טקס האש אגני הוטרה

 

טקס האש אגני הוטרה

3 נובמבר 2018

בספר של דיוויד פראולי ״יוגה ואיורוודה״ אני מודעת מחדש לעומק ולחשיבות של עריכת פוג׳ה של אש מידי בוקר עם הזריחה ובערב עם השקיעה כדי לאפשר את הטרנספורמציה המתרחשת בגוףנפש. במהלך החודש ששהיתי באיורוודה סנטר כל יום השתתפתי בטקס האש שמעיר את האגני (האש) הפנימית שלי .

יוגה היא טקס אש שבו אנחנו מציעים לגוף לחיים ולמוח שלנו את להבות המודעות של מי אני באמת. האש הפנימית לוקחת אותנו דרך מחוזות של חשיכה ובורות להארה.

יוגי אמיתי הוא להבה חיה שנוכחותו ממלאית אותנו באור, חום וויטליות .

אגני הוטרה באיורוודה סנטר

התירגול של היוגה כולו נועד כדי ליצר את האש הפנימית הזאת לפי פראולי, וכמוה גם האיורוודה מציעה אש של הילינג, כדי לאפשר לנו לחיות בבריאות אופטימלית וויטליות.

האיכות של האש ביוניברס נקראית ״אגני״ בסנסקריט שפירושה ״ הכוח הטרנספורמטיבי״ . זאת לא אש האלמנטרית כפי שאנחנו מכירים אלא פוטנציאל של חום, אור וחשמל. האש הנשגבת היא מקור החיים האור והאהבה הכוח של הנשמה שמעוררת בנו מוטיבציה מבפנים.

זוהי הלהבה הבלתי ניתנת לכיבוי שנמציאת מאחורי כל מצבי התודעה התגלמות האש הנשגבת שהיא האלוהות .

יוגה ואיורוודה הן שתי תורות מדעיות של האגני או האש הנשגבת. הן מלמדות אותנו איך האש הקוסמית מתנהגת כדי שנוכל להשיג את כל מה שדרוש עבורינו לאיזון ושיגשוג.

פרחים המוגשים לאש באגני הוטרה במקדש

האש הקוסמית היא כוח קטליטי שחיב להתעורר כשכל תהליך התפתחותי מתרחש .האיורוודה מתרכזת בתפקיד האגני בצד הפיסי ומראה לנו איך לאזן את אש העיכול כבסיס לבריאות פיסית טובה. היוגה מתמקדת באש של הפראנה והמדיטציה כחלק מההארה.

הוודות (החכמים), לימדו טקס משוכלל שנקרא אגני הוטרה שמכוון לטרנספורמציה של האנרגיה ושינוי של חומר מרמה אחת לשניה. הרעיון העומד מאחורי הטקס מתיחס לעובדה שכל מה שאנחנו מציעים לנשגב מאיתנו חיב לעבור לרמה גבוהה יותר של התגלמות.

בטקס האגני הוטרה, בונים מבנה מקושט של מדורה קטנה, עם עץ מיוחד וגהיי כדלק הבערה, ועריכת הטקס של האש הקדושה, מתרכז במתן מנחות לאש כדי להעלות תדר. במקביל עורכי ובאי הטקס שרים מנטרות ותפילות כדי לממש את הכוונות האישיות וגם להביא ברכות נשגבות לעולם.

טקס אש בשרי צ׳אקרה פוג׳ה

האש בטקס האגני הוטרה היא המגשרת, בין העולם הפיסי והעולם הרוחני , בין האדם והאלים. מה שאנחנו מציעים לאש מסוגל להנשא למציאויות בלתי נראות שנמצאים בהם כוחות גבוהים שמסוגלים להכיר אותן ולהגיב בהתאם כשהם שולחים חזרה את החסד.

האש הנשגבת הזאת במהלך הטקס גם משרתת כמטהרת של האויר ברמת האיכותית המעודנת ,וגם מטהרת את הגוף האסטרלי שלנו .

המינחות לאש מאפשרות לנו להשיג מטרות בחיים כמו בריאות, שפע, ועושר. הטקס הוא חלק מהטכנולוגיה האוניברסלית של ההתפתחות הפנימית .

האפר של האש שנאסף בתום הטקס בעל יכולות של טיהור, הילינג וריפוי. חלק ממנו מעורבב יחד עם צמחי ריפוי וחלק מעורבב עם גהיי ונמרח על הנקודה שבמרכז המצח שהיא הצומת של כל מערכת העצביםם בגוף.

לוטוס ומחות נוספות לטקס האש

בימים של ירח חדש וירח מלא, ביום הקצר והארוך בשנה וימים אחרים שקשורים לוודות זה הזמן של שינויים אנרגתיים משמעותיים האגני הוטרה מבוצעת ע״י מארגני פוג׳ה מיומנים והטקסים מתארכים ומתרכזים באל מסוים או במטרה מיוחדת. אצלינו במרכז בירח מלא האגניהוטרה היתה לאלת האיורוודה ״דבנדבארי״ והתמקדה בהשגת בריאות משגשגת.

ההבנה החדשה הזאת לעומקם של הדברים ואיכויות האש והאגני גורמת לי לערוך טקס אש קטן מידי בוקר עם תפילות והדלקת האש ליצירת הטרנספורמציות וההתפתחות האישית .

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות


חלבון טבעוני אורגני

סופרפוד של נביטאס

ניקוי רעלים עם פוקהפוסטים נוספים


איורוודה 27.05.2020

ניווט במעברים – ד״ר סבובודה

כעת, כשהעולם נפתח שוב לאחר הנעילה אנו מוצאים את עצמנו בתקופת מעבר. כניסתנו להסגר הייתה פתאומית, לא צפויה, ועבור רבים,.

איורוודה 07.01.2020

השבת הנעורים

השבת הנעורים ברפואה האיורוודית היא ענף בפני עצמו , שנקרא רסיאנה ״ הנתיב של המיץ״ חידוש הבריאות , או לחזור.

איורוודה 02.01.2020

פאנצ׳ה קרמה

ניקוי רעלים אוטנטי איורוודי, שחוויתי במהלך פברואר מרץ בקרלה הודו, בג׳ונגל שהוא שמורת טבע בהרים ,עם השגחה צמודה של רופאים.

איורוודה 17.11.2018

שקט בתזונה עם אליהו בוגר

הרבה מאיתנו מתוסכלים מכל הטרנדים הבריאותיים הקיצוניים, כבר לא יודעים אם האוכל בצלחת מזין או מזיק לנו ולמשפחה, ומחפשים סוף.