תסמונת המעי הדליף

 

תסמונת המעי הדליף

17 דצמבר 2017

"כל המחלות מתחילות במערכת העיכול"  היפוקרטס

ד"ר ג'וש אקס מארה"ב הוא מומחה לטיפול במעי הדליף אחרי שהצליח לרפא את אמא שלו ממחלת הסרטן כמו גם רבים אחרים ממיגוון מחלות . הצגת התסמונת והדרכים לטיפולה מאירה מחדש את הקשרים ההדוקים בין בריאות המעי כמרכז הגוף ושלמות הרירית שלו ובריאות הגוף בכלל .רב האנשים שהמעי שלהם חדיר אינם מודעים לכך.

שיחזור עיכול בריא מצליח לרפא מחלות חשוכות מרפא, מחלות אוטואימוניות והוא כלי מפתח בהחזרת יכולות הריפוי של הגוף ויצירת האיזון מחדש.

תסמונת המעי הדליף

מה זה מעי דליף או חדירות מעי ?

צינור מערכת העיכול שעובר מהפה לפי הטבעת , הוא המחסום שלך למחזור הדם והלימפה. הוא מאפשר לחומרים מסוימים חיוניים להיספג ומונע מאחרים . לקירות הצינור או הרירית שלו יש תכונות שמאפשרות חדירות סלקטיבית. בגלל גורמים מסוימים, המעי מפתח דלקת כרונית והצמתים ההדוקים (השערים הסלקטיבים) מאפשרים לחומרים מסוימים לעבור כמו חלבונים ,חיידקי המעי,שאריות פסולת,רעלנים ועוד אחרים תלוי בגודל החורים שנפערו ברירית. מערכת החיסון שלך מזהה חומרים אלו כפולשנים (כי הם לא אמורים להיות בזרם הדם והלימפה) ומתחילה לתקוף אותם..

חדירות המעי הפכה בשנים האחרונות מילת מפתח במחלות רבות. בספרות הרפואית מופיעים למעלה מ11,000 מחקרים שקושרים אותה למחלות אחרות.

איזה סימפטומים קשורים לתסמונת המעי הדליף ?

נפיחות וגזים על בסיס קבוע, בטן נפוחה אחרי הארוחה, רגישות למזון ,אלרגיות או אי סבילות למזון, מחלת השימוטו (מחלה אוטואימונית של בלוטת התריס), חולשה מכל סוג , חולשת האדרנל ,חוסר מוטיבציה,חולשה כרונית ,פיברומילגיה. כאבי ראש , מיגרנה, כאבי פרקים, בעיות עור כמו פסוריאזיס, אקנה, פריחות ודלקות עור. בעיות עיכול כמו מעי דלקתי, תסמונת המעי הרגיז, עליה במשקל, סוכרת. הפרעות קשב וריכוז, אוטיזם, חרדות, דיכאון ואלצהיימר.סינוסים ודלקות כרוניות אחרות .

מעי דליף הוא נושא שלמרות שלא מטופל, ואין מודעות לתסמונת הוא הגורם מספר אחד ליצירתת דלקת מערכתית בכל הגוף. דלקת שאינה מטופלת , מחמירה את הסימפטומים, מתדרדרת ומביאה למחלות אוטואימוניות קשות וקריסת מערכות.

קיר בריא של מערכת העיכול עם החיידקים והבליטות

מהם הגורמים לתסמונת המעי הדליף ?

תזונה לקויה, הצטברות פסולת,חוסר איזון במיקרוביום (אוכלוסית חיידקי המעי), סיגנון ואורח חיים מערבי השגי, לחץ וסטרס כרוניים, חוסר תשומת לב וטיפוח של מה אני אוכל ואיך אני חי.

איך מרפאים את המעי הדליף ?

מסירים את המזונות שגורמים למעי הדליף

מוסיפים מזונות ריפוי טיפוליים

לוקחים תוספים שמחזקים את הרירית ומעבים אותה

משנים אורח חיים שמייצר סטרס

הסרת המזונות שקשורים במעי דליף

סוכר חבוי בכל מוצר בסיסי כמו פסטה,רטבים, בשר ארוז, קרקרים, לחם, דגני בוקר ועוד.

גם ממתיקים מלאכותיים למעט הממתיקים המותרים בפרק המטבח הבריא.

בטא קזאין A1 (מחלב פרה), הרבה יותר דלקתי מגלוטן כלומר הרבה אנשים רגישים אליו, החלב מגיע מפרות רפת שגדלות על מזון לקוי, עם אנטיביוטיקה והורמונים עם תרופות נגד פטרת ומניעת הריון שמגיעים אלינו דרך החלב ופוגעים ברירית המעי.

גלוטןדגנים שמכילים גלוטן מייצרים רגישות ודלקתיות ומחוררים את רירית המעי, הרגישות לגלוטן היא הרבה יותר גדולה ממה שאנחנו מודעים בגלל הבדיקות החסרות שלא מאפשרות לנו לקבל אבחנה ברורה. לחם שאור מונבט עם מחמצת הוא הלחם המרפא.

מוצרים מהונדסים גנטית וירקות ופירות מרוססים.

תרופות כמו אנטיביוטיקה, NASIDS כמו אדוויל, אספירין, איבופרופן גלולות למניעת הריון, תרופות לסוכרת, סטטנים, ותרופות מרשם נוספות….

מזונות שמרפאים מעי דליף

הכנה ביתית של כרוב כבוש

מרק עצם – מרק עצמות של בקר או עופות .בעזרת חומץ וירקות מחלצים את הויטמינים והמינרלים מהעצמות בבישול איטי וממושך , הנוזל הנוצר עשיר בקולגן ובג'לטין ובחומצות אמינו בעיקר פרולין וגליצין שעוזרים בבניה מחודשת של הרקמה הפגועה.

קפיר (יוגורט מותסס)- עדיף מחלב עיזים או ממי קוקוס צעיר , הוא חופשי מבטא קזאין A1

ועשיר בפרוביוטיקה מאזנת.

ירקות כבושים – כרוב כבוש, קימצ'י, מלפפונים חמוצים , לפת מוחמצת ועוד שעשירים בפרוביוטיקה ומאזנים את רמת החומציות בקיבה. יש לצרוך אותם בצורה הדרגתית ומידתית.

ירקות מאודים – חייבים לצמצם את צריכת הירקות הטריים, כי הם קשים לעיכול , ירקות מאודים עדיין עשירים בחומרים מזינים.

שמנים טוביםשמן קוקוס (שרשראות ח.שומן בינוניות שרשרת וחומצה קפרילית שחשובה לבריאות הרירית) שמן גהיי (שרשראות ח. שומן קצרות שרשרת עוזר בעיכול שומנים ובבריאות התאים) ושמן המפ (אומגה 3-6-9 ביחס מאוזן ובמינון צמחי גבוה ).

אומגה 3 דגים פראיים סרדינים מקרל סלומון פראי ושמן המפ

חליטות פוקה עם ליקוריץרב חליטות פוקה מכילות את הצמח ליקוריץ לוחם בדלקות, וירוסים ופטרת, מוריד חומציות ותומך במערכת העיכול מומלצות חליטות דטוקס, קלינס, ליקוריץ וקינמון ורילקס.

פרוביוטיקה של המטבח

תוספים שתומכים בריפוי

מיץ אלוורה של פוקה – משקם רירית מערכת העיכול מנקה עדין ומזין, מכיל מעל 1000 מ"ג פוליסכרידים במנה, שנלחמים בדלקת ובגדילת בקטריות ולכן אין חזק ממנו בתמיכה ברירית המעי.

חלבון טבעוני פלוסתערובת דגנים ללא גלוטן מונבטת ומותססת של חברת סאן ווריור , עם פרופיל חומצות אמינו שמכיל פרולין גליצין וגלוטמין שתומכים בריפוי הרירית

פרוביוטיקהרק דרך מזונות מותססים, ומשקאות פרוביוטיים.(חברת שורשי ציון)

ירוקים מנקים – מבסיסים, עשירים במינרלים, מנקים , מורידים דלקת ומלאים באנזימים תומכי עיכול.

טולסי (הולי בזיל) ואשווגנדהשני צמחים אדפטוגנים מורידי סטרס שתומכים בויטליות ומצב רוח.

טריפלה– 3 פירות של הרפואה האיורוודית, תומכים בבריאות המעי ע"י איזון ,הזנה וריפוי.

יישום המטבח הבריא שלנו ותכנית הניקוי תתמוך בך לרפא את חדירות המעי שלכם ולהביא לבלאנס במערכת החשובה בגוףמערכת העיכול.

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות


חלבון טבעוני פלוס

מוצרי האיכות של חברת פוקה

חוברת להורדה מערכת עיכול מאוזנתפוסטים נוספים


freedom 03.08.2022

קבוץ הרדוף חוויה אותנטית

קהילה אנתרופוסופית עם איכויות שיקום, חינוך, אומנות וריפוי

freedom 03.08.2022

ואהבת לרעך כמוך

אהבה הדדית שוות זכויות לשמירת האותנטיות

freedom 26.07.2022

אינטגרציה לחיים במלואם

אינטגרציה אחרי ניקוי רעלים חשובה לחיים במלואם לפעום את ההווה הבוחר להתממש

freedom 29.06.2022

השקעה בזהב

איכות ,משובחות, טוהר ויופי אלו ערכי היסוד שבוחרת בהשקעות שלי בזהב פיסי. למה להשקיע ?

דילוג לתוכן