הרופא מהודו ד״ר ואסנט לאד

 

הרופא מהודו ד״ר ואסנט לאד

3 נובמבר 2018

צפיתי השבוע במסגרת הפסטיבל הרוחני בסינמטק בסרט המרגש ״הרופא מהודו״ , סרט דוקו על ד״ר וואסנט לאד שהפיץ את תורת האיווודה בעולם המערבי.

הסרט מקסים ומרגש בעיקר בגלל האישיות של ד״ר לאד המתבטיאת לאורך כל הסרט : רגישות, מקצועיות , ענווה וחמלה. ד״ר לאד ניחן בכריזמה אישית כובשת מלאה בטוב לב , חיבור לשורשים, יציבות והחלטיות.

השליחות להפיץ את מדע האיורוודה בעולם פועם בעורקיו ומאפשר ל להגשים את ייעודו בצורה מושלמת.

ד״ר וואסנט לאד ״הרופא ההודי״ קיבל את ברכת הגורו של משפחתו מפונה שהוא זה שיפיץ את מדע האיורוודה בעולם. הייעוד הזה שהפך לחלק אינטגראלי מייעודו ומשאת נפשו התגשם והתממש בכל מיני צירופי מקרים לעיתים מיסטיים אבל במלואו ובצורה הכי איכותית ומיוחדת  דרך איש עם לב ענק רגיש ומעורר השראה.

הרופא ההודי ואסנט לאד

אנחנו תלמידי האיורוודה התרגשנו מאוד מהחיבור המיוחד לאדם העומד מאחורי השיווק של התורה שאנחנו מאמינים בה כל כך , והשתאינו מהידע העשיר הרפואי והרוחני שד״ר ואסנט לד שיתף בו את הקהל.

איורוודה ״ידע החיים״ היא תורת ריפוי עתיקה שהגיעה להודו דרך הרישים והוודות שחיו בהודו וקיבלו אותה לפני 5000 שנה . הם התנסו בפלאות השיטה וגם לימדו וכתבו אותה בכתבים וסקריפטים עתיקים שהפכו לתנ״ך של השיטה.

האיורוודה מבוססת על הרעיון שהאדם והטבע מחוברים ומשתקפים זה בזה. המיקרוקוסמוס והמקרוקוסמוס אחד הם ובאים לידי ביטוי בכל אדם בכמות ובאיכות .

הבנת עקרונות האיורוודה מאפשרת לאדם לחיות בבריאות אופטימאלית.

ד״ר לאד שמשקף את האיורוודה בסרט חי בארה״ב במדינת ניו מקסיקו בעיר הנקראית אלברקוויקי שם תלמידיו יצרו עבורו בית ספר ללימוד האיורוודה ואיפשרו לו להגיע למערב .

במהלך השנה חוזר הדוקטור לעיר הולדתו ,פונה בהודו כדי לטפל בהודים המקומיים הזקוקים לריפוי בעיקרון של ״לתת לבני כפרי ״ ללא תשלום ובחמלה מרגשת.

האיורוודה גדלה ומשגשגת ברחבי העולם, היא תורה סופר אינטליגנטית ומחוברת להגיון הפנימי ולטבע . במהלך הסרט אנחנו נחשפים ליכולות הריפוי של השיטה והמיגוון העצום של הצמחים והטיפולים וכמובן את הריפוי שאנשים חווים במהלך הטיפולים.

צמחים איורוודים

ואסנט לאד איש גאה, נע בגוף מלא ביטחון ועוצמה עם נפש עדינה וייחודית, שקטה וסאטווית (משדרת אמת וטוהר ). הסרט מזקק את האיכויות של אמת וטוהר שהתגברו עם השנים ואיפשרו לרופא ההודי לראות מעבר לחומר ומעבר לדופק, הרופא מסוגל לקרוא אותך ואת דרכך גם בעבר וגם לעתיד לבוא (ג׳יוטיש). ריפוי הילינג מעמיק במחיצת הילר אמיתי.

הסרט משקף בצורה יפיפיה את תכונות הרופא המסור שמצליח להשכין בלב מטופליו את איכויות הסאטווה (אנרגית האמת והטוהר), על מנת שיוכלו לרפא את עצמם בנוכחותו.

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות


סופרפוד של נביטאס

חלבון טבעוני איכותי אורגני

נקוי רעלים עם פוקהפוסטים נוספים


איורוודה 27.05.2020

ניווט במעברים – ד״ר סבובודה

כעת, כשהעולם נפתח שוב לאחר הנעילה אנו מוצאים את עצמנו בתקופת מעבר. כניסתנו להסגר הייתה פתאומית, לא צפויה, ועבור רבים,.

איורוודה 07.01.2020

השבת הנעורים

השבת הנעורים ברפואה האיורוודית היא ענף בפני עצמו , שנקרא רסיאנה ״ הנתיב של המיץ״ חידוש הבריאות , או לחזור.

איורוודה 02.01.2020

פאנצ׳ה קרמה

ניקוי רעלים אוטנטי איורוודי, שחוויתי במהלך פברואר מרץ בקרלה הודו, בג׳ונגל שהוא שמורת טבע בהרים ,עם השגחה צמודה של רופאים.

איורוודה 17.11.2018

שקט בתזונה עם אליהו בוגר

הרבה מאיתנו מתוסכלים מכל הטרנדים הבריאותיים הקיצוניים, כבר לא יודעים אם האוכל בצלחת מזין או מזיק לנו ולמשפחה, ומחפשים סוף.