרמו לי לשבירת הלב, פגעו בציפור נפשי וביססו את אחזקתם באיזור צ׳אקרת הלב, שחדלה לפעול בהרמוניה.

כמי שנאמנה ליופי, מסורות עתיקות ואומנות הדימוי שנחרט בדמיוני היה של כלי שנשבר וכמו באומנות היפנית הנקראית ״קינסוגי״ יש אפשרות למלא את הסדקים בזהב טהור.

הגענו ל״טמפל בדרך אל האור״ חבורה של 23 אנשים מכל העולם זרים גמורים זה לזה, כל אחד עם הטראומה שלו כמעט כולם במסלול של לצאת לדרך חדשה בחייהם. השריטה, הרגישות והחשיפה הפרטית מול חברי הקבוצה כמי שתהליך הריפוי כל כך נחשק וחשוב ומשמעותי עבורם יצר מקום להשליך את סגור ליבם ופשוט לאפשר לפצע הפתוח לדבר דרכם כל הדרך אל הטרנספורמציה שלו.

הטמפל ממוקם שעתיים נסיעה בסירה והליכה במעבי הג׳ונגל מעיירה פרואנית צפונית בשם איקיטוס. הכפר המאורגן היטב מכיל בקתות עץ פרטיות שמכונות טמבו ומפוזרות ברחבי הכפר המוקף בצמחיה ומיגוון עצום של בע״ח ציפורים חרקים ומיני צמחים . מרכז הכפר מכיל את מגורי השמאנים, חדר האוכל והמטבח , ומבנה עצום עגול המכונה ״מלוקה״ שם מתרחשים הטקסים והמפגשים הקבוצתיים.

הטמפרטורה היא טרופית גשם ושמש במהלך היום הם ענין שבשיגרה, הכפר מוקף בקהילת פארמקלצ׳ר שמצליחה לחיות בצורה מקיימת עם הסביבה הקשוחה של הטבע.

הטקסים עוצמתיים ומאורגנים היטב על מנת ליצר הילינג פרטי בכל אחד מחברי הקבוצה , מהלך הטקס , מתקיים בחשיכה מוחלטת, במשך 4 שעות במתחם ה״מלוקה״ .אנחנו מתכנסים בו לעת ערב, כל אחד , מחברי הקבוצה מקבל מזרן, שמיכה, כרית, כסא מדיטציה, המזרונים פרוסים בצורה מעגלית בפריפריה של המלוקה. במרכז מרוכזים שמונה מזרונים ל6 שמאנים מקומיים גברים ונשים ולמי שאחראי לתווך בינינו לבינם ולתמוך במתרחש בטקס המדריכים שלנו.

הטקס מתחיל עם תפילות והשריית כוונות ע״י השמאנים ומשקה האיואסקה מחולק למי שתורו לקבל אותו , , מידי השמאנית זקנת השבט .בסוף החלוקה כל האורות כבים והאיואסקה מתחילה לתקשר עם כל משתתף בצורה פרטית, האיואסקה היא גפן משתרגת שתפקידה במשקה ליצר את האנרגיה הגברית התומכת ואוחזת את התהליך, בפועל מבחינה כימית היא אחראית על עיכוב האנזים שגורם לחומר הפסיכאדלי להתפרק. הצמח השני בעל האנרגיה הנשית במשקה נקרא צ׳אקרונה והוא מייצר את החומר די אם טי עם השפעות הלוציגניות במוח ופועל על בלוטת האיצטרובל והשפעותיה בתהליך הריפוי.

מרחיבי תודעה אלו מייצרים מרחב חדש רב מימדי שנועד לתת מקום להילינג להתרחש בצורה אנרגתית ומידית, במימד גבוה רוחני שחולש על הגוף נפש. אין במימד זה מקום , זמן ותבנית מוטבעת ולכן ״רפואת השם כהרף עין״ או לחילופין זה המקום בו מתרחשים ניסים.

השמאנים משבט השיפיבו מנוסים דורי דורות בתמיכה הכוונה וריפוי במהלך הטקס , ותפקידם בו חשוב מאין כמוהו, הם מתחילים את הטקס בשירת תפילה הנקראית ״איקרוס״ שנועדה לתקשר עם הספיריט של האיואסקה שיורדת אליהם בצורת קול וצורות גיאומטריות. , שירה זאת שצליליה מדהימים ובעלי תדרים עמוקים ומיוחדים עוזרת לאיואסקה לבצע את פתיחת החסימות, והעבודה שכל פרט זקוק לו במהלך הטקס כדי להרפא. על מנת לגרום להילינג להתרחש כל אחד מהשמאנים מתישב בתורו מול המזרן של אחד . המשתתפים ושר לו את האיקרוס הפרטי שלו שנזקק עבורו בתהליך

יום למחרת הטקס מיועד לאינטגרציות, מנוחה ושיתופים, אנשים חווים תהליכים משמעותיים ורבי עוצמה, יש הנפגשים עם אבותיהם שעברו מהעולם, יש המקבלים מסרים רבי עוצמה בסיטואציות רב מערכיות , יש החווים כאב, בכי, הקאות, רעידות תהליכים לשחרור חסימות.

רובם מתחילים להתחבר לעצמם, לאהוב את עצמם, לחשוב אחרת על המקום שלהם בחיים, משחררים סבל, כאב, קיבעון מחשבתי, מוכנים לשינוי גדול בחייהם, שמחים קלילים, שרים משתפים, מוארים וקורנים.

החוויה הפרטית שלי קיבלה משנה תוקף גם לאחר הריטריט כשעולם החלומות מתבטא מחדש במלוא הדרו וממשיך לתקשר את התהליך דרכי .. ברנה בראון המדהימה בעבודתה רבת העוצמה מדברת על כך שהנקודה הכי רגישה אצליך היא גם הנקודה שדרכה את חוזרת לעצמיך ולעוצמתך. נקודות רגישות שבדרך כלל אנחנו מסתירים, שאנחנו מאוד פגיעים דרכם, הם אלו שכדאי לטפח כי הם אלו שעושים אותנו כל כך מיוחדים . במהלך הטקסים הלב שלי נפתח והתרחב, זה היה מלווה בכאב ואחכ בהמון אנחות והתרחבות, הרגישות גברה , הפגיעות גם, אך גם היכולת לאהוב ולבטא אהבה, להרגיש אהבה במלוא עוצמתה בשני הכיוונים ביכולת לתת ולקבל אותה, זאת היתה התנסות מעמיקה בכל המישורים גם כביטוי פרטי עם אחד מחברי הקבוצה… הלב נפתח !

, הריטריט הסתיים, והמציאות חוזרת עם אינטגרציה של גוף ונפש וחיים חדשים אני יותר שמחה קלילה וצוחקת, מתקשרת בקלות רבה מתלהבת מהיופי והחדש סביבי, אוהבת אדם.

אני עדיין לא יודעת מה צפוי ומה חדש לפרוח אך בהחלט מלאת הודיה על ההזדמנות לפגוש את עוצמות הריפוי של הספיריט של הצמחים , של מסורות שבטיות, ואיך עולם הריפוי במישור הרוחני מבטא את עצמו בכל רמות ההוויה.

האתר הרשמי של הריטריט 

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות


פוסטים נוספים


אהבה פועמת 09.12.2021

הילינג עם שמאנים משבט השיפיבו

מסע טרנספורמטיבי לפתיחת הלב במעמקי האמזונס הפרואני עם איואסקה והספיריט של הצמחים בלווי שמאנים משבט השיפיבו

אדג׳נדה חברתית 03.03.2021

מאיפה ההחלטות שלך באות ?

הכאוס העולמי לא מאפשר לנו להתבונן בפיכחון בתהליך וכל בן אדם פועל לפי האינטרסים הפרטיים שלו: יש שדואגים לפרנסה שלהם,.

אהבה פועמת 07.09.2020

שיתוף פעולה עם ״הסל של יעל״

אני מאוד מתגאה בשיתופי פעולה , לדעתי זה עונג להדהד יחד ביצירתיות עם שגרירים שמוצאים את המוצרים שמביאה מקסימים ובריאים.

אהבה פועמת 24.07.2019

התקדשות בני האלוהים

האיחוד עם החצי השני, עם האלוהות מביא את האושר העילאי, את האלמוות, ההגשמה, תודעת העל הקוסמית, האני שנמצא בכל הייצורים,.