״איננה עוד״ פרויקט חינוכי עוצמתי

 

״איננה עוד״ פרויקט חינוכי עוצמתי

16 יולי 2017

איננה עוד  كَانَتْ  She is gone 

פרויקט נוסף בהדסטרט של מימון המונים שמשתתפת בו נועד להעלות את המודעות לדפוסים של האלימות נגד נשים שנרצחו בארץ ולהוקיע אותם מהשורש.

את התערוכה בבית ליבא בתל אביב ביום ראשון הקרוב יזמה קרן יחזקאלי גולדשטיין במאית קולנוע וטלוויזיה שהזדעזעה כמונו מהקלות הבלתי נתפסת שבחזרה לשגרה לאחר כל ידיעה על רצח אישה והחליטה ל״עשות מעשה״.״ ארבע נשים נרצחו בשבוע אחד ביוני האחרון והאדמה לא רעדה ״ קרן חברה ליפעת שמחי ויחד יצרו את המיצג ״ איננה עוד ״

קרן : ״ לפני כשנה שמעתי כמו כולם על עוד אישה שנרצחה. דמה נספג, כמו של נשים רבות נוספות, אל האדמה, אבל האדמה לא רעדה. השפה שלי היא של תמונות ודימויים. חיפשתי דימוי חזק ומטלטל שירעיד את אמות הסיפין. וחשבתי מה קורה עם הבגדים של הנשים והנערות שחייהן הסתיימו באלימות? והנעליים? ראיתי בדמיוני את הבגד שנרכש לבת מצווה של הבת דודה, הג׳ינס המשופשף הכי אהוב. בגד שאף אחת כבר לא תאסוף מהרצפה בדרך לאמבטיה. והבגד הזה הטלטל מהתקרה, ריק. במסע לאורכה ולרוחבה של הארץ נאספו בגדים של 11 נשים ונערות, והוקלט הפסקול שילוווה את המיצג : נשים שרות שירי ערש ב15 שפות שונות כמחווה לקולן שנדם. ״

התערוכה היא מיצג נודד שיגיע לבני הנוער דרך בתי הספר, יצא לחו״ל, ויעורר שיח נוקב בשאלת האלימות נגד נשים ובתקווה ישנה את התופעהאת הקלות הבלתי אפשרית של רצח בדם קר, שירתיע עם עונש מטלטל, שיעצור את הרכבת הדוהרת של התרבות המחרידה הזאת שיושבת בקירבינו, שלא עוד נוכל לחזור לשיגרה בלי לצעוק את צעקתן הקפואה של הקורבנות, את קולן שנדם, את הבור שנפער !

הפרויקט בהדסטארט :

״משנת 2011 נרצחו בישראל יותר מ– 129 נשים, אשר חייהן נלקחו באכזריות על ידי בני זוגן או בני משפחתן. נשים קורבנות רצח מגדרי שהותירו אחריהן ילדים, הורים וקרובים כואבים, ותיקי חקירה שחלקם לא פוענח עד היום.

וזה נמשך ככה, עוד שנה ועוד שנה, דור אחרי דור.

מכת המדינה הזו לא תחדל עד שלא נחשוף את המיצג שלנו בבתי הספר בכל הארץ ונדאג שיגיע לכולם. בכוונתנו להעלות מודעות לאלימות המגדרית במערכת החינוך, ולדרוש טיפול בשורשי האלימות הרצחנית הזו, עד שתיפסק התופעה הנוראית הזו של אלימות נגד נשים!

תמכו בנו ועזרו לנו להיות פרויקט חינוכי משמעותי, שיסתובב בכל הארץ ויגיע לכל תלמידה ותלמיד תיכון ויעמת אותם עם פניה של האלימות נגד נשים ונערות, ועם תוצאותיה ההרסניות.

נשים שנרצחות מותירות אחריהן ארון מלא בגדים שעומדים ריקים, תלויים על קולבים, מקופלים על מדפים. האוויר בשרוולים מספר סיפור על גוף שאיננו עוד.

במהלך השנה האחרונה יצרנו קשר עם משפחות של נשים ונערות אשר נרצחו על ידי בני זוגן או בני משפחתן, וביקשנו מהן לקבל בגדים ופרטי לבוש של הנרצחות. הבגדים האלה נלקחו מארונותיהן המיותמים והפכנו אותם לתערוכה מטלטלת, שמטרתה לזעוק את זעקת הנשים שנרצחו, שחייהן נקטעו באלימות בלתי נתפסת

אלימות מגדרית

התערוכה תלווה בעדויות בגוף ראשון של בני משפחת הנרצחות ובהרצאות של מיטב המרצות והמרצים בתחום.

נחנך את ילדינו חינוך מגדרי !!

בעזרכתכן/ם, אנחנו נהיה הפרויקט החלוץ שייפתח את השער לעוד רבים. רק כך נוכל להשפיע באמת על אלה שיהפכן בעתיד לבני זוג, הורים, מנהיגים ומקבלי החלטות.

אני נרתמתי לפרויקט, מקווה שגם אתם, ויש עוד דרך ארוכה להדהד אותו כאנשי חינוך בארץ ובעולם לדאוג שיגיע למקומות הראויים ,לעורר מודעות, לעצור את מכת הרציחות ולהעלים לחלוטין את התרבות המזעזעת הזאת שפשה בקרבינו.

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות


סופרפוד של נביטאס

החנות של פוקה ישראלפוסטים נוספים


אדג׳נדה חברתית 13.05.2021

טיפוח תקווה הוא טיפוח התנגדות – ד״ר מרקולה

בואו נסתכל יחד מה באמת קרה ומה ממשיך לקרות באמת עם קו-בי-ד: מקורו, טבעו, ארסיותו, איומיו, מניעתו וטיפולו. וננסה לגבש.

אדג׳נדה חברתית 11.05.2021

״האיפוס הגדול ״ ד״ר מרקולה

ד״ר מרקולה יחד עם רוני קומינס כתבו ספר חדש שמחבר את כל הנקודות ,בעקבות המשבר ומייצר פאזל הגיוני עם בבליוגרפיה.

אדג׳נדה חברתית 01.05.2021

מיתוס הקונספירציה -צ׳ארלס אייזנשטיין

מה נכון במיתוס הקונספירציה? מתחת לפני השטח, הוא מעביר מידע חשוב שאנחנו מתעלמים ממנו .

אדג׳נדה חברתית 03.03.2021

מאיפה ההחלטות שלך באות ?

הכאוס העולמי לא מאפשר לנו להתבונן בפיכחון בתהליך וכל בן אדם פועל לפי האינטרסים הפרטיים שלו: יש שדואגים לפרנסה שלהם,.