טולסי הקדושה הסרט

 

טולסי הקדושה הסרט

7 דצמבר 2017

טולסי (בזיליקום קדוש היא המלכה של ממלכת הצמחים.

היא קדושה להינדים, היא אלילה, מרפאה, אקולוגית ולאחרונה גם הפכה לשגרירה של ממלכת הצמחים.

במשך שנים כהרבליסטית החיבור לטולסי היה עבורי נס. טולסי היא צמח קסום ומופלא שמטופלים מספרים ששינה להם את החיים והבריאות בצורה טרנספורמטיבית. השנה התחלתי לכתוב בלוג בשם טולסי – לייף סטייל של בריאות ,מאז התדר של טולסי תפס אותי חזק , טולסי מתקשרת דרכי את האסנס שלה ,בכל בלוג ניתן להתחבר למהות שלה של ממלכת הצמחים, בריאות, אקולוגיה, קהילות , קיימות, מיסטיקה, אסטטיקה, חיבור לשורשים….כשהייתי בהודו כל יום ערכנו טקס לטולסי בכניסה להילינג סנטר.

ועכשיו הופיע במלוא הדרו הקמפיין לסרט טולסי של טיש סטריטןהרבליסטית ויוצרת הסרט JULIETTE OF THE HERBS שהחליטה בהרבה אומץ וייעוד ליצר סרט נוסף שגיבורו הוא צמח  TULSI QUEEN OF HERBS. מרגישה שמתחולל פה משהו עמוק ועצום שמתממש בחיבור עם ממלכת הצמחים בכלל ועם טולסי הקדושה בפרט .

טולסי בבוקר עם זריחת החמה

במשך אלפי שנים חי הצמח טולסי בחצרות הבתים של ההינדים בהודו , ומקבל מדי יום בטקס שירים, פרחים ומים קדושים. בתמורה הטולסי מטהר את האוויר ומגדל עלים לריפוי. בזמנים עברו, סינרגיזם כזה בין ממלכת הצמחים עודדו יראת כבוד לתעשיה, לסביבה שלנו ובריאות טובה באנשים.

כיום,בטון, מכוניות ומחשבים מבודדים אותנו מהעולם הטבעי. בני האדם אינם עוד בקשר יומיומי עם מינים חיים אחרים. הפרדה זו מהטבע היא הסיבה השורשית ברמות חסרות תקדים של סבל ומחלות .

כדי להתמודד עם המשבר העמוק הזה אנחנו צריכים לעשות קפיצת מדרגה לתוך השקפת עולם שבה אנו רואים את עצמנו כחלק מהטבע. טולסי, המלכה של צמחי המרפא עוזרת לנו לעשות את זה . הסרט שואב אותנו לתחום של ריפוי מדהים צמח אשר שובה אותנו עם הסיפור שלו ונותן לנו הזדמנות לשמוע את הקולות של הצמחים ושל אותם אנשים שלא שכחו איך להקשיב להם.

טולסי עדינות ופריחה סגולה ריח של בזיליקום עדין

באמצעות סיפורה של טולסי, יחד עם סיפורי האנשים שמייצרים השראה, אנו מסוגלים להבין את הפתרונות המיוחדים שטולסי מציעה ואת הצורך הדחוף ביצירת קשרים סימביוטיים עם צמחים.

טיש סטריטן יוצרת ושגרירת הסרט עובדת כהרבליסטית של צמחי מרפא ומחוברת לעולם הצומח במשך רוב חייה, ״אני רוצה שאחרים יראו, ירגישו ויבינו את העולם שבו צמחים הם אבותינו, ידידינו ומורינו״.

טולסי המלכה של צמחי המרפא ועשבי התיבול שואבת אותנו עמוק לתוך מערכת יחסים עם העולם הירוק, שבו יצורים הם לא מטאפורות, הם מציאות יומיומית. טולסי חיה בכפרים הודים, ועובדת עם כדור הארץ, בעלי חיים ואנשים מאז תחילת הזמן.

Basil flowers

טולסי נהנית מחיים רבים, במעבר בין הממלכות העתיקות של האלים אל ממלכת הצמחים. היא מביאה מתנות רבות. בתור מרפאה, טולסי היא העשב העליון של הרפואה העממית האיורוודית והודית. היא מרפאה מחלות משיעול, הצטננות וכאבי ראש למלריה וסוכרת, מחלות לב ומחלות קרינה.היא מרגיעה את הנפש, משחררת רגשות ,מעלה מצב רוח. כאקולוגית היא מטהרת את האוויר והקרקע. כאלילה צודקת, היא נסחפה במאבקי הכוח עם אלילים אחרים. היא גרה עם קרישנה בוורינדבאן, בצפון הודו.

המיתוסים, האגדות והסיפורים על טולסי, האלה, מלאים דרמה ורומנטיקה. הם נותנים לנו תובנות חיוניות על איך לטפל בעצמנו ובפלנטה שלנו. כיום, בהתגלמותה כצמח, טולסי יוצאת מהודו ומעוררת השראה באנשים בכל רחבי העולם כדי לשחזר את בריאותם של יחידים, קהילות וכדור הארץ, על ידי עבודה משותפת עם הצמחים.

שיח טולסי בכניסה לבית של אסטרולוג בקרלה

בסרט של טיש באמצעות צילומים ומפגשים מדהימים, סיפורה של טולסי מסופר באמצעות פרשנויות פיוטיות של המיתוסים, ובאמצעות האנשים עמם בחרה טיש לעבוד הרבליסטים, רופאים, וטרינרים, איורוודים, איכרים, אמהות, רקדנים ואנשים מיסטיים. השילוב בין מיתוס ותיעוד לירי יוצר תחושה של ריאליזם קסום, המאשר את הקשר ההדדי שלנו, וממיר את התודעה שלנו

צ׳יטרה דיווקארוני (״אדונית התבלינים״, ״ארמון האשליות״), היא סופרת ידועה של סיפורים קצרים המבוססים על מיתוסים ואגדות של טולאסי דווי, במיוחד עבור הסרט הזה. כמו ברומנים שלה, צ׳יטרה אורגת את נתיבי ההיסטוריה, המיתוס והקסם לתוך הסיפור שלה, באופן כזה ניתן להאיר את הרלוונטיות שלהם להווה. טיש סטריטן היוצרת נרגשת ומכובדת לעבוד עם צ'יטרה.

הפריחה של טולסי

אנשי נוספים שישתתפו בסרט:

קיילש סינג, חקלאי באוטאר פראדש, שנהרס כמעט על ידי חומרי הדברה וזרעים של מונסנטו, אבל עכשיו הוא מגדל אורגני משגשג אורגני.

פארטאבי באיי,הרבליסט צמחי מרפא ברג׳סטאן אשר משתמש בטולסי כדי לטפל בקהילות הסובלים מרעלים תעשייתיים.

ד"ר נארנדרה סינג, רופא איורוודי שבילה יותר מ -40 שנה בחקר מדעי של תרכובות פיטוכימיות בטולסי.

בירבאל בישנוי, מרפא, עורכת דין וחברת שבט רג'סטאני בישנואי,שנתנה את חייה כדי להגן על העצים.

שרי שרמה, כומר הינדי, שעובד על מנת לשקם את מטעי הטולסי הקדושים של וורינדבאן, לקשמיקוטי והרבליסטים נוספים מקרלה, ראג'אסטאן ומהרשטרה.

אושה סוואמי, מורה ואמא בניו ג'רסי, ארה"ב, שמדי יום עושה טקס לטולסי והיא בעלת יחסים מיסטים ועמוקים עם טולסי בבית הפרברים שלה.

דויד וינסטון, וואסנט לאד, דיוויד פראולי, דוד קרואו, פם מונטגומרי, אן מק'נטייר, דב סולה, איסלה ברג'ס, פרשנטי דה ג'אגר והרבליסטים אחרים ומרפאים איורוודים מארה"ב, מאירופה ומהודו

טולסי יפיפיה בחצרי

.המטרה והשפעה

כשהתחלתי לדמיין את הסרט הזה , אומרת טיש סטריטן מעטים באמריקה שמעו  על טולסי, שלא לדבר על תכונות הריפוי שלה. עכשיו, יותר מחמש עשרה שנים מאוחר יותר, ניתן למצוא טולסי בחנויות, סופרמרקטים ובתי קפה. היא גדלה בחוות צמחים ומצויה ברוב בתי הטבע בכל רחבי אמריקה. אלפים, אם לא מיליונים, חשו בארצות הברית את כוחות הריפוי שלה. אנשים סקרנים לדעת יותר על הרקע של טולסי, מקורותיה וכיצד היא יכולה לעזור לנו להחלים.

עכשיו זה הזמן להציע תקווה והשראה, ולהזכיר לצופים שאנחנו יכולים בקלות יחסית להתחבר מחדש ולשחזר יחסים בריאים עם הצמחים.

הקשר האישי של טיש סטריטן לטולסי

הוצגתי לראשונה לטולסי בראג'אסטאן על ידי הרבליסטים שנתנו לי זרעי טולסי לקחת ולשתול בבית ,. זה היה בשנת 2000. שתלתי אותם ומאז יש לי טולסי שגדל לתפארת בגני . למדתי להכיר את כוחותיה כתרופה, שעשיתי פעמים רבות מעלים, פרחים וזרעים, אבל היא השפיעה גם על חיי בדרכים אחרות.

שנה לאחר שפגשתי לראשונה את טולסי הצמח, אימצתי את בתי התינוקת מהודו. עוד לפני שידעתי עליה, בית היתומים קרא לה טולסי ! לכבודה התחלתי להתעמק במיתוסים ובסיפורים על טולסי, האלה,האזנתי בשקיקה לשירים למיתולוגיה והתעמקתי בתכונות הריפוי שלה. כשחקרתי ושוחחתי עם הודים על תכונותיה הרפואיות, האקולוגיות והרוחניות. התחלתי לפתח את הרעיון של הסרט הזה.

לקבלת מידע נוסף על איך להתחבר ליצירת הסרט ולקהילת טולסי .

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות


טולסי של פוקה

ברושור טולסי של פוקה

חליטת טולסי של פוקהפוסטים נוספים


בריאות אנרגתית 16.05.2021

לסמוך על המומחים – ד״ר מרקולה

לכן לא מפתיע שבמקום לדרוש מדע בטיחותי ולעודד דיונים כנים, פתוחים ואחראיים על המדע, פקידי הבריאות הממשלתיים שנמצאו בסכנה אחריותית.

בריאות אנרגתית 27.08.2020

מערכת הבריאות בקריסה

החיסון לקורונה פתח את קופת השרצים של חיסונים בכלל, בדיקות המעבדה השגויות, מערך הדיאגנוזה הלוקה בחסר, הפוליטיקה מאחורי המספרים, הפנדמיה.

בריאות אנרגתית 16.08.2020

״ נפילת רוחות החושך״ – רודולף שטיינר

האם החיסונים שאנו נותנים לילדינו בראשית חייהם מונעים מהם את הגישה לעולמות הרוח או החיסון לקורונה יהיה זה שימנע מאיתנו.

בריאות אנרגתית 09.07.2020

דיכאון בתפקוד גבוה

עידן הקורונה והשלכותיו על חיינו , פחד תיסכול וחרדה הקיומית, מתפקדים בהליך הישרדותי,  דיכאון בתפקוד גבוה , חסרי אנרגיה ודי מיואשים.