קורוניישיין צ׳ארלס איזנשטיין

 

קורוניישיין צ׳ארלס איזנשטיין

9 אפריל 2020

מאמר דעה על זמן קורונה שמתעמת עם הקונצנזוס הרווח .החלטתי לתרגם ולתמצת אותו המאמר המקורי מופיע בתחתית הדף

״הוירוס הוא כמו התערבות שיקומית המפרה את האחיזה הממכרת בנורמליות. להפריע להרגל זה לראות אותו, מה שהופך אותו מכפיה לבחירה.״

המשבר הקורוני מאפשר לנו להתחבט בשאלות שלעולם לא עלו בתוכינו בתחומי העבודה , ניהול זמן,קשר למשפחה, טיסות, חופשות במה נרצה לאחוז ולשחזר ומה נעדיף להרפות .

ומה עם כל הדברים שנלקחים מאיתנו ברגעים אלו כמו חירויות אזרחיות , חופש להשפיע, ריבונות על גופינו, התכנסויות, חיבוקים, חיים קהילתיים, חופש ודמוקרטיה.

עצרנו, המומים מהסיטואציה החדשה , עם מלא שבילים שנפרשים לפנינו חלקם מובילים באותו הכיוון בו צעדנו , חלקם לגיהנום עלי אדמות, וחלקם לעולם בריא ויפה מכפי שהעזנו אי פעם להאמין שהוא אפשרי .

האיום של מחלות זיהומיות כמו איום הטרור לא נעלם וסביר להניח שאמצעי הבקרה יכולים בקלות להפוך לקבועים: מעקב אחרי תנועת כולם בכל עת, טיפול רפואי בכפייה, הסגר בלתי רצוני, הגבלות חופש התנועה וחופש ההתכנסות, צנזורה של מה שהרשויות רואות בו דיסאינפורמציה, שיטור צבאי…. כמו גם אוטומציה של המסחר, המעבר של צפיה בספורט ובאירועי תרבות לצפיה מרחוק, נדידת החיים מציבוריים לפרטיים, מעבר לחינוך מקוון, איבוד משרות בענפי כלכלה רבים הוירוס מאיץ מגמות קיימות, פוליטיות, כלכליות וחברתיות.

הנתונים הסטטיסטיים של המחלה ושיעורי התמותה ממנה מעוותים לנוכח אי יכולתינו לקבוע את מספר הנדבקים מאמר שפורסם לאחרונה בכתב העת Science טוען ש86% מהזיהומים לא היו מתועדים מה שמצביע על שיעור תמותה נמוך בהרבה מהמפורסם.לאיש אין מושג מה המספר האמיתי כי רק חלק זעיר באוכלוסיה נבדק, אי וודאות לגבי דיוק הבדיקה והתוצאות,אפילו חוסר וודאות בנושא הדבקה חוזרת למחלימים.

רב האיומים על בריאותינו ועל האנושות כמו רעב עולמי, התמכרויות, מחלות אוטואימוניות, התאבדויות ,דכאונות,קריסה אקולוגית, אנחנו כחברה לא יודעים מה לעשות איתם, והטיפול בהם לא יעיל . כעת הגיעה מגיפה מדבקת משבר שעבורו יכולות השליטה שלנו עובדות: הסגר, שטיפת ידיים , שליטה בתנועה, בקרת מידע, ריבונות על גופינו. זה איום שאנחנו מסוגלים לפגוש אותו וקיימת עבורו תכנית פעולה .

אם יש דבר אחד שהתרבות שלנו טובה בו היא המלחמה באויב. הוירוס המתפרץ בתוכנו הוא קריאה לנשק , מארגנים את החברה מחדש כאל מאמץ מלחמה.

כיום רב האתגרים שלנו כבר לא נכנעים לכוח , האנטיביוטיקה והניתוחים שלנו לא מצליחים לעמוד במשברים הבריאותיים הגוברים של מחלות אוטואימוניות,מחלות כרוניות, התמכרויות והשמנה. התותחים הפצצות וההתחמשות בנשק אטומי אינם מועילים במחיקת שנאה בין מדינות פילוג בתוך עמים או אלימות במשפחה. המשטרה ובתי הכלא לא מצליחים לרפא את קרקע הגידול של הפשע וחומרי ההדברה לא מסוגלים לשחזר אדמה הרוסה.

במשך אלפי שנים הציביליזציה מבינה את התקדמותה בעולם בהרחבת שליטתה ביות הטבע, כיבושים , שליטה בכוחות הטבע ואירגון החברה לפי חוקים והגיון. עליית השליטה האיצה עם המהפיכה המדעית החומריות וטכנולוגיה.

החברה שמה דגש יותר ויותר על בטיחות , ביטחון והפחתת סיכונים . כפפות לטקס, חומרי ניקוי לידיים, בתי ספר נעולים, שמירה בכל מקום, הגברת הביטחון בנמלי התעופה ובגבולות,מודעות מוגברת לביטוח אחריות משפטית וחבות, גלאי מתכות וחיפושים פיסיים בכניסות לאירועים, מדיניות הביטחון.

המנטרה הרווחת קודם כל ביטחון מגיעה ממערכת ערכית שמדגישה שההישרדות היא בראש סדר העדיפיות והיא מפחיתה ערכים אחרים כמו כייף, שמחה, הרפתקאות, משחק, וגבולות פתוחים. אני חושב שרב הצעירים המודרנים מקריבים ביטחון כדי לחיות את החיים במלואם. אולם התרבות מסביבינו משדלת אותנו ללא רחם לחיות בפחד, ובנתה מערכות שתומכות בהשקפתה זו לפיכך מערכת הבריאות מבוססת על חישובי סיכון שהתוצאה הגרועה ביותר עבור הרופא והמסמנת את כישלונו הסופי היא המוות.

ההגשמה הסופית של תכנית השליטה בתרבויות תהיה ניצחון על המוות.

בעולם העצמי הנפרד המוות הוא הקטסטרופה האולטימטיבית.

ד״ר ליסה רנקין ״ לא כולנו נרצה להיות בטיפול נמרץ , מבודדים מאנשים שיקרים לנו עם מכונה שנושמת עבורינו, בסיכון למות לבד גם אם זה אומר שהם עשויים להגדיל את הסיכוי שלהם להשרדות. חלק מאיתנו אולי מעדיף להחזיק בזרועותיהם של אהוביהם בבית, גם כזה אומר שהזמן שלנו הגיע לחזור הביתה ״

מלחמת המוות מפנה את מקומה למסע חיפוש אחר חיים מלאים ופחד מהמוות הוא למעשה פחד מהחיים. על מה נוותר על מנת להשאר בטוחים ? חיים מלאים זה לא רק לחיות זמן רב, זה לחיות טוב ונכון ומלא.

באיזה עולם נחיה ?

מה מהחיים המוכרים שלנו נרצה להקריב למען הביטחון האם נרצה לחיות בעולם שבו אנשים לא נפגשים ונאספים ? האם נלבש באופן קבוע מסיכות על הפנים ? האם נאלץ להיבדק רפואית לפני כל טיול ומעבר גבול? האם נאלץ למסור את הריבונות על גופינו לרשויות הרפואיות הקונבנציונליות ? האם כל האירועים שלנו יהיו וירטואלים ? כמה מהחיים שלנו נחיה בפחד ? האם נמשיך לבודד את עצמינו עוד ועוד מהעולם ?

האם נבחר לחיות בחברה ללא חיבוקים, לחיצות ידיים, משחקי ילדים, האם המשמעות של הקידום האנושי היא הפרדה ? אותו כנ״ל כלפי מדיניות בקרת תנועה וזרימת מידע

כל מדינה ננעלת חופש התנועה נשלט ע״י מנהלי המדינה והתוכנות שלהם בכל עת לצמיתות ? הקורונה וירוס גובר על כל ההתנגדויות.

הצעדים המופעלים על מנת לשלוט בהתפרצות הוירוס עלולים לגרום לנו לסבל ומוות יותר ממה שהם מונעים . אי אפשר למדוד את מקרי המוות הנוספים שינבעו מדיכאון וחרדה שנגרמים מבידוד והפחדה, יאוש מאבטלה,מערכת חיסון מדוכאת מפחד כרוני, הוכח כי בדידות וחוסר קשרים חברתיים מגבירים דלקת דיכאון ודמנציה. הסיכון למוות עולה לפי ד״ר ליסה רנקין עם השמנת יתר 23%, שימוש מופרז באלכוהול 37% ובדידות 45%.

סכנה בריאותית נוספת בהידרדרות של מערכת החיסון היא הגיינת יתר ובידוד. המגע עם העולם המיקרוביאלי הכרחי לבריאות, החיידקים הטובים הם בני בריתינו , גופינו נמצא בשיתופי פעולה מגוונים על חיידקים, וירוסים, שמרים ,פטריות ואורגניזמים נוספים שהם בני ברית חיוניים למערכת החיסון שלנו. שימוש יתר בחומרים אנטי ויראלים אנטיביוטיים ואנטיספטיים וחוסר מגע אנושי יכולים ליצר מחלות כרוניות ואוטו אימוניות גרועות בהרבה מהמחלה הזיהומית שהם מחליפים.

ומה מלכתחילה התפקיד של דלקות הצטננות ומחלות אקוטיות בשמירה על הבריאות שלנו ?

ניקוי פסולת רעילה שהצטברה במערכות הגוף,טיפול בחידקים וטפילים שנכנסו לגוף , שמירה על הומאוסטאזיס (איזון) במערכת השלמה.

הבעיה שאנחנו מאבדים את עצמינו ברצף בלתי נגמר של טיפול בטווחים קצרים. נלחמים במחלה זיהומית אחת אחרי השניה, ולעולם לא יהיה לנו את הזמן לטפל בתנאי הקרקע שהופכים את האנשים לפגיעים כל כך.

קהילת הבריאות האלטרנטיבית וההוליסטית שתומכת בצמחי מרפא, מדיטציות ויוגה לפיתוח חסינות הגוף ומאמתת היבטים רוחניים ורגשיים של הבריאות מושתקת עקב הצונאמי של הקורונה שהחזירה את האנושות לאורתודוקסיה הישנה.

בתפיסת עולמה של הסמכות הרפואית אופציות אלטרנטיביות ,אינטרקציות חברתיות , שיעורי יוגה, שימוש בתוספי תזונה הן קלות דעת כשמדובר במחלות אמיתיות ונגיפים מסוכנים. תחיית האורתודוקסיה תחת משבר הקורונה היא כל כך אינטנסיבית שכל השיטות האלטרנטיביות והיתרונות של פטריות מרפא ויטמין סי ודי צמחי מרפא נוגדי שפעת ומחזקי חיסון הם מוקצים למרות שהוכחה יעילותם במחקרים רבים .

ההפסקה הזאת בתקופת המשבר שיצרה צומת הדרכים מאתגרת אותנו לבחור באיזה מסלול ניסע קדימה איזו מערכת בריאות נבחר , איזו פרדיגמה של בריאות, איזו חברה.

אפשרות נוספת במקום להכפיל את השליטה ולקחת ריבונות על גופינו היא לאמץ את הפרדיגמות והפרקטיקות ההוליסטיות שחיכו בשוליים, להכניס אותם למרכז ולבנות מערכת בריאות חדשה סביבם.

המשבר הויראלי יצר אצלינו בנוסף מחשבה והכרה במגזרים החלשים שאם תחול התפרצות אצלם לא יוכל המרכז לחזור לתפקוד מלא. מכל העולם אנו שומעים סיפורי סולידריות וריפוי. רופאים ואחיות ועובדים חיוניים מסכנים את חייהם כדי לשרת את הציבור .

אסון משחרר לעיתים קרובות את הסולידריות , עולם יפה יותר מנצנץ מתחת לפני השטח מתנדנד בכל פעם שהמערכות המחזיקות אותנו מתחת למים מרפות את אחיזתם.

קודיביד מאפס לנו את האנומליות החברתיות, כלכליות, פוליטיות ובריאותיות.

המשבר יכול לפתח טוטליטאריות או סולידריות , דיני לחימה רפואיים או רנסנס הוליסטי , פחד עצום מעולם הנגיפים או גמישות ושיתופי פעולה איתו, נורמות קבועות של התרחקות חברתית או רצון מחודש למפגשים חברתיים.

קורונה היא כתר פירוש המגיפה שאני מציע ״הכתרה חדשה לכולם ״

נוכל להרגיש את העוצמה של מי שאנחנו עשויים להיות , ריבונים אמיתיים שמתמודדים עם פחד מהחיים או המוות, ריבונים ללא שליטה וכיבוש , משרתים את עמינו , משרתי חיים ומכבדים את ריבונותם של כל האנשים. ההכתרה מסמלת את ההופעה של הלא מודע לתודעה, התגבשות של הכאוס לסדר, התעלות של הכפייה לבחירה. אנחנו הופכים לשליטים על מה ששלט בנו. אנו יכולים להביא סדר לממלכה ולבנות חברה שמושתתת על אהבה שכבר מאירה דרך הסדקים של עולם ההפרדה .

המאמר המקורי

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות


אדפטוגנים פטריות מרפא

חלבון קולגן וחלבון קטוגני טבעונים

סופרפוד אורגני

ניקוי רעלים והתחדשותפוסטים נוספים


בריאות אנרגתית 16.05.2021

לסמוך על המומחים – ד״ר מרקולה

לכן לא מפתיע שבמקום לדרוש מדע בטיחותי ולעודד דיונים כנים, פתוחים ואחראיים על המדע, פקידי הבריאות הממשלתיים שנמצאו בסכנה אחריותית.

בריאות אנרגתית 27.08.2020

מערכת הבריאות בקריסה

החיסון לקורונה פתח את קופת השרצים של חיסונים בכלל, בדיקות המעבדה השגויות, מערך הדיאגנוזה הלוקה בחסר, הפוליטיקה מאחורי המספרים, הפנדמיה.

בריאות אנרגתית 16.08.2020

״ נפילת רוחות החושך״ – רודולף שטיינר

האם החיסונים שאנו נותנים לילדינו בראשית חייהם מונעים מהם את הגישה לעולמות הרוח או החיסון לקורונה יהיה זה שימנע מאיתנו.

בריאות אנרגתית 09.07.2020

דיכאון בתפקוד גבוה

עידן הקורונה והשלכותיו על חיינו , פחד תיסכול וחרדה הקיומית, מתפקדים בהליך הישרדותי,  דיכאון בתפקוד גבוה , חסרי אנרגיה ודי מיואשים.