״ נפילת רוחות החושך״ – רודולף שטיינר

 

״ נפילת רוחות החושך״ – רודולף שטיינר

16 אוגוסט 2020

״ נפילת רוחות החושך״ רודולף שטיינר

בארבע עשרה הרצאות שניתנו בסוף 1917 לאחר ארבע שנות מלחמה באירופה, שטיינר אבי האנתרופוסופיה מדבר על הכוחות הרוחניים המורכבים העומדים מאחורי מלחמת העולם הראשונה, על ניסיונות האנושות לבנות סדרים חברתיים מושלמים תיאורטית, ועל החלוקות וההפרעות הרבות שיימשכו על כדור הארץ אל תוך זמננו. האנושות בכלל נרדמה לעובדה שרוחות שנפלו מעולמות הרוח, הפכו לפעילות אינטנסיבית בכדור הארץ. זה בא לידי ביטוי בעיקר בחשיבה אנושית ותפיסת העולם שמסביב.

חיסון עתידי למניעת הכרת הנשמה והרוח "יגיע הזמן וייתכן שהוא לא רחוק כאשר נטיות שונות לגמרי יעלו בישיבות הממשלה כמו זאת שנערכה בשנת 1912 ואנשים יגידו: זה פתולוגי שאנשים אפילו חושבים במונחים של רוח ונפש, זה ייחשב חולני לבטא רעיונות ומחשבות רוחניים אותנטים. אתם יכולים להיות בטוחים בזה תמצא תרופה לכך. . . . הנפש תמחק בעזרת סם. מתוך נקודת מבט צלולה, אנשים ימציאו חיסון שישפיע על האורגניזם מוקדם ככל האפשר, רצוי ברגע שהוא נולד, כך שהגוף האנושי לא יהיה מודע לעובדה שיש בו נפש ורוח. היורשים של המטריאליזם המודרני יחפשו את החיסון כדי להפוך את הגוף ל״בריא ״ כלומר, להפוך את מהותו כך שהגוף כבר לא ידבר על זבל כזה כמו נשמה ורוח, אלא יקבל מבט אחיד על הכוחות אשר סוגדים למנועים ולכימיה למדע ולרפואה , רופאים מטריאליסטיים יתבקשו להרחיק את הנשמות מהאנושות. "

רוחות החושך נמצאות כעת בקרבנו והן הולכות לעורר את מארחיהם האנושיים, שבהם הם ישכנו, למצוא חיסון שימנע את כל הנטייה לרוחניות מתוך הנשמות של האנשים כאשר הם עדיין צעירים מאוד, וזה יעשה דרך הגוף החי. כיום אנו מחוסנים נגד דבר אחד ודבר אחר; בעתיד, ילדים יחוסנו עם חומר שניתן בהחלט לייצר, וזה יהפוך אותם לחסונים, כך שהם לא יפתחו נטיות מטופשות הקשורות לחיים רוחניים .סוף סוף תימצא דרך לחסן את גופינו כך שלא תתאפשר הנטייה לרעיונות רוחניים להתפתח וכל חייהם אנשים יאמינו רק בעולם הפיזי שהם תופסים עם החושים. זוהי רק דוגמה בולטת במיוחד לדברים רבים שיגיעו בעתיד הקרוב והרחוק יותר בתחום זה.

האם החיסונים שאנו נותנים לילדינו בראשית חייהם מונעים מהם את הגישה לעולמות הרוח או החיסון לקורונה יהיה זה שימנע מאיתנו את החיבור למהות שלנו ?

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות


פוסטים נוספים


freedom 03.08.2022

קבוץ הרדוף חוויה אותנטית

קהילה אנתרופוסופית עם איכויות שיקום, חינוך, אומנות וריפוי

freedom 03.08.2022

ואהבת לרעך כמוך

אהבה הדדית שוות זכויות לשמירת האותנטיות

freedom 26.07.2022

אינטגרציה לחיים במלואם

אינטגרציה אחרי ניקוי רעלים חשובה לחיים במלואם לפעום את ההווה הבוחר להתממש

freedom 29.06.2022

השקעה בזהב

איכות ,משובחות, טוהר ויופי אלו ערכי היסוד שבוחרת בהשקעות שלי בזהב פיסי. למה להשקיע ?

דילוג לתוכן