יוגה ואהימסה

17 אוגוסט 2017

מאיה טיווארי בספר שלה ״חיים ללא פגיעה״ "Living Ahimsa" מחברת אותי חזרה ללימוד היוגה. בספר "יוגה סוטרות של פטנג'לי,״ מופיעות עשר הנחיות בסיס של היוגה. אהימסה (חיים באי-פגיעה) הוא הסייג הראשון ניקיון וטיהור התודעה הם לבליבו של תרגול היוגה . לחיות בעיקרון של אי פגיעה בעצמינו, בזולת , בחברה ובסביבה היא עבודה רוחנית, עבודה שקשורה במודעות גבוהה ובהרמוניה פנימית.

דרך החיים הוודית מושתתת על דרך הדהרמה, החוק הקוסמי.

יופי הטבע במלוא עוצמתו

בדרך הטבע יש תמיכה הרמונית בין כל האנשים ובכל צורות החיים, והמודעות הזו מובילה את המוסריות כמושרשת באורח החיים כהרמוניה פנימית, ללא אלימות, וללא פגיעה , כמו גם כבוד והערכה לכל צורות החיים והגנה על משאבי הטבע.

אבל עם הזמן, רבים מאיתנו למדו לחיות באמצעות התודעה, החושים והרצונות שלנו. אימצנו את הרעיון שחמלה, הרמוניה ובריאות יכולים להתקיים בנפרד מהאוכל שאנו אוכלים, מהאוויר שאנו נושמים, מהמים שאנו שותים ומהמחשבות שאנו חושבים. אנו מתעלמים מהעובדה שהחיים תלויים בראש ובראשונה בעקרון ההרמוניה על מנת שהטבע יוכל לטפח את התחדשותו התמידית .

זהו המנגנון האלוהי שבתוכנו לחתור לשלום להרגיש טוב, לאכול בריא, לצחוק ולשגשג עם החיים במלואם. הנטייה הטבעית שלנו היא לנהל חיים של אי פגיעה, מה שהמסורת הוודית מכנה אהימסה. אי פגיעה היא טיפוח המודעות האישית ברמה ובתדר גבוה שהופך למטרה העיקרית בחיי היומיום שלנו. כאשר אנו מתרגלים תדר מדהים זה של העלאת המודעות במוחנו, אנו רואים כיצד הוא תורם באופן מיידי לדיבור שלנו, ולמעשים שלנו שנמנעים מפגיעה, כאב או סבל לכל יצור חי בכל עת. אנו רואים את היופי ומרגישים את המציאות החדשה בלב. כדי לחוות את זה בפועל ביוםיום עלינו להתעורר לחקר החיים באמצעות התודעה, המחשבות והפעולות.

מיסתורין הטבע ויופיו

הרוח מתגשמת ונעה דרך החומר.

אנו מורכבים מאנרגיה, מהאלמנטים של המקרוקוסמוס, מתדרים, תנודות וזיכרון. חמשת היסודות (אויר, חלל, מים, אדמה ואש) משתנים ללא הרף ליצירת אטומים, מולקולות, מינרלים, מזונות וצורות חיים. המוח הוא ששומר את האלמנטים, ובאמצעות הטרנספורמציה שלו נוצר גוף החיים. היחסים שלך עם המוח יכולים לפרום את המסתורין של הקארמה הנצחית שלך.

ההתמקדות של מאיה טיווארי בנושא הפיוס העולמי, משקפת את הפילוסופיה שלה בספר: "על ידי טיפוח המודעות האישית של אהימסה (ללא פגיעה ) אנו יכולים למצוא שפה משותפת שאינה זקוקה למילים חברה המתמקדת בלב האַחְדוּת. אם כל אחד מאיתנו מתחייב להרמוניה פנימית, בוודאי נצליח להשיג את היעד הסופי של הייעוד האנושי שלנו של חופש רוחני המאחד אותנו. בסופו של דבר, זוהי עבודת המודעות של האדם היחיד שישנה את כל העולם לטובה.

הרוח מתגשמת בחומר

״גם מסע של אלף מילין מתחיל בצעד אחד קטן ״ לאו צה

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות


סופרפוד של נביטאס

ניקוי רעלים עם חברת פוקה

חלבון טבעוני איכותיפוסטים נוספים


אהבה פועמת 09.12.2021

הילינג עם שמאנים משבט השיפיבו

מסע טרנספורמטיבי לפתיחת הלב במעמקי האמזונס הפרואני עם איואסקה והספיריט של הצמחים בלווי שמאנים משבט השיפיבו

הילינג וטרנספורמציה 20.10.2021

המסע אל הלב

חונכת מחדש את הבלוג שלי עם הגעתי לפרו המקום שבחרתי בו להתחיל את המסע האישי שלי אל הלב .

בריאות אנרגתית 16.05.2021

לסמוך על המומחים – ד״ר מרקולה

לכן לא מפתיע שבמקום לדרוש מדע בטיחותי ולעודד דיונים כנים, פתוחים ואחראיים על המדע, פקידי הבריאות הממשלתיים שנמצאו בסכנה אחריותית.

אדג׳נדה חברתית 01.05.2021

מיתוס הקונספירציה -צ׳ארלס אייזנשטיין

מה נכון במיתוס הקונספירציה? מתחת לפני השטח, הוא מעביר מידע חשוב שאנחנו מתעלמים ממנו .