מסיכת הקורונה נחשפת – ד״ר זק בוש

 

מסיכת הקורונה נחשפת – ד״ר זק בוש

18 מאי 2020

בריאיון מאיר העיניים של הרשת THE HIGHWIRE עם דל ביגטרי שמראיין מומחים רבים בסוגיות שנולדו עם משבר הקורונה. והפעם עם ד״ר זק בוש שהמנטרה שלו ״החיים יפים בצורה יוציאת דופן ״ הוא חושף אותנו לידע מיוחד בשפת הטבע האקולוגיה והמקרוביום.

ד״ר זק בוש הוא רופא מיוחד שהמסע האישי מקצועי שלו הוביל אותו להבנת החיים האנושיים.

מה זה מבחינתו להיות אנושי התלווה להתנסויות שלו בבית יתומים בפיליפינים ובתמיכה בדיירי הוספיס לקראת המוות ,כרופא פנימאי רכש ידע וניסיון בהבנת גוף האדם והתאים ומנגנוני התגובה .

כחוקר ואדם סקרן החליט ללמוד גם מה קורה מעבר לגוף האנושי והגיע ללימוד וחקר המקרוביום והתזונה עם מעבדת ביוטק פרטית שייסד .ד״ר זק בוש הבין שמה שמעצב לנו את החיים זאת השפה והתקשורת בממלכת המקרוביום שבנויה ממליארדים של בקטריות וירוסים ופטריות ומניעה את היקום בתבונתה . אנחנו נושמים מוקפים ומתקשרים מקרוביום דרך הגוף והסביבה שלנו וזה חלק מהחיים שלנו.

המקרוביום נמצא באדמה, באוויר , במערכות המים ובתוכינו הוא סופר פאוור של הבעת הגנום שמבטא את עצמו באדפטציה, יכולת התחדשות, שינויים וזרימה עם היקום כדי להביא לבאלנס באקוסיסטם שנקרא עולם.

כאשר אנחנו מנסים לחסום וירוסים כחלק מהמקרוביום אנחנו חוסמים את החיים עצמם.

הפכנו את הוירוסים והחיידקים לאויבים שלנו במקום ללמוד את השפה שלהם ולהבין איך לחיות את החיים בבריאות ואדפטציה לשינויים.

ד״ר בוש מראה מחקר מ2018 , בדיקות של אנשים בריאים ללא מחלה עם נוכחות של חיידקים ווירוסים כולל וירוס הקוביד כחלק מהמקרוביום שלהם. כלומר צריך טריגר לוירוס כדי להתפשט ולגרום למחלת הקורונה וגם פה תופתעו לשמוע כיוון חדש ומעניין.

המקרוביום נחשב בריא ומתפקד בצורה מאוזנת כשהוא שומר על המיגוון הביולוגי ועל פוריות לאורך זמן כדי לשמר את החיים. הקיימות היא פוטנציאל לחיים של רווחה לטווח הארוך מבחינה סביבתית בריאותית חברתית וכלכלית.

מה קורה שהמקרוביום נחשף לגורמים מלחיצים שמאיימים על קיומו ? כמו אסון אקולוגי, כריתת יערות , זיהום אוויר מתמשך, חומרי הדברה, חקלאות מהונדסת , ריסוסים וחשיפה לכימיקלים . המיגוון הביולוגי של המקרוביום נהרס מעטים שורדים בסביבה החדשה ובמקומם יש מקום ל״עשבים ״ לגדול . זאת היא דרכו של הטבע לשקם את הסביבה , לשנות את הקרקע עם העשבים והמיציליום ולייצר מקום למשהו חדש לצמוח ע״י טיוב האדמה , החמצן והסביבה.

אותו הדבר קורה בגוף שלנו כשהמיגוון הביולוגי של המקרוביום שלנו מופר מה שנקרא מחסור במיגוון .יכולת הגוף להתמודד עם גורמי מחלה ולחצים ולהגיע לאיזון נפגם ונוצר מקום למחלות להתפתח.

האינפורמציה האדירה שיש למקרוביום והאדפטציה המסיבית שלו לשינויים היא היכולת של הטבע להתחדש ולשגשג.

כבר לפני שנה בנאום של ד״ר זק בוש על מה קורה בעולם מבחינה אקולוגית רפואית הוא הצביע על העיר ווהאן בסין כמקום הכי מלחיץ מבחינה אקולוגית למערכת המקרוביום . ובכך חזה ששם תתרחש הפיכה ועשבים שוטים (וירוס הקורונה) יוולדו על מנת לשקם את הטבע. העשבים הם הסימפטומים לקריסה של המערכת.

גם בסביבה האנושית ערים גדולות, איזורים עם זיהום תעשייתי, מחסור באדמה פוריה, מחסור בטבע ,במים חיים, באוויר נקי , מופר האקוסיסטם וקיימת עליה משמעותית בכמות המחלות הכרוניות

Bacteria under microscope – colorful illustration

אז איך בעצם אנשים מתו מהוירוס ?

בתיאור של המחלה בבתי חולים בניו יורק נרשמה עדות רפואית ״ אנשים הפכו לכחולים ואז הריאות שלהם התמלאו בנוזלים והם מתו. ״ לפי ד״ר זק בוש הסימפטום הראשוני חולים הפכו לכחולים מעיד על תופעה של היפוקסיה חוסר יכולת של הגוף להחזיק חמצן ולהובילו לתאים. זה תופעה מוכרת במחלת גבהים שמעבירים אדם בשניות מגובה פני הים לפסגת הר האוורסט , או מהרעלת ציאניד. משהו משתנה בהמוגלובין וביכולת שלו להחזיק ולהוביל חמצן.

אין שום עדות לדלקת ויראלית בסימפטומים המדווחים ולפיכך הדיאגנוזה והטיפול אינם מתאימים

הטיפול מבחינתו צריך להיות כמו בפרוטוקול של הרעלת ציאניד , שלוש זריקות שמחזירות להמוגלובין את היכולת שלו להקשר לחמצן. דחיפת חמצן במכונות ההנשמה היא לא פיתרון כי אין מי שיוביל אותו לתאים. דלקת ריאות היא התגובה המשנית להרעלה הזאת.

הוירוס חושף את מסיכת זיהום האוויר המסיבית שאנחנו חיים בו , ריסוסים חקלאיים, זיהום אוויר תעשייתי, כימטרייל , חלקיקים קטנים של חומר ,רעילות שיש בה המון ציאניד.

הוירוס עצמו לא גורם למוות הוא חייב להיות בקשר עם זיהום אוויר ואינטרקצית ציאניד המוגלובין כמו בעיר ווהאן המגיפה פסקה ומספר המקרים הצטמצם משמעותית עקב הלוקדאון והירידה המסיבית במצב זיהום האוויר. זה לא המסיכות שעשו את זה.

ד״ר זק בוש מציע טיפולים נוספים למערכת הבריאות הציבורית בארה״ב למניעת תמותה מוירוס הקורונה , כמו הורדה מתרופות כרוניות סטטנינים ומעכבי אייס ששתיהן מעכבות את הרצפטורים שמופיעים על מעטפת הריאות אייס 2 שחשובים במלחמה של הריאות נגד תופעות הנגיף. להוריד את חיסוני השפעות ,להוביל אנשים לתזונה בריאה ולטפל בהם במניעת מחלות בעונת החורף שמאפשרת התפתחות שפעת.

בסוף הראיון ד״ר זק מתאר בצורה אמפתית ומפורטת לידה ומוות ואת החשיבות העצומה שלנו לתמוך באלה שנכנסים לחיים ובאלה שעוזבים את החיים , העוצמה בהחזקת היד האמפתיה והליטוף של אלה שעוברים אל העולם ומעבר לו , מעברים עוצמתיים ומחייבים תמיכה.

אנחנו לא סטריליים אנחנו אנושיים ורוחניים ואנחנו מפסידים את יופי החיים מפחד מוות . אנחנו צריכים לשנות לגמרי את הגישה שלנו לשיתוף פעולה עם הטבע כדי שנוכל לחגוג את החיים ולא ניתן לפחד לנטרל את המערכות הטבעיות שלנו בלזהות את היופי הקיים בכל דבר .

היופי של המערכות של הטבע התומכות בנו בכל השינויים ושואפות לאדפטציה ובאלנס והצורך במגע אנושי סולידריות ואמפתיה

הראיון המקורי

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות


אדפטוגנים אורגנים

סופרפוד של נביטאס

חלבונים וקולגן טבעוני

ניקוי רעלים והתחדשותפוסטים נוספים


אדג׳נדה חברתית 15.11.2021

שעירים לעזאזל – צ׳ארלס איזנשטיין

כמו בציד המכשפות ההמון בוחר קורבן לטבח ובאותו מעשה של הסכמה אוניברסלית מחזיר את הסדר החברתי.

אדג׳נדה חברתית 30.10.2021

זה הזמן לעבור צד

עוד מעט תאבדו את הכל אם לא תתעוררו, את כל מה ששיך לכם, ובעיקר את עצמיכם.

אדג׳נדה חברתית 13.05.2021

טיפוח תקווה הוא טיפוח התנגדות – ד״ר מרקולה

בואו נסתכל יחד מה באמת קרה ומה ממשיך לקרות באמת עם קו-בי-ד: מקורו, טבעו, ארסיותו, איומיו, מניעתו וטיפולו. וננסה לגבש.

אדג׳נדה חברתית 11.05.2021

״האיפוס הגדול ״ ד״ר מרקולה

ד״ר מרקולה יחד עם רוני קומינס כתבו ספר חדש שמחבר את כל הנקודות ,בעקבות המשבר ומייצר פאזל הגיוני עם בבליוגרפיה.