חוק הפטריוט והחוק למאבק בטרור

 

חוק הפטריוט והחוק למאבק בטרור

13 מאי 2021

ממשלות מנצלות מצבי משבר כמו טרור, מגיפות, מלחמות, קטסטרופות סביבתיות כדי להגביר את סמכותם ושליטתם על חשבון חוקי היסוד של חופש האדם וזכויותיו.

יצירת מצבי חירום עוקפי זכויות מאפשרת להם העברת חוקים אחרים שמכונים חוקי חירום והופכים בהדרגה לחוקי קבע. האפשרות להשתמש בתדר הפאניקה ולנטרל את זכויות הפרט לטובת המדינה הם כלי מפתח ביצירת האיפוס הגדול.

חוק הפטריוט הוצע לחקיקה בעקבות אירועי 9/11 ומעניק לרשויות הביטחון והמודיעין בארהב סמכויות נרחבות למעקב ומעצר אזרחים החשודים בטרור. במקביל הוא גרם לפגיעה חמורה בחופש הפרט ולאירגוני המודיעין ניתנה יד חופשית בכל הנוגע לחייהם של אזרחים שומרי חוק.

החוק למאבק בטרור שהועבר בארץ בעקבותיו מעניק סמכויות לשלטון לבצע מעקבים, מעצרים, הקפאת כספים, תביעות משפטיות ומאסרים לתומכים בטרור בכל מופעיו.

הצעת החוק הזו מעגנת הסדרים הפותחים פתח עצום לפגיעה בחפים מפשע, ובפרט באנשים שדעותיהם או פעילותם הפוליטית חורגות מהקונצנזוס. בכך, היא עשויה לפגוע גם בשיח הפוליטי החופשי ובחופש ההתאגדות של האזרחים.

מעקבי שב״כ באמתלא של משבר הבריאות, מעקב אחר החולים והמבודדים, סתימת פיות בכל המנגנונים, המעצרים הנרחבים במהלך המחאה של לוחמי חופש , אידיאליסטים ואנשי מופת שבאו להתריע בפני השחיתות השלטונית וההפיכה השלטונית מדמוקרטיה לדיקטטורה , בפני גזילת זכויות האדם ,חופש הביטוי וחופש המחאה , הפילוג וההסתה , הריסת כל מנגנוני התרבות, חינוך חברה וכלכלה .

קביעת הדרכון הירוק נגד כת מתנגדי החיסון, טרוריסטים מטבעם, מתנגדי משטר..

ליבוי מלחמת אזרחים , תמיכה ממשלתית בהסעות של מתנחלים לערים עם ריכוזי אוכלוסיה ערבים כמו לוד באמתלא של משבר חדש שזקוק לחוקי חירום נוספים כמו חיבור צבא למשטרה, חוקי אנטי טרור נוספים, כדי להמשיך ולישם את האיפוס הגדול.

דת ומדינה נגד אזרחיה. 

בואו נהיה יותר סובלניים לעצמינו ולאנשים מסביבינו, ונפסיק לשרת את המובילים אותנו במושכות השלטון המושחתות, זה זמן חיבור וסולידריות, זמן להתעוררות, זמן לאיחוד ולהבנה שאם לא היו את כוחות הרשע מסביבינו מזמן היינו חברים, ״ואהבת לרעך כמוך ״

1

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות


פוסטים נוספים


חינוך חדש 13.05.2021

חוק הפטריוט והחוק למאבק בטרור

ממשלות מנצלות מצבי משבר כמו טרור, מגיפות, מלחמות, קטסטרופות סביבתיות כדי להגביר את סמכותם ושליטתם על חשבון חוקי היסוד של.

בתי טבע וחקלאים אורגנים 09.02.2019

הטוניק בר המפורסם בעולם

בר משקאות, שיקויים ומזונות שמבוסס על צמחי מרפא, אדפטוגנים, סופרפוד, שמנים בריאים, פורמולות מדף, חלבונים זמינים, שיצר אווירה כל כך.

חינוך חדש 12.02.2018

יום שני בריא במיוחד -פזית פרטוש פרסי

ועכשיו מבית קול הגוף של פזית פרטוש פרסי נולד ״יום שני בריא״ סדרת הרצאות בנושאים בריאים במיוחד.

חינוך חדש 04.02.2018

התמקדות בבריאות עם אירית טסל

"פוקוסינג" מבוסס על הקשבה ל"תחושות מורגשות" (Felt Sense) אלו התחושות הגופניות שדרכן אנו חווים ו"מחזיקים" קשיים, מצבי חיים, התלבטויות וקונפליקטים..