פרו -הסיפור של השף גסטון

 

פרו -הסיפור של השף גסטון

26 יוני 2017

לאחרונה נחשפת לסיפורים מעוררי השראה של השימוש בכוח ומנהיגות כדי לעשות טוב בעולם, כפי שמהטמה גנדי אמר ״ תהיה אתה השינוי שאתה רוצה להביא לעולם״ .

אחד הסיפורים האלה הוא של השף גסטון אקוריו בעל המסעדה הידועה בלימה פרו ״ אסטריד וגסטון ״ כפי שצפיתי בסרט המרגש של פטרישה פרז מ2014 ״ לגלות את גסטון״ שהגיע ליס דוקו השבוע.

השף הפרואני משתמש בכוחה העולה והאהוד של המסעדה שלו בבירת פרו ליצר תרבות בפרו שמושתתת על אוכל משובח, גאווה לאומית, התאגדויות של חקלאים ודייגים, חינוך מגיל הגן לאהבת הארץ ואוצרותיה וביצירה מחדש של המרחב הכלכלי והאפשרויות שנפתחו בפרו  ובעולם כולו.

מנה במסעדה אסטריד וגסטון בלימה מהסרט לגלות את גסטון

המנות המרהיבות מעוררות חוש הטעם והאסתטיקה, הינן רק תפאורה בסרט הפרטי של גסטון אקוריו ,שמרגיש מחויב לשנות את מדינתו ולעורר גאווה לאומית בקרב תושביה הצנועים. אישיותו האהובה על תושבי העם, הענווה והדאגה לזולת מעודדת חקלאיות מסורתיות של קינואה להמשיך להשקיע ולהתמיד ביצירת החקלאות המסורתית, דייגים אקולוגיים לבנות רשת כלכלה בת קיימא, מעודד ילדים להתחבר לעושר ואוצרות המדינה הטמון באדמה ודורות חדשים של שפים של בישול מקומי מכל שכבות האוכלוסיה.

הסרט מתמקד בחזון ובפעילויות החברתיות של גסטון והתמרת הכוח לשינוי, ההתחברות לתשוקה הבוערת בו ללמוד בבית ספר לבישול למרות שהמשפחה דחפה למשפטים, השאיפה למצוינות ב״קורדון בלו״ בצרפת, והישום המקצועי במסעדה שהקים עם אישתו הצרפתיה אסטריד בלימה.

ההערכה העצומה שהציבור רוחש לו, הפרסים עטורי ההצלחה של המסעדה כמסעדה הטובה במדינות הלטיניות ובין החמישים הטובות בעולם, לא מצליחים לטפח את האגו הפרטי שלו, הכל עובר דרכו, לאוכלוסיית הפרואנים, שהופכים להיות תלמידיו, ולעידון התקשורת איתם וטיפוחם.

הסיטואציה גורמת לשיגשוג אוצרות התוצרת הלאומית עם מרכיבי מזון איכותיים מקומיים כמו קינואה, פלפלים, תפוחי אדמה, תירס, דגים ומאכלי ים, לתרומה לקהילות חקלאים ודייגים לפתיחת 20000 סביצ׳ות מקומיות, לפתיחת מסעדות פרואניות בבירות העולם כולו, לחיבור בין קצוות האוכלוסיה ולשילוב מעוטי יכולת במערך המוביל של גסטון לפרו בפריחתה הלאומית.

הכותרת האחרונה בעיתונות המקומית בגלל האהדה הרב תרבותית לגסטון והשמועות המתרוצצות בעם היא ״ גסטון אקוריו לא פוסל אפשרות לרוץ לנשיאות פרו״ .

האם נוכל גם אנחנו בישראל לראות מנהיגים שמנצלים את הכוח שלהם ליצר טוב , באופן שיחבר את הקצוות, יגרום לכולנו להתגאות בשינוי , לקוות לטרנספורמציה בכל הרמות שתשנה את האופן שבו אנו מסתכלים על הזולת, על החברה, על הארץ, על הגאווה הלאומית, על הקהילה, על השוורשים שלנו שנוכל לשגשג ולהצמיח ענפים ועלווה ירוקת עד לימים רבים ..

גסטון בבית ספר לבישול שהוא מנהל מהסרט לגלות את גסטון

 

 

 

 

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות


פוסטים נוספים


אדג׳נדה חברתית 13.05.2021

טיפוח תקווה הוא טיפוח התנגדות – ד״ר מרקולה

בואו נסתכל יחד מה באמת קרה ומה ממשיך לקרות באמת עם קו-בי-ד: מקורו, טבעו, ארסיותו, איומיו, מניעתו וטיפולו. וננסה לגבש.

אדג׳נדה חברתית 11.05.2021

״האיפוס הגדול ״ ד״ר מרקולה

ד״ר מרקולה יחד עם רוני קומינס כתבו ספר חדש שמחבר את כל הנקודות ,בעקבות המשבר ומייצר פאזל הגיוני עם בבליוגרפיה.

אדג׳נדה חברתית 01.05.2021

מיתוס הקונספירציה -צ׳ארלס אייזנשטיין

מה נכון במיתוס הקונספירציה? מתחת לפני השטח, הוא מעביר מידע חשוב שאנחנו מתעלמים ממנו .

אדג׳נדה חברתית 03.03.2021

מאיפה ההחלטות שלך באות ?

הכאוס העולמי לא מאפשר לנו להתבונן בפיכחון בתהליך וכל בן אדם פועל לפי האינטרסים הפרטיים שלו: יש שדואגים לפרנסה שלהם,.