ממלכת הפטריות

9 פברואר 2019

 

מכשפה עכבישה הרשת אורית פיול מ״כישופים ומכשפוטובות ״

״ ארגי לך רשת חדשה , טווי קורי עכבישה שיקלטו את האור ויסננו את החושך , כך שיתאימו לגדלך בכל רגע נתון. היי אדנית הרשת , אצבעותייך הארוכות טוות אותה בקצב הנשימה, שומטות את מה שאינך יכולה לשאת , לוכדות את המחיה, המרפא והמזין ״ 

מארג חוכמת ההמונים

ממלכת הפטריות התפתחה לפני מיליוני שנה במקביל לאדם. התפטיר הוא רשת שורשים תת קרקעית של הפטריות ומכונה ״המוח״ או ״ האינטרנט של הטבע״. הוא בעל יכולת חישה פרימיטיבית וכישרון למידה. כל קור בתפטיר יכול להעביר אינפורמציה לכל הרשת בנתיבי תקשורת אינסופיים ונוצר מארג פיכח של חכמת ההמונים . היתרונות הנחקרים של הממלכה הם תקשורת, אנרגיה במימד אחר ,יכולת פירוק וטיהור כדור הארץ ומחקרים המעידים על יכולת ריפוי ממחלות חשוכות מרפא.

פטריות חורש פראיות

סימביוזה

ממלכת הפטריות נחשבת קרובה יותר לממלכת החי מאשר לממלכת הצומח. היא נמציאת בכל מקום על פני כדור הארץ ומהווה 25% מהביומסה שלו .הפטריה מורכבת משלושה חלקים התפטיר שהוא השורשים והגבעול, גוף הפטריה ,והנבגים שהם הזרעים שמתפזרים וממשיכים את השושלת. תפטיר הפטריות מרושת כולו מתחת לאדמה אנלוגי לרשת האינטרנט מחברת כל.

הפטריה שמקורה בנבג , נובטת ומתפתחת לקור שמעכל מזון ע״י הפרשת אנזימים לסביבה, ומשתף את הציטופלסמה התאית בתנועה יעילה של נוזלים ומומסים לאורך הקורים. (עיכול חוץ תאי).

רשת המיציליום התת קרקעית מכילה ומשתפת אינפורמציה עם מקורות מים ומזון כמו גם פתוגנים ופולשנים היא נערכת לפגוש אותם ולטפל בהם. מערכת היחסים הסימביוטים עם הצמחים , המינרלים, החיידקים והמים מאפשרת מוות וצמיחה מחדש ומשמרת את האקוסיסטם האדיר שאנחנו חלק ממנו.

על מה חושבות הפטריות ? מוסף כלכליסט 

מחקרים

בעקבות מציאת הפניצילין ותרכובות מיקולוגיות חשובות אחרות ממלכת הפטריות היא המחלקה הנחקרת ביותר באקדמיות המדע. המחקרים מראים שהדמיון בין הפטריות בממלכה הוא שלכולם יש מיגוון פוליסכרידים (רב סוכריים משותפים ) מסוג בטא גלוקנים שהם אימונומודולטורים כלומר גורמים לאיזון במערכת החיסון שעובדת בחוסר או ביתר.

פוליסכרידים הם רב סוכריים , שרשרת ארוכה של סוכרים , שרשרת אנרגיה פוטנציאלית , דלק איכותי לגוף. הפוליסכרידים שידועים לנו בגוף הם גליקוגן, עמילן וצלולוז. הגליקוגן והעמילן הם מחסן אנרגתי בגוף שזמין כמקור אנרגיה לפעילות גופנית. וצלולוז הינו מרכיב בממברנת התא שקשור בתקשורת.

פטריות בשוק המקומי

בטא גלוקנים הם האימונומודולטרים החזקים בטבע. הם מנרמלים את מערכת החיסון ומשתתפים בהתמודדות עם הגנה מפני פתוגנים .במערכת החיסון התאית הם משפעלים את התאים הבולעניים כמו מקרופאג׳ים, ותאי ההרג הטבעיים שמתמודדים עם אנטיגנים. כמו כן במערכת החיסון ההומוראלית (נוזלי הגוף) הם מעודדים הפרשת נוגדנים שנאבקים במחלות .

ביולוגים מקטלגים אותם כתומכי מערכת החיסון במיטבם שהגוף אינו מייצר בעצמו ולכן צריכתם ממזון היא כל כך חשובה .

פטריות מספקות לנו תרכובות יחודיות שאופיניות להן : טרפנואידים (איכות נוגדת דלקת ועזרה לתאי החיסון הלבנים ) ולארגוטיונין ( סופר אנטי אוקסידנט תוך מיטוכונדריאלי ), כמו גם ויטמין D, פרביוטיקה, אנזימי עיכול, מינרלים , חומצות אמינו וויטמיני B .

פטריית שאנטרילה טריה

אקולוגיה והצלת העולם

היום נהוג להתיחס למערכת אקולוגית בריאה לפי המיגוון הביולוגי . מערכת ההפעלה של הפלנטה קשורה לכלל המערכת האקולוגית בכדור הארץ עם שפע המינים ויחסי הגומלין בינהם. מיגוון , ייחודיות וביזור מייצרים מערכת ביולוגית עשירה ופוריה.

אחד מהתכונות הייחודיות לפטריות היא היכולת לאכול ולפרק חומרים אורגנים ואי אורגניים. בגלל יכולת התזונה החוץ גופית הזאת הפטריות מכונות ״ מנקות העולם ״ הן מתישבות על ערימות של מזון שלעיתים אינו מתפרק או רעלני במיוחד לסביבה כמו פלסטיק, חומרים רדיואקטיבים , עצים מתים וסלעים ומפרקות אותם לצורה אחרת שבה יכול הטבע להשתמש שוב כדי לצמוח ולשגשג . הפתרונות שהפטריות מספקות בהצלת העולם מסיטואציות מזהמות אנלוגיות לניקוי רעלים של גוף האדם כגורם הכרחי לבריאות .

פטריות אוייסטר גדלות על עץ

תדר אינטרנטי

הפטריות מושפעות במידה רבה בידי כוחות קוסמיים . כדי שהאדם יתחבר לטבע ויכלול מידע אמיתי של הקוסמוס ומנגנונים של תקשורת ייחודית, תיתכן הרחבת התודעה במהות ובאיכות של ממלכה זו ומה שיש לה להציע עבורינו על מנת להתגבר על סיטואציות ״ חשוכות מרפא״.

מבחינת התדר קימת סינכרוניזציה בין האדם ומחלותיו שיצאו לאור בעידן הזה. מחלת הסרטן, התשישות הכרונית, פיברומילגיה, מחלות ניווניות ,הרס בלוטות ואחרות שהמזור שלהם קשור לממלכת הפטריות. קימת הלימה בין מהות המחלות לבין יכולת ההחלמה שמשיקה בעולם באותה שפה ובאותו התדר .

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות


פוסטים נוספים


בריאות אנרגתית 16.05.2021

לסמוך על המומחים – ד״ר מרקולה

לכן לא מפתיע שבמקום לדרוש מדע בטיחותי ולעודד דיונים כנים, פתוחים ואחראיים על המדע, פקידי הבריאות הממשלתיים שנמצאו בסכנה אחריותית.

בריאות אנרגתית 27.08.2020

מערכת הבריאות בקריסה

החיסון לקורונה פתח את קופת השרצים של חיסונים בכלל, בדיקות המעבדה השגויות, מערך הדיאגנוזה הלוקה בחסר, הפוליטיקה מאחורי המספרים, הפנדמיה.

בריאות אנרגתית 16.08.2020

״ נפילת רוחות החושך״ – רודולף שטיינר

האם החיסונים שאנו נותנים לילדינו בראשית חייהם מונעים מהם את הגישה לעולמות הרוח או החיסון לקורונה יהיה זה שימנע מאיתנו.

בריאות אנרגתית 09.07.2020

דיכאון בתפקוד גבוה

עידן הקורונה והשלכותיו על חיינו , פחד תיסכול וחרדה הקיומית, מתפקדים בהליך הישרדותי,  דיכאון בתפקוד גבוה , חסרי אנרגיה ודי מיואשים.