אישה פראית מתמקדת

10 ספטמבר 2017

אתמול בבקר התחלתי לארגן את הגינה שלי לקראת שתילת הסתיו , לעשב, לכושש, לגרף, לקלטר, לזבל, להכין מקום לטוב הזה שהולך לגדול בה בחורף הקרוב: ירקות, עלים ירוקים, פרחים מפקעות העונה, פרחי מאכל, מצליבים, שורשי מאכל …. התרגשות חדשה לקראת העונה המחליפה קידומת.. וככה בתקשורת של החשיפה לגבישי האדמה, אני מרגישה שנמציאת שם עוד מישהי איתי . פתאום בזוית העין בשמורת הטבע הגובלת בגינתי אני רואה אותה במלוא הדרה תנה זהובה, צעירה, נמציאת ממש במרחק של 5 מ׳, מעבר לגדר, מסתקרנת , מפלרטטת איתי בנוכחותה זאבת בר קטנה … ואני נזכרת בספר שכל כך אוהבת ורצה להביא אותו לקרוא בו, מה המסר האם נולד משהו חדש ?

מתחברת לשורשי האדמה

קלאריסה פינקולה אסטס ב״רצות עם זאבים ״ עם ארכיטיפ ״האישה הפראית ״ וזאבת הבר בחצרי משדרות דרכי את ארכיטיפ המיקוד .

ארכיטיפים 🙁אבטיפוסים), מתגבשים סביב סיפורי עם, אגדות שהתכנים שלהם חובקי עולם, חלומות ורעיונות של האנושות. נושאים אוניברסלים שהופכים דרך הסיפור למערכת הפעלה שחוצה זמן ומרחב כדי להחכים כל דור מחדש. סיפורים עם כנפיים שיכולים להחיות ולהאיר וכמו מדיסין במקום ובזמן הנכון ובמינון המדויק יכולים לרפא.

מיקוד מורכב מחישה האזנה ומילוי הוראות של קול הנשמה. נשים יודעות להתמקד בצורה מדהימה אך כשהן מאבדות את הקשר עם המיקוד הן מתפזרות כמו מיטת נוצות שפקעה והתפזרה לכל עבר .

מתחברת לכוחות הטבע העוזרים לה להתמקד

אישה יצירתית חייבת לנוח, להרגיע, להשיב לעצמה את המיקוד. להעשות צעירה יותר, להחזיר לעצמה את האנרגיות שלה. מרב אחריות, ומטלות, ומורכבויות של החיים היא חושבת שאינה יכולה לקחת לעצמה חופש, להוריד הילוך, אבל לא משנה אם את אמא , סטודנטית, פעילה פוליטית, סועדת את הוריך, אומנית, מעגלי נשים סביבך תמיד יסגרו ויחפו עליך כשאת יוצאית לחופשה.

ה״אישה הפראית״, ה״זקנה שביער״ מחכות לך, עם מוטיבים חזקים של החיאה מחדש, היא תרים אותך, תחזיק אותך , תטפל בך ותזין אותך עד שיחזרו כוחותייך.

אובדן האנרגיה הינו מה שהוא, הוא הטבע, מחזוריות המיושמת ע״י כל היצורים החיים. כשהפוקוס נעלם, או התנופה, האנימוס שלנו (כוח החיים) נשחק . האנרגיה שהיתה צעירה, ושוקקת חיים, תשוקתית ומתפרצת מזקינה ונופלת ואינה יכולה להמשיך הלאה.

רעיון המיקוד הוא לוותר על חלק מהמטלות, על האידאה הרעיונית השלמה, ושם להתמקד במשהו חדש מזוכך זוהי דרך רבת עוצמה לחדש ולחזק את פעילות שלך.

תכלית המיקוד : להגיע לעיקר, אל הזרע והעצימות של חייך, שם מצוי העונג שלך , מקור שמחתך, גן העדן הפרטי שלך, המיקוד מאפשר לך לחוש את שנמצא בצורתו הבסיסית ביותר.

במהלך ההתמקדות את מקבלת זמן וחירות להיות נוכחת, לשוטט בגנך, לתהות ולכתוב את שעל ליבך, לשיר וליצור ולא לפחד, להקשיב לאינטואיציות ולאינטיליגנציה הטבועה בך.

נזרקת על הגלים נחה בין הסלעים, שואבת עוצמות של התמקדות בעצמה

מתוך עולם המיקוד נשים תובעות את קולן, את ערכיהן ודמיונן ואת ראייתן לעתיד, את הסיפור שלהן והזכרונות.

כל רעיון ויצירה , חיים והוויה מסורבלים מידי ומתישים שאיבדו את המיקוד דורשים ממך לוותר ולהשליך חלק מהם ולהתמקד והם יתחדשו מעצמם.

אתנחתא, הפוגה, הפסקה, הרפיה, כניעה, עצירה, פסק זמן .

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות


שוקולד אורגני גרין אנד בלאק

חלבון טבעוני מונבט ומותסס של סאן ווריור

סופרפוד של נביטאס

ניקוי רעלים עם פוקה

חוברת להורדה בחינם איזון צ׳אקרותפוסטים נוספים


אנרגיה נשית 03.01.2020

בקתת העץ במעלה ההר

בבקתת העץ הטובלת בג׳ונגל הודי פראי, נולדה זיקתי לבריאות מזהרת, אומנות הנשיות, הגשמת חלומות מודחקים שפרצו ביתר שאת במחשבותי וחזיונותי,.

איזון צ׳אקרות 05.05.2019

הגירסה הטובה של עצמי

שמתי לב שבמפגשים היומיים שלי אני נפגשת עם עצמי בשידרוג מפואר. אנשים סביבי, האינטרנט ,סיטואציות, יופי וטבע מצליחים להביא לחיי.

אנרגיה נשית 18.03.2018

הרשת הנשית מתחברת

התחברתי לאישה שבי דרך הגוף, נזכרתי בנשים החזקות שסביבי, קיבלתי השראה ממי שיצרו רשתות פועמות ומובילות והבטחתי לעצמי להתחבר לרשת.

אהבה פועמת 14.02.2018

אהבה עצמית בוולנטיין

כל מערכות היחסים הן על אהבה. אהבה ללא תנאי וקבלה של השלמות הטהורה שלך שמאירה כל מערכת יחסים. אהבה היא.