קפיטליזם מעקב שושנה זובוף

 

קפיטליזם מעקב שושנה זובוף

3 מרץ 2021

"בחדר שבו אנשים מקיימים פה אחד מזימה של שתיקה, מילת אמת אחת נשמעת כמו יריית אקדח." ~ צ'סלב מילוש

בשנים האחרונות, מספר אנשים אמיצים התריעו לנו על העובדה שכולנו מנוטרים ומטופלים על ידי אוספי נתונים גדולים כמו גוגל ופייסבוק, ושופכים אור על עומק ורוחב המעקב המתמשך הזה. ביניהם הפסיכולוגית החברתית והפרופסור מהרווארד שושנה זובוף.

ספרה, "עידן קפיטליזם מעקב", הוא אחד הספרים הטובים שקראתי בשנים האחרונות. זה חובה לקרוא אם יש לך עניין בנושא זה ורוצה להבין כיצד גוגל ופייסבוק השיגו שליטה כה מסיבית בחייך.

ספרה חושף כיצד חברות הטכנולוגיה הגדולות בעולם חטפו את המידע האישי שלנו מה שמכונה "זרמי עודפי נתונים התנהגותיים" – ללא ידיעתנו או הסכמתנו ומשתמשים בו נגדנו כדי לייצר לעצמם רווחים. הפכנו למוצר. אנחנו זרם ההכנסות האמיתי בכלכלה הדיגיטלית הזו.

"המונח 'קפיטליזם פיקוח' אינו מונח שרירותי", אומרת זובוף בסרט התיעודי המוצג VPRO Backlight. "מדוע 'מעקב'? כי זה פעולות שמתוכננות כבלתי ניתנות לזיהוי, בלתי ניתנות לפענוח, עטופות רטוריקה שמטרתה לנתב, לטשטש ולמנוע אבחנה בהם ."

לידתו של קפיטליזם המעקב

כרוב ההמצאות המהפכניות, המקרה שיחק תפקיד. אחרי משבר dot.com בשנת 2000 שפרץ את בועת האינטרנט, חברת סטארטאפ בשם גוגל התקשתה לשרוד. המייסדים לארי פייג 'וסרגיי ברין נראו מחפשים איך לסיים את החברה שלהם.

במקרה הם גילו כי ל"נתונים שיורית "שהשאירו המשתמשים במהלך חיפושי האינטרנט שלהם ערך אדיר. הם יכלו לסחור בנתונים אלה; הם יכלו למכור את זה. על ידי איסוף הנתונים השיוריים הללו, הם יכולים לחזות את ההתנהגות של כל משתמש אינטרנט נתון ובכך להבטיח מפרסמים לקהל ממוקד יותר. וכך, קפיטליזם המעקב נולד.

תגובות כמו "אין לי מה להסתיר, אז לא אכפת לי אם יעקבו אחרי", או "אני אוהב מודעות ממוקדות מכיוון שהן מקלות על הקניות שלי" מגלות את בורותנו לגבי מה שקורה באמת. אנו מאמינים שאנו מבינים איזה סוג מידע נאסף עלינו. לדוגמה, אולי לא אכפת לך שגוגל יודעת שקנית סוג מסוים של נעליים, או ספר מסוים.

עם זאת, המידע שאנו מעבירים באופן חופשי הוא הפחות חשוב במידע האישי שנאסף אודותינו, מציינת זובוף. חברות טכנולוגיה מספרות לנו שהנתונים שנאספו משמשים לשיפור השירותים, ואכן, חלקם.

אך הוא משמש גם למודל התנהגות אנושית על ידי ניתוח דפוסי ההתנהגות של מאות מיליוני אנשים. ברגע שיש לך מודל אימונים מספיק גדול, אתה יכול להתחיל לחזות במדויק כיצד סוגים שונים של אנשים יתנהגו לאורך זמן.

הנתונים שנאספו משמשים גם כדי לחזות שורה שלמה של תכונות אינדיבידואליות לגביך, כמו מוזרויות אישיות, נטייה מינית, נטייה פוליטית – "מגוון שלם של דברים שמעולם לא התכוונו לחשוף", אומרת זובוף.

כיצד משתמשים בנתונים חזויים?

כל מיני נתונים ניבוי מועברים עם כל תמונה שתעלה לרשתות החברתיות. לדוגמא, לא רק חברות טק יכולות לראות את התמונות שלך. נעשה שימוש בפנים שלך ללא ידיעתך או הסכמתך להכשרת תוכנות לזיהוי פנים, ולאיש מאיתנו נאמר כיצד תוכנה זו מיועדת לשימוש.

כדוגמה אחת בלבד, ממשלת סין משתמשת בתוכנות לזיהוי פנים כדי לעקוב אחר מעקב אחר קבוצות מיעוטים ותומכים בדמוקרטיה, וזה יכול לקרות גם במקומות אחרים, בכל עת.

אז התמונה שהעלית של עצמך במסיבה מספקת מגוון מידע יקר החל מסוגי האנשים שאתה סביר להניח מבזבז את זמנך ואיפה אתה צפוי להגיע לבילוי טוב, וכלה במידע כיצד השרירים בפנים שלך נעים ומשנים את צורת התכונות שלך כשאתה במצב רוח טוב.

על ידי איסוף כמות מדהימה של נקודות נתונים על כל אדם, דקה אחר דקה, ביג דאטה יכולה לחזות מאוד מדויק לגבי התנהגות אנושית, ואז התחזיות האלה "נמכרות ללקוחות עסקיים שרוצים למקסם את הערך שלנו לעסק שלהם", אומרת זובוף. .

כל הקיום שלך אפילו מצבי הרוח המשתנים שלך, מפוענחים על ידי תוכנות לזיהוי פנים הפך למקור הכנסה עבור תאגידי טכנולוגיה רבים. אתה עלול לחשוב שיש לך רצון חופשי, אך במציאות אתה מתומרן בחוכמה ומשתדל לעשות (ולעשות בדרך כלל קנייה) או לחשוב על משהו שאולי לא עשית, קנית או חשבת אחרת. ו"הבורות שלנו היא האושר שלהם ", אומרת זובוף.

ניסויי ההדבקה בפייסבוק

בסרט התיעודי, זובוף מדגיש את "ניסויי ההדבקה" המסיביים של פייסבוק, בהם השתמשו ברמזים סאבלימינליים ומניפולציות בשפה כדי לראות אם הם יכולים לגרום לאנשים להרגיש מאושרים או עצובים יותר ולהשפיע על התנהגות בעולם האמיתי במצב לא מקוון. כפי שמתברר, הם יכולים. שני ממצאים מרכזיים מאותם ניסויים היו:

על ידי מניפולציה בשפה והכנסת רמזים סאבלימינלים בהקשר המקוון, הם יכולים לשנות התנהגות בעולם האמיתי ורגש אמיתי.

ניתן להפעיל שיטות וסמכויות אלה "תוך עקיפת מודעות המשתמשים"

בסרטון, זובוף מסבירה גם כיצד המשחק המקוון פוקימון גו שנוצר למעשה על ידי גוגל תוכנן כדי לתפעל התנהגות ופעילות בעולם האמיתי למטרות רווח. היא גם מתארת את התוכנית במאמר שלה בניו יורק טיימס ואומרת:

"שחקני המשחק לא ידעו שהם משכון במשחק האמיתי של שינוי התנהגות למטרות רווח, מכיוון שהתגמולים והעונשים של ציד יצורים דמיוניים שימשו לעדר אנשים למפרקי הפיצה המקדונלדס, סטארבקס ושילמו לחברה תמורת '. צעד, 'בדיוק באותו אופן שבו מפרסמים מקוונים משלמים עבור' הקלקה 'לאתרים שלהם. "

אתה מנוהל כל יום באינספור דרכים

זובוף סוקרת גם את מה שלמדנו משערוריית קיימברידג 'אנליטיקה. קיימברידג 'אנליטיקה היא עסק שיווקי פוליטי, שבשנת 2018 השתמש בנתוני פייסבוק של 80 מיליון אמריקאים כדי לקבוע את האסטרטגיות הטובות ביותר לתמרון הבוחרים האמריקאים.

כריסטופר ווילי, לשעבר מנהל המחקר של קיימברידג 'אנליטיקה, שרק על שיטות החברה. לדברי ווילי, היו להם כל כך הרבה נתונים על אנשים שהם ידעו בדיוק איך לעורר פחד, זעם ופרנויה אצל כל אדם נתון. ובאמצעות הפעלת רגשות אלו, הם יכלו לתמרן אותם לבחון באתר מסוים, להצטרף לקבוצה מסוימת ולהצביע למועמד מסוים.

אז המציאות כעת היא שלחברות כמו פייסבוק, גוגל וצדדים שלישיים למיניהם יש את הכוח ומשתמשות בכוח הזה למקד את השדים הפנימיים האישיים שלך, להפעיל אותך ולנצל אותך כשאתה החלש או הפגיע ביותר ולפתות אותך לפעולה שמשרתת אותם מסחרית או פוליטית. בהחלט צריך לזכור את זה בזמן שאתה גולש באינטרנט ובאתרי מדיה חברתית.

"רק לפני דקה לא היו לנו הרבה מהכלים האלה, והיינו בסדר", אומר זובוף בסרט. "חיינו חיים עשירים ומלאים. היו לנו קשרים הדוקים עם חברים ובני משפחה.

עם זאת, אני רוצה להכיר בכך שיש הרבה דברים שהעולם הדיגיטלי מביא לחיינו, ומגיע לנו לקבל את כל זה. אבל מגיע לנו לקבל את זה בלי לשלם את מחיר הקפיטליזם המעקב.

כרגע, אנו נמצאים במציאה הפאוסטיאנית הקלאסית ההיא; אזרחי המאה ה -21 לא צריכים לבחור בבחירה לאנלוגי או לחיות בעולם בו ההגדרה העצמית שלנו ופרטיותנו נהרסים לטובת היגיון שוק זה. זה לא מקובל.

בואו גם לא נהיה נאיביים. אתה מקבל את האנשים הלא נכונים שמעורבים בממשלה שלנו, בכל רגע, והם מסתכלים מעבר לכתפיהם על אפשרויות השליטה העשירות שמציעות מערכות חדשות אלה.

יבוא זמן שגם במערב, גם בחברות הדמוקרטיות שלנו, הממשלה שלנו תתפתה לספח יכולות אלה ולהשתמש בהן עלינו ונגדנו. בואו לא נהיה נאיביים בקשר לזה.

כשאנחנו מחליטים להתנגד לקפיטליזם המעקב ממש עכשיו כשהוא נמצא בדינמיקה בשוק אנו שומרים גם על עתידנו הדמוקרטי ועל סוגים של בדיקות ואיזונים שנצטרך בהמשך ציביליזציה של מידע אם אנו רוצים לשמור על חופש דמוקרטיה לדור הבא. "

מעקב הופך להיות מצמרר יותר מיום ליום

אבל המעקב ואיסוף הנתונים לא מסתיים במה שאתה עושה באינטרנט. ביג דאטה רוצה גם גישה לרגעים הכי אינטימיים שלך מה אתה עושה ואיך אתה מתנהג בפרטיות של הבית שלך, למשל, או ברכב שלך. זובוף מספר כיצד התגלה כי מערכת האבטחה של גוגל נסט כוללת מיקרופון נסתר שאינו מופיע באף אחד מהתרשימים של המכשיר.

"קולות הם מה שכולם רודפים אחריו, בדיוק כמו פרצופים," אומר זובוף. נתוני קול וכל המידע המועבר באמצעות השיחות היומיומיות שלך הם בעלי ערך עצום לביג דאטה, ומוסיפים ליכולות הדוגמנות החיזוי המתרחבות שלהם.

היא גם דנה כיצד סוגים אלה של מכשירים לאיסוף נתונים מכריחים את הסכמת המשתמשים בכך שהם מחזיקים את הפונקציונליות של המכשיר כ"בני ערובה "אם אינך מעוניין כי הנתונים שלך ייאספו וישותפו.

לדוגמא, התרמוסטטים של Nest של גוגל יאספו נתונים אודות השימוש שלך וישתפו אותם עם צדדים שלישיים, אשר ישתפו אותם עם צדדים שלישיים וכן הלאה ad infinitum – וגוגל לא תישא באחריות למה שמישהו מהצדדים השלישי הללו עשוי לעשות עם הנתונים שלך.

אתה יכול לדחות איסוף נתונים זה ושיתוף צד שלישי, אך אם כן, גוגל כבר לא תתמוך בפונקציונליות של התרמוסטט; היא לא תעדכן עוד את התוכנה שלך ועשויה להשפיע על הפונקציונליות של מכשירים מקושרים אחרים כגון גלאי עשן.

שני חוקרים שניתחו את חוזה התרמוסטט של Google Nest הגיעו למסקנה כי צרכן שנמצא אפילו קצת ערני לגבי השימוש בנתוני הצריכה שלהם יצטרך לבדוק 1,000 חוזי פרטיות לפני התקנת תרמוסטט יחיד בביתם.

מכוניות מודרניות מצוידות גם במספר מצלמות שמאכילות ביג דאטה. כפי שצוין בסרט, במכונית החדשה הממוצעת יש 15 מצלמות, ואם יש לך גישה לנתונים של 1% בלבד מכל המכוניות, יש לך "ידע על כל מה שקורה בעולם".

כמובן, המצלמות האלה נמכרות לך כאל חלק בלתי נפרד מתכונות הבטיחות החדשות, אך אתה משלם עבור הבטיחות הנוספת הזו בפרטיותך ובפרטיות של כל הסובבים אותך.

אמצעי פנדמיה משחזרים במהירות את הפרטיות

המגפה הנוכחית של נגיף העטרה משמשת גם "בטיחות" כאמצעי לפירוק הפרטיות האישית. כפי שפורסם ב"ניו יורק טיימס ", 23 במרץ 2020: 5

"בדרום קוריאה סוכנויות ממשלתיות רותמות צילומי מצלמות מעקב, נתוני מיקום סמארטפונים ורישומי רכישת כרטיסי אשראי כדי לעזור להתחקות אחר התנועות האחרונות של חולי וירוס כונן ולהקים רשתות העברת וירוסים.

בלומברדיה, איטליה, הרשויות מנתחות נתוני מיקום המועברים על ידי הטלפונים הניידים של האזרחים כדי לקבוע כמה אנשים מצייתים לפקודת נעילה ממשלתית ואת המרחקים האופייניים שהם עוברים מדי יום. כ -40% מסתובבים "יותר מדי", אמר לאחרונה גורם רשמי.

בישראל, סוכנות האבטחה הפנימית במדינה עומדת להתחיל להשתמש במטמון של נתוני מיקום הטלפונים הניידים שנועדו במקור לפעולות נגד טרור כדי לנסות לאתר אזרחים שאולי נחשפו לנגיף.

מכיוון שמדינות ברחבי העולם חותרות להכיל את המגיפה, רבים מפעילים כלי מעקב דיגיטלי כאמצעי להפעלת שליטה חברתית, ואף הופכים טכנולוגיות של סוכנויות הביטחון לאזרחים משלהם

עם זאת, השבת המעקב כדי להילחם במגפה כעת עלול לפתוח לצמיתות את הדלתות לצורות פולשניות יותר של חטטנות בהמשך. זהו לקח שלמדו אמריקאים לאחר פיגועי הטרור בספטמבר. 11, 2001, אומרים מומחים לחירויות אזרחיות.

כמעט שני עשורים לאחר מכן, לרשויות אכיפת החוק יש גישה למערכות מעקב בעלות עוצמה גבוהה יותר, כמו מעקב אחר מיקום מדויק וזיהוי פנים טכנולוגיות שעשויות להיות מחודשות לאג'נדות פוליטיות נוספות

"אנו יכולים להגיע בקלות כל כך למצב בו אנו מסמיכים את השלטון המקומי, הממלכתי או הפדרלי לנקוט צעדים בתגובה למגיפה זו המשנים מהותית את היקף זכויות האזרח האמריקאיות", אמר אלברט פוקס קאהן, מנכ"ל טכנולוגיית המעקב. פרויקט פיקוח, ארגון ללא מטרות רווח במנהטן. "

האנושות בצומת דרכים

זובוף דנה גם בעבודתה ב– 24 בינואר 2020, שפורסם ב"ניו יורק טיימס ". " עכשיו אתה נשלט מרחוק. קפיטליסטים מפקחים שולטים במדע ובמדענים, בסודות ובאמת ", היא כותבת, ממשיך:

"חשבנו שאנחנו מחפשים בגוגל, אבל עכשיו אנחנו מבינים שגוגל מחפשת אותנו. הנחנו שאנחנו משתמשים ברשתות החברתיות כדי להתחבר, אבל למדנו שהקשר הוא איך המדיה החברתית משתמשת בנו.

בקושי שאלנו מדוע לטלוויזיה או למזרן החדש שלנו יש מדיניות פרטיות, אבל התחלנו להבין שמדיניות 'פרטיות' היא למעשה מדיניות מעקב פרטיות אינה פרטית, מכיוון שהיעילות של מערכות מעקב ובקרה תלויה בחלקים של את עצמנו שאנחנו מוותרים עליהם או שגנובים מאיתנו בסתר.

המאה הדיגיטלית שלנו הייתה אמורה להיות תור הזהב של הדמוקרטיה. במקום זאת, אנו נכנסים לעשור השלישי שלה המסומן על ידי צורה חדשה לחלוטין של אישוויון חברתי המובן ביותר כ'אי שוויון אפיסטמי '… אסימטריות קיצוניות של ידע וכוח שמגיע לידע כזה, כאשר ענקיות הטכנולוגיה משתלטות על המידע ולומדות את עצמן

בעלי הון מפקחים מנצלים את חוסר השוויון ההולך וגדל של הידע לשם רווחים. הם מטפלים בכלכלה, בחברה שלנו ואפילו בחיים ללא עונש, ומסכנים לא רק את פרטיות הפרט אלא את הדמוקרטיה עצמה …

אי שוויון אפיסטמי

אי שוויון אפיסטמי מתייחס לאי שוויון במה שאתה מסוגל ללמוד. "זה מוגדר כגישה לא שוויונית ללמידה המוטלת על ידי מנגנונים מסחריים פרטיים של לכידת מידע, ייצור, ניתוח ומכירות. הדבר מודגם בצורה הטובה ביותר בתהום הצומחת במהירות בין מה שאנחנו יודעים לבין מה שידוע עלינו", כותבת בה זובוף. כתב העת ניו יורק טיימס .10

גוגל, פייסבוק, אמזון ומיקרוסופט הובילו את מהפכת שוק המעקב והציבו את עצמם בדרג העליון של ההיררכיה האפיסטמית. הם יודעים עליכם הכל ואתם לא יודעים עליהם דבר. אתה אפילו לא יודע מה הם יודעים עליך.

"הם פעלו בצללים כדי לצבור מונופולי ידע עצומים על ידי לקיחתם מבלי לשאול, תמרון שכל ילד מכיר בגניבה", כותב זובוף.

"קפיטליזם הפיקוח מתחיל בתביעה חדצדדית לחוויה אנושית פרטית כחומר גלם חופשי לתרגום לנתונים התנהגותיים. חיינו ניתנים כזרימת נתונים."

זרמי נתונים אלה נוגעים אליך, אך לא בשבילך. כל זה משמש נגדך כדי להפריד אותך מכספיך, או לגרום לך לפעול בדרך שהיא רווחית כלשהי עבור חברה או אג'נדה פוליטית. אז שאלו את עצמכם, היכן החופש שלכם בכל זה?

הם גורמים לך לרקוד לפי המנגינה שלהם

אם חברה יכולה לגרום לך לקנות דברים שאינך זקוק להם על ידי הדבקת מודעה מפתה ומותאמת אישית למשהו שהיא יודעת שתגביר את הביטחון שלך ברגע המדויק שאתה מרגיש חסר ביטחון או חסר ערך (טקטיקה שנבדקה ושכללה 11) , האם אתה באמת פועל מתוך רצון חופשי?

אם בינה מלאכותית המשתמשת בדוגמנות ניבוי חשה שאתה מתחיל רעב (בהתבסס על מגוון רמזים כגון המיקום שלך, הבעות פנים והבעות מילוליות) ומשגר מודעה ממסעדה מקומית בדיוק ברגע שאתה מחליט להשיג משהו לאכול, האם אתה באמת עושה בחירות מודעות מודעות, מונעות עצמיות, ערכיות? כפי שציין זובוף במאמר שלה: 12

"ידע לא שווה אודותינו מייצר עלינו כוח לא שוויוני, ולכן אישוויון אפיסטמי מתרחב וכולל את המרחק בין מה שאנחנו יכולים לעשות לבין מה שאפשר לעשות לנו. מדעני נתונים מתארים זאת כמעבר מניטור להפעלה, שבו מסה קריטית. של ידע אודות מערכת מכונה מאפשרת שליטה מרחוק על אותה מערכת.

כעת אנשים הפכו למטרות לשליטה מרחוק, שכן בעלי הון מעקב גילו כי הנתונים המנבאים ביותר נובעים מהתערבות בהתנהגות בכוונון, עדר ושינוי פעולה לכיוון של מטרות מסחריות.

הציווי השלישי הזה, 'כלכלות פעולה', הפך לזירת ניסויים אינטנסיביים. "אנו לומדים לכתוב את המוסיקה," אמר מדען, "ואז נתנו למוזיקה לגרום להם לרקוד" …

העובדה היא שבהיעדר שקיפות תאגידית ופיקוח דמוקרטי, שולט באישוויון אפיסטמי. הם יודעים. הם מחליטים מי יודע. הם מחליטים את מי אתה מחליט. חסרון הידע הבלתי נסבל של הציבור מועצם בשל השלמתם של בעלי ההשקפות של תקשורת המונים כתאורת גז

ב– 30 באפריל 2019, מארק צוקרברג הכריז בכנס מפתחים שנתי של החברה בהכרזה דרמטית, "העתיד הוא פרטי." כעבור מספר שבועות הופיע מתדיין פייסבוק בפני שופט מחוזי פדרלי בקליפורניה בכדי לסכל תביעת משתמשים בגין פגיעה בפרטיות, וטען כי עצם השימוש בפייסבוק מבטל כל ציפייה סבירה לפרטיות 'כחוק'. "

ובכל זאת, נראה שהרוחות התחלפו סופית. מודעות חדשה ושברירית מתרחשת בעלי הון מעקב מהירים מכיוון שהם לא מבקשים הסכמה אמיתית ולא הסכמה. הם מסתמכים על קהות נפש ועל מסרים של בלתי נמנע כדי להעלות את חוסר האונים, ההתפטרות והבלבול שמשתקים את טרפם.

הדמוקרטיה איטית, וזה דבר טוב. הקצב שלו משקף את עשרות מיליוני השיחות המתרחשות ומסעיר בהדרגה את ענקית הדמוקרטיה הנרדמת לפעולה.

שיחות אלה מתרחשות כעת, ויש הרבה אינדיקציות לכך שמחוקקים מוכנים להצטרף ולהוביל. העשור השלישי הזה עשוי להכריע את גורלנו. האם נשפר את העתיד הדיגיטלי, או שהוא יחמיר אותנו? "

צריכים מסגרת רגולטורית חדשה לגמרי

זובוף מציינת כי אין חוקים שמטרתם לצמצם את סוג ההון החדש הזה של קפיטליזם מעקב, והסיבה היחידה שהוא הצליח לפרוח במהלך 20 השנים האחרונות היא משום שהיעדר חוקים נגדו. ., בעיקר משום שמעולם לא היה קיים בעבר.

זו הבעיה באישוויון אפיסטמי. גוגל ופייסבוק היו היחידים שידעו מה הם עושים. רשת המעקב צמחה בצללים, ללא ידיעת הציבור או המחוקקים. אילו נלחמנו נגדו במשך שני עשורים, אולי היינו צריכים להתפטר מכדי להביס, אבל כפי שהוא, מעולם לא ניסינו להסדיר את זה.

זה, אומרת זובוף, אמור לתת לכולנו תקווה. אנו יכולים להפוך זאת ולהחזיר את פרטיותנו, אך אנו זקוקים לחקיקה המתייחסת למציאות בפועל של כל רוחב ועומק מערכת איסוף הנתונים. זה לא מספיק לטפל רק בנתונים שאנחנו יודעים שאנחנו נותנים כשאנחנו נכנסים לאינטרנט. זובוף כותבת

"תחרויות אלה של המאה ה -21 דורשות מסגרת של זכויות אפיסטמיות המעוגנות בחוק ובכפוף לממשל דמוקרטי. זכויות כאלה יפריעו לשרשראות אספקת הנתונים על ידי שמירה על גבולות החוויה האנושית לפני שהן נתקפות במתקפה מצד כוחות ההגנה על נתונים.

הבחירה להפוך כל היבט בחייו לנתונים חייבת להיות שייכת ליחידים מכוח זכויותיהם בחברה דמוקרטית. המשמעות היא, למשל, שחברות אינן יכולות לתבוע את הזכות לפנייך, או להשתמש בפנייך כחומר גלם בחינם לניתוח, או להחזיק ולמכור מוצרי חישוב שמקורם בפנייך

כל דבר שיוצר על ידי בני אדם יכול להיות בלתי עשוי על ידי בני אדם. קפיטליזם הפיקוח הוא צעיר, בקושי 20 שנה בהתהוות, אך הדמוקרטיה ישנה, ​​שורשה בדורות של תקווה ותחרות.

בעלי הון מעקב עשירים וחזקים, אך הם אינם פגיעים. יש להם עקב אכילס: פחד. הם חוששים מהמחוקקים שלא חוששים מהם. הם חוששים מאזרחים שדורשים דרך חדשה קדימה כאשר הם מתעקשים על תשובות חדשות לשאלות ישנות: מי יידע? מי יחליט מי יודע? מי יחליט מי יחליט? מי יכתוב את המוסיקה ומי ירקוד? "

כיצד להגן על פרטיותך המקוונת

אמנם אין ספק שאנחנו זקוקים למסגרת חקיקה חדשה לגמרי בכדי לצמצם את קפיטליזם המעקב, אך בינתיים ישנן דרכים בהן תוכלו להגן על פרטיותכם באופן מקוון ולהגביל את "נתוני העודפים ההתנהגותיים" שנאספו אודותיכם.

רוברט אפשטיין, פסיכולוג מחקר בכיר במכון האמריקאי למחקר וטכנולוגיה התנהגותי, ממליץ לנקוט בצעדים הבאים כדי להגן על פרטיותך:

השתמש ברשת פרטית וירטואלית (VPN) כגון Nord, שהיא כ -3 $ לחודש בלבד וניתן להשתמש בה עד שישה מכשירים. לדעתי זה חובה אם אתה מבקש לשמור על פרטיותך. אפשטיין מסביר:

"כשאתה משתמש בטלפון הנייד, במחשב הנייד או בשולחן העבודה בדרך הרגילה, זהותך קלה מאוד עבור גוגל וחברות אחרות לראות. הן יכולות לראות זאת דרך כתובת ה– IP שלך, אך יותר ויותר ישנן דרכים הרבה יותר מתוחכמות כעת. שהם יודעים שזה אתה. אחד נקרא טביעת אצבע בדפדפן.

זה משהו שמטריד כל כך. ביסודו של דבר, סוג הדפדפן שיש לך ואופן השימוש בדפדפן שלך הוא כמו טביעת אצבע. אתה משתמש בדפדפן שלך באופן ייחודי, ולפי הדרך שאתה מקליד, חברות אלה יכולות לזהות אותך באופן מיידי.

לbrave יש הגנה מסוימת מפני טביעת אצבע בדפדפן, אבל אתה באמת צריך להשתמש ב– VPN. מה ש– VPN עושה זה שהוא מנתב את כל מה שאתה עושה דרך מחשב אחר במקום אחר. זה יכול להיות בכל מקום בעולם, ויש מאות חברות המציעות שירותי VPN. זה שאני הכי אוהב כרגע נקרא Nord VPN.

אתה מוריד את התוכנה, מתקין אותה, בדיוק כמו שאתה מתקין כל תוכנה. זה קל להפליא לשימוש. אתה לא צריך להיות טכנאי כדי להשתמש בנורד, וזה מראה לך מפת עולם ואתה בעצם פשוט לוחץ על מדינה.

ה– VPN בעצם גורם לו להיראות כאילו המחשב שלך אינו המחשב שלך. זה בעצם יוצר עבורך סוג של זהות מזויפת וזה דבר טוב. עכשיו, לעתים קרובות מאוד אעבור דרך המחשבים של נורד בארצות הברית. לפעמים אתה צריך לעשות את זה, או שאתה לא יכול לעשות דברים מסוימים. PayPal לא אוהבת שאתה נמצא במדינה זרה למשל. "

Nord, כאשר משתמשים בו בטלפון הסלולרי שלך, יסווה גם את זהותך בעת שימוש באפליקציות כמו מפות Google.

אל תשתמש ב– Gmail, מכיוון שכל אימייל שאתה כותב מאוחסן לצמיתות. זה הופך לחלק מהפרופיל שלך ומשמש לבניית מודלים דיגיטליים שלך, מה שמאפשר להם לחזות לגבי קו החשיבה שלך וכל רצון ורצון.

מערכות דוא"ל ישנות רבות אחרות כמו AOL ו– Yahoo משמשות גם כפלטפורמות מעקב באותו אופן כמו Gmail. ProtonMail.com, המשתמש בהצפנה מקצה לקצה, מהווה אלטרנטיבה מצוינת והחשבון הבסיסי הוא בחינם.

אל תשתמש בדפדפן Chrome של גוגל, שכן כל מה שאתה עושה שם מסוקר, כולל הקשות וכל דף אינטרנט שאי פעם ביקרת בו. אמיצה היא אלטרנטיבה נהדרת שלוקחת את הפרטיות ברצינות.

brave הוא גם מהיר יותר מ– Chrome ומדכא מודעות. הוא מבוסס על Chromium, אותה תשתית תוכנה שעליה מבוססת Chrome, כך שתוכל להעביר בקלות את התוספים, המועדפים והסימניות שלך.

אל תשתמש בגוגל כמנוע החיפוש שלך, או כל סיומת של גוגל, כגון בינג או יאהו, שתיהן שואבות תוצאות חיפוש מגוגל. כנ"ל לגבי העוזרת האישית של האייפון סירי, ששואבת את כל תשובותיה מגוגל.

מנועי חיפוש אלטרנטיביים שהציעו אפשטיין כוללים את SwissCows ו– Qwant. הוא ממליץ להימנע מ– StartPage, מכיוון שזה נקנה לאחרונה על ידי חברת שיווק אגרסיבית באינטרנט, שכמו גוגל תלויה במעקב.

אל תשתמש בטלפון סלולרי של Android, מכל הסיבות שנדונו קודם לכן. אפשטיין משתמש ב– BlackBerry, שהוא מאובטח יותר מטלפוני Android או iPhone. הדגם הקרוב של BlackBerry, ה– Key3, יהיה אחד הטלפונים הסלולריים המאובטחים ביותר בעולם, הוא אומר.

אל תשתמש במכשירי Google Home בביתך או בדירתך מכשירים אלה מתעדים את כל המתרחש בביתך, הן דיבור והן צלילים כגון צחצוח שיניים ומים רותחים, גם כאשר נראה שהם לא פעילים, ושלח את המידע בחזרה אל גוגל. גם טלפונים אנדרואיד מאזינים ומקליטים תמיד, כמו גם התרמוסטט הביתי של גוגל, ו– Alexa של אמזון.

נקה את המטמון והעוגיות שלך כפי שמסביר אפשטיין במאמרו

"חברות והאקרים מכל הסוגים מתקינים כל הזמן קוד מחשב פולשני במחשבים ובמכשירים הניידים שלך, בעיקר כדי לפקוח עין עליך אבל לפעמים למטרות מזויות יותר.

במכשיר נייד תוכלו למחוק את מרבית הזבל על ידי מעבר לתפריט ההגדרות של הדפדפן, בחירת האפשרות 'פרטיות ואבטחה' ואז לחיצה על הסמל שמנקה את המטמון ואת העוגיות.

ברוב הדפדפנים הניידים והמחשבים השולחניים, מחזיק שלושה מקשים לחוץ בו זמנית – CTRL, SHIFT ו– DEL – מעביר אותך ישירות לתפריט הרלוונטי; אני משתמש בטכניקה זו מספר פעמים ביום אפילו בלי לחשוב על זה. אתה יכול גם להגדיר את הדפדפנים Brave ו– Firefox כך שימחקו את המטמון ואת קובצי ה– cookie באופן אוטומטי

המאמר המקורי 

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות


פוסטים נוספים


משנים את העולם 03.03.2021

קפיטליזם מעקב שושנה זובוף

בשנים האחרונות, מספר אנשים אמיצים התריעו לנו על העובדה שכולנו מנוטרים ומטופלים על ידי אוספי נתונים גדולים כמו גוגל ופייסבוק,.

יצירתיות ואומנות 06.08.2020

המגדל הקורס

קלף המגדל יכול לתאר הבזק של תובנה או רעיון שמגיע כביכול כמכת ברק ומשנה באופן דרמטי את הבנתנו.

משנים את העולם 16.04.2020

התגלות קולקטיבית מרטין וויניאקי

מה שיקרה בשבועות ובחודשים הקרובים עשוי לעצב את העולם לעוד שנים רבות. במקום להתנגד לכוחות האנטרופיה ולהתמכר בתקוות קלושות לחזרה.

בריאות אנרגתית 09.04.2020

קורוניישיין צ׳ארלס איזנשטיין

נוכל להרגיש את העוצמה של מי שאנחנו עשויים להיות , ריבונים אמיתיים שמתמודדים עם פחד מהחיים או המוות, ריבונים ללא.