פרס נובל לשעון הביולוגי

 

פרס נובל לשעון הביולוגי

3 אוקטובר 2017

היום, ועדת פרס נובל העניקה את הפרס לשנת 2017 בתחומי הפיזיולוגיה והרפואה לשלושה מדענים על תגליותיהם של המנגנונים המולקולריים השולטים על המקצבים היומיים. האמריקאים ג'פרי סי. הול, מייקל רוזבאש ומייקל וו. יאנג השתמשו בזבובי פירות כדי לבודד גן שמכתיב את השעון הביולוגי המתקתק בתוך כל היצורים החיים. עבודתם בת עשרות שנים, הייתה מכרעת להבנת האופן שבו האור הנובע מהמסכים יכול להשפיע על רווחתם של בני האדם, שכן אנשים דורשים יותר ויותר סינכרון עם שעונם הפנימי.

מנגנוני השעון הצירקדי

מדע חדש, מבריק יותר, שלט בתחזיות לקראת ההכרזה של יום שני. מערכת שינוי גנטי טרנספורמטיבית שמסוגלת להרתם על מנת לעשות יבולים עמידים יותר בשינויי האקלים, דלק ביולוגי שופע יותר, טיפולים עם טכנולוגיות קצה מוערכות, הגיעו לועדת הפרס השנה. כך היתה גם עבודה חלוצית בתחום המבטיח של מערכת החיסון, שבה המערכת החיסונית של הגוף מתחילה לפעול נגד סרטן ללא צורך בכימותרפיה רעילה או בקרינה.

אבל בסופו של דבר, ועדת פרס נובל הכירה בעבודה פחות אופנתית אך רלוונטית יותר של הול, רוזבש ויאנג על מנת להסביר משהו בסיסי כמו "איך צמחים, בעלי חיים ובני אדם מתאימים את המקצב הביולוגי שלהם כך שהוא מסונכרן עם השינויים של כדור הארץ ".
מחזורי הירח הם לא רק עבור אסטרולוגים רוחניים ונשות המעגלים. כל האורגניזמים פועלים במחזור של 24 שעות, המסדיר תפקודים קריטיים כגון לחץ דם, קצב לב, טמפרטורת הגוף, רמות ההורמונים, חילוף החומרים, איכות השינה ואפילו התנהגות כולם נוכחים ומונחים ע"י מקצבים ומשמרות בין יום ולילה. החוקרים זוכי הנובל זיהו גן ששולט על המקצב של היממה. בעבודה עם זבובי הפירות, הם גילו כי חרקים שחסרים גן זה איבדו את יכולת הויסות העצמי של פונקציות ביולוגיות אלו. והחזרת הגן הובילה אותם חזרה למצבי איזון ושליטה .

המאמר על פרס הנובל בwired

הענקת פרס נובל למחקרים כאלה והתגליות שלהם מרגשת אותי מאוד , כי מתרחש כאן חיבור מחדש למנגנונים שמחוברים לטבע, להבנה הבסיסית שהמיקרוקוסמוס והמקרוקוסמוס עובדים יחד לפי אותם חוקים ובסינכרוניזציה.

שעוני הטבע באדם ובסביבה

החיבור שלי לחוקי הרפואה והבריאות בשנים האחרונות מתחזקת במספר תחומים שכולם קשורים לטבע האדם,לרשת הגלובלית ולשמירה על כדור הארץ. הייחודיות שלנו קשורה לטיפוס שאנחנו (מבחן דושה להערכת הטיפוס) ולהחזרת האיזון למערכות הגוף שלנו, שניתן לישם לפי תזונה אישית (איורוודה מודרנית), תוספים אורגנים מצמחים וחיבור לטבע בכל מצב ובמיוחד במצבים שהגוף מתחיל לזייף (סימפטומים, לחץ, סטרס…)

אורח חיים המבוסס על השעון הביולוגי הפנימי שקשור למחזורי שמש ירח כמו התאמת זמן השינה ל9-10 בערב, קימה ב5-6 בבקר , אכילת הארוחה הגדולה ב12-13 כשהשמש חזקה, והמנעות מאכילה כשהשמש שקעה ושרשרת של התנהגויות של שיגרת בוקר כמו מדיטציה, הליכה, יוגה, צחצוח שיניים ויציאות.

פרחי השמש חרצית פונה לשמש

בריאות צירקדית כזאת תומכת בתיאום וחיזוק השעון הביולוגי , המקצבים ויכולת הויסות והבריאות שלנו. נפגשתי עם השעון בשיטת קינגסטון , בשיטות הצום לסירוגין שמקשיבות למעגלי צריכת מזון והמנעות, בשיטות שקשובות לפיריון בסינכרוניזציה עם מחזורי הירח, שקשובות למיניות ויצירתיות להתמלאות ושיא כמו גם להשקטה ומנוחה.התוודעתי לשיגרת ניתוחים לפי הירח שהיא בעלת הגיון בהצלחת הניתוח לפי השעון הצירקדי האנושי.

מה שלדעתי מעניין במחקרים העתידיים יהיה לראות ולהבין את הקשר המובהק בין כל אוכלוסיות כדור הארץ , חיידקים, צמחים, בע"ח ואדם שמביעים גנים ומנגנונים משותפים וחיים באותה סביבת חיים שמאתגרת את כולם לשיתופי פעולה וסימביוזה כדי לשגשג.

הרשת האינטרנטית, הרשתות החברתיות, מחקרי המקרוביום ועכשיו מקצבי הגנים המשותפים חושפים שוב ושוב את הצורך שלנו להתחבר גלובלית לתדר המשותף ולעבוד בצורה מקומית עם הגוף הפרטי והמיוחד שלנו המכבד את המערכות שמסביבו ותומך בהם בפשטות החיים החיבור לטבע ולשעון הביולוגי .

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות


סופר פוד של נביטאס

חלבון טבעוני של סאן ווריור

צמחי מרפא אורגניים של פוקהפוסטים נוספים


אהבה פועמת 09.12.2021

הילינג עם שמאנים משבט השיפיבו

מסע טרנספורמטיבי לפתיחת הלב במעמקי האמזונס הפרואני עם איואסקה והספיריט של הצמחים בלווי שמאנים משבט השיפיבו

הילינג וטרנספורמציה 20.10.2021

המסע אל הלב

חונכת מחדש את הבלוג שלי עם הגעתי לפרו המקום שבחרתי בו להתחיל את המסע האישי שלי אל הלב .

בריאות אנרגתית 16.05.2021

לסמוך על המומחים – ד״ר מרקולה

לכן לא מפתיע שבמקום לדרוש מדע בטיחותי ולעודד דיונים כנים, פתוחים ואחראיים על המדע, פקידי הבריאות הממשלתיים שנמצאו בסכנה אחריותית.

אדג׳נדה חברתית 01.05.2021

מיתוס הקונספירציה -צ׳ארלס אייזנשטיין

מה נכון במיתוס הקונספירציה? מתחת לפני השטח, הוא מעביר מידע חשוב שאנחנו מתעלמים ממנו .