איך בוחרים ויטמין סי איכותי ?

 

איך בוחרים ויטמין סי איכותי ?

26 ספטמבר 2017

ויטמין סי אורגני מפירות יער

התחלתי לצרוך ויטמין סי שעוזר לי בשנים האחרונות לעבור חורפים שלמים ללא הצטננות וחשבתי גם עליכם  .לכל המתלבטים באיזה סוג של ויטמין סי לבחור מבין עשרות האפשרויות המוצעות בשוק ,כמה מ״ג בכל קפסולה ? איך נספג ? האם הוא מכיל ביופבלנואידים

פקעות ורדים של ורד הבר

רב ויטמיני הסי הקיימים בשוק (אולי כולם), מורכבים מחומצה אסקורבית שמיוצרת מגלוקוז של תירס מותסס מהונדס גנטית. גם אלו המכונים ״טבעיים״ מהותם בויטמין סי סינטטי , מבודד, ללא רכיבים שפועלים כמשתפי פעולה וקופקטורים שעוזרים בספיגה והטמעה. כוונתי לא להפחיד בשום צורה את משתמשי וצרכני ויטמין סי, אלה לידע וליצר הבדלה לאלה שמעונינים בויטמין סי אורגני טבעי ואמיתי .

חומצה אסקורבית מבודדת הוכחה כבעלת תיפקוד של ״חצי חיים״ במשך של עד שעתיים. מדד זה נקבע בויטמין סי אמיתי למשך 14-18 שעות. מנגנון המינון הגבוה במ״ג ,שתופס חזק בארץ בתעשית תוספי התזונה , שמנסה להתאים את עצמה לתעשית הרוקחות, לא תופס בהערכת האיכות והיעילות של ויטמין סי טבעי איכותי.

פה בשיקולי המדדים החשובים נבחנים חומרי הגלם, כושר ההישרדות של הויטמין במערכת העיכול, הספיגה ההטמעה והפעילות המוכחת.

ויטמין סי מפירות יער אורגנים שלמים בעלי ריכוז גבוה של ויטמין סי, עתירים ודחוסים בביופבלנואידים ובאנתוציאנינים. חומרים שמסייעים בספיגה ומעצימים את תפקוד הויטמין כמגן על שלמות התא, על הריריות והקולגןתורם לריפוי פצעים ומשפר את איכות העור. מחזק את מערכת החיסון ותורם לפוריות, שומר על שלמות נימי הדםמונע זיהומים ומטפל באלרגיות, מרפא דימומים בחניכיים, מגן על איכות הראיה, ספיגת ברזל, מחזק עצמות ומפרקים .

ויטמין סי מפירות יער מכיל: פרי האסרולה, פרי האמלה, פקעות ורד הבר, פרי לימון ואוכמניות בילברי .

פרי האסרולה משיחי הברבדוס

גרגרי האסרולה נאספים מעצים טרופיים קטנים, הידועים בכינוים עצי ברבדוס שבתקופת פריחתם הם מעוטרים בפרחים ורודים ולבנים יפיפיים. הברבדוס הם ילידי דרום ומרכז אמריקה וגם דרום מקסיקו. פירות היער שלהם נקטפים לאחר שלוש שנות התפתחות ויש להם טעם חמוץ ומר אופייני. בקציר פירות יער בצבע ירוק,לאחר הבשלה הם הופכים אדום תוססים. הפירות בעלי ריכוז גבוה של ויטמין C ומכילים רכבים נוספים שמסייעים בספיגה.

פקעות ורדים מורד הבר

פקעות ורדים נוצצים, כמו אבני חן אדומות עשירות בויטמין C ומשמשים במסורת רבת שנים קהילות כפריות כמקור של ויטמינים מזינים במהלך חודשי החורף הארוכיםורד הבר הוא צמח פראי שנאסף ע״י קהילות מקומיות באירופה ולאחר מכן מיובש לאבקה בשמש. איכות הויטמין סי והביופבלנואידים מקבלת אופי חברתי קהילתי בר קיימא .

אוכמניות בילברי מסרביה

אוכמניות בילברי

בן דוד קרוב של האוכמניות, הבילברי נקטף בר מיערות בסרביה שם הם משגשג מתחת לחופה של עצים מחטניים. הצמח מזין קרקעות עניות ומשמש מאות בשנים כצמח מרפא , מחזק ראיה .

בשל העובדה שלטפח את גרגרי היער האלה לגדול באופן אורגני ובסחר Fairwild מחירם בשוק גבוה במיוחד. אנחנו בפוקה מתייחסים אליהם ככדורים סגולים יקרים של טוב עם כבוד אופטימלי להקפיא וליבש את הרולס רויס של גרגירי היער.

פרי האמלה מעתי האמלקי בהודו

פרי האמלה, הידוע גם בשם אמלאקי או דומדמנית הודית, הוא עץ ענק שנושא פרי קטן , ידוע ונפוץ בעולם דרך האיורוודהלפירות הקטנים דמויי דומדמניות יש טעם חמוץ מאוד והם חלק מהתזונה ההודית בגלל היכולת שלהם להזין את הבריאות. הפירות נאספים ידנית על ידי טיפוס על העץ או ניעור הענפים כדי לתפוס את השפע. במסורת האיורוודית האמלה מגנה על הלב והכבד. נוגדת חומצה ומקלה על העיכול. מחדשת נעורים ואחראית על הגברת האנרגיה והחיוניות

לימון שלם מסיציליה

פרי עץ הלימון ארוז בויטמין סי ,ביופבלנואידים ושמנים אתריים אנו משתמשים בלימון שלם מיובש מסיציליה , שתורם לספיגה ולפורמולה כמבסיס את המערכת לשיפור הספגה.

מזון איכותי הוא תרופה, עדיף לאכול בריא ולקחת צמחים מופלאים במקום תרופות סינטטיות, כדאי לשים לב למה שרשום על התווית, ורצוי להשתמש בויטמין סי איכותי כדי לחזק את מערכת החיסון.

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות


פוסטים נוספים


בריאות אנרגתית 16.05.2021

לסמוך על המומחים – ד״ר מרקולה

לכן לא מפתיע שבמקום לדרוש מדע בטיחותי ולעודד דיונים כנים, פתוחים ואחראיים על המדע, פקידי הבריאות הממשלתיים שנמצאו בסכנה אחריותית.

בריאות אנרגתית 27.08.2020

מערכת הבריאות בקריסה

החיסון לקורונה פתח את קופת השרצים של חיסונים בכלל, בדיקות המעבדה השגויות, מערך הדיאגנוזה הלוקה בחסר, הפוליטיקה מאחורי המספרים, הפנדמיה.

בריאות אנרגתית 16.08.2020

״ נפילת רוחות החושך״ – רודולף שטיינר

האם החיסונים שאנו נותנים לילדינו בראשית חייהם מונעים מהם את הגישה לעולמות הרוח או החיסון לקורונה יהיה זה שימנע מאיתנו.

בריאות אנרגתית 09.07.2020

דיכאון בתפקוד גבוה

עידן הקורונה והשלכותיו על חיינו , פחד תיסכול וחרדה הקיומית, מתפקדים בהליך הישרדותי,  דיכאון בתפקוד גבוה , חסרי אנרגיה ודי מיואשים.