מה למדתי על עצמי בריטריט

 

מה למדתי על עצמי בריטריט

4 נובמבר 2021
ריטריט או כל התנסות בקבוצה תומכת זה תהליך מעצים של טיפול והילינג .האמת שממש לא ציפיתי שאעבור תהליך כל כך עמוק כי הקבוצה כולם דוברי ספרדית ,פרואנים שחלקם מכירים כבר הרבה שנים
ואני היחידה שאיכשהוא נקלעתי לסיטואציה של זמן ומקום הצטרפתי אליהם בגלל היוגה שכל כך אוהבת ומעריכה איינגר יוגה שמחזירה אותי לבית שלי.
הריטריט נערך במשך חמישה ימים בכפר אקולוגי באורובמבה בירת העמק הקדוש בפרו, הוא התחלק לשיעור איינגר בבוקר ושיעור ריקוד חמשת המקצבים אחהצ עם שרינג של תחושות ורגשות ובנוסף הבעתם על גבי ציורים .
המורות הנפלאות היו מאסטריות כל אחת בתחומה
רב הפרואניות המתרגלות מלימה היו בעצמן מורות ליוגה כך שרמת התירגול היתה ממש גבוהה והתקשורת באנגלית היתה קולחת ומתחשבת .
מכיוון שנשים בכללי חוות את אותן התחושות של אור וצל בחייהם ומתמסרות ללא שיפוטיות לריקודים ומקצבים שמנענעים חזק את האגור בתאים ובלב נוצרה הזדמנות לשיתופי חוויות אוטנטיים וחושפניים הכל הונח על רצפת היוגה דום וחיבר בצורה רגשית בין כל המשתתפים שהפכנו למעין משפחה קטנה במהלך הריטריט .
לבכות את הרעלים החוצה , לרקוד במלוא החשיפה , להתנועע בלי משוא פנים ובושה , לעזור אחת לשניה , להקשיב ולהחשף , להכין יחד אוכל , לצחוק במלוא הבטן ולהיות יפות וילדות מיום ליום .
את הריטריט סגר טקס קקאו מעצים ומיוחד
קבוצה בריטריט הופכת לישות משל עצמה אם ניתנת האפשרות לעשות שיתוף תחושות ורגשות מידי יום פתאום הסיפור של מישהי מהקבוצה הוא גם חלק מהסיפור שלך והקבוצה משקפת לך את הרגשות והפחדים הכי עמוקים שלך ומחבקת סיטואציה כבר לא פרטית שלך …
כולנו בני אדם ובתקופה האחרונה של הקורונה חווינו הרס והתמודדות עם סיטואציות קשות שמעולם לא נחשפנו אליהם . הבידודים ההפחדות והעולם שמשתנה יצר אצל אנשים התמודדויות ובעיקר בדידות , הקבוצה והתדר הגבוה שנוצר בגלל חוסר השיפוטיות וההכלה של הסיפורים הפרטיים היא קרקע נהדרת להרגיש חלק ממה שקורה בכל מקום בעולם הסיפור הפרטי שלך הוא גלובלי וזה מקל על האחריות והקשר שאתה חש אליו .
התדר הגבוה יוצר קלילות, אותנטיות , אהבה , אמפתיה , צחוקים , לצאת ממה שמגדיר אותך, ופשוט להיות עצמיך

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות


פוסטים נוספים


freedom 03.08.2022

קבוץ הרדוף חוויה אותנטית

קהילה אנתרופוסופית עם איכויות שיקום, חינוך, אומנות וריפוי

freedom 03.08.2022

ואהבת לרעך כמוך

אהבה הדדית שוות זכויות לשמירת האותנטיות

freedom 26.07.2022

אינטגרציה לחיים במלואם

אינטגרציה אחרי ניקוי רעלים חשובה לחיים במלואם לפעום את ההווה הבוחר להתממש

freedom 29.06.2022

השקעה בזהב

איכות ,משובחות, טוהר ויופי אלו ערכי היסוד שבוחרת בהשקעות שלי בזהב פיסי. למה להשקיע ?

דילוג לתוכן