מים חיים ומים לכל

30 מאי 2017

מים אינם רק חומר כימי שנקרא H2O, ‬אלא אורגניזם חי. סוד המים, תואר באופן מעמיק על ידי‬ ‫ויקטור שראוברגר. כאשר המים חיים,‬ ‫בריאים ומלאים באנרגיה, זה סימן לריפוי שלם של כדור הארץ.‬ ‫מי תהום בריאים ומי שתייה בריאים הינם הבסיס לקיום כלכלי, לריפוי הטבע ובני האדם, וכמו כן לקשר בריא עם קהילות חדשות‬ ‫הנושאות חיבור עמוק עם מקור החיים. תודות לכוחות הטיהור העצמי, מים יכולים לעבור ריפוי מהיר באופן יחסי, בעזרת הוצאת‬ ‫הגורמים ההורסים והשבת תנועתם הטבעית של המים.‫. מים יכולים להיווצר גם באזורים השוממים ביותר על פני האדמה. ברגע שהאפשרויות הטמונות במים יהיו‬ ‫בשימוש נכון וחכם, ישובים אוטונומיים יוכלו להתפתח כמעט בכל מקום בעולם. מים, אנרגיה ומזון יכולים וחייבים להיות זמינים‬ ‫באופן חופשי עבור כל המין האנושי.

ויקטור שראוברגר חי חלק גדול של חייו בהתבוננות ולימוד מהטבע. התובנות והיישומים שלו כל כך יפים ופשוטים ובהרמוניה עם הטבע המקצבים שלו ותהליכי הגומלין. למעשה כוכב הלכת שלנו משווע להמצאות שמבוססות על אקוטכנולוגיה כמו של ויקטור שיהפכו לנורמה של הכלכלה התעשייתית שלנו.

שראוברגר נולד ב -30 ביוני 1885 באוסטריה למשפחה של יערנים במשך 400 שנים ויקטור שמח להמשיך את המסורת המשפחתית וכתב "מאז ילדותי היתה זו השאיפה הגדולה של חיי להיות משגיח יערות כמו אבא שלי, סבא, סבא רבא ואביו שלפניו" .כבר כילד הוא גילה עניין רב בכל מה שקשור בטבע. הוא היה מסתובב כל היום בתוך היערות סביב אגם פלוקנשטיין שהיו כמעט ללא מגע יד אדם. מתוך רקע זה ויקטור למד לסמוך על תצפיותיו והמודעות האינטואיטיבית שלו, כפי שעשה אביו וסבו. הוא למד מהם כי כאשר מים זורמים באזורים הרריים מוצלים הם יוצרים צמחייה עשירה. וכי שדות שמושקים במים שמועברים אליהם בלילה הניבו יבולים יותר מאשר כרי דשא ושדות שכנים. מחקרים של ויקטור הצליחו להסביר את המשמעות של המים כאורגניזם חי וקדוש ולהמציא שיטות שונות לקידום ושמירת מים ברמה של טוהר וחיוניות אופטימלית . ידיעתו של ויקטור את המאפיינים של מים הוכיחה יתרונות סביבתיים וכלכליים.

מים חיים , נחל עם סלעים שיוצרים קצף וצל של העצים

הוא התחיל לתפוס מים כמו דם החיים של כדור הארץ, ושיער כי נחל חייב לזרום בדרך משלו אם הוא רוצה להמשיך לזרום ולהתחזק. ויקטור הגיע למסקנה כי נתיבי מים מעוצבים על ידי ערוצים מתפתלים וגדות מוצלים כדי להגן עליהם מפני עוצמת אור שמש ישיר, טמפרטורה נמוכה מעודדת זרימה טבעית , והיא תנאי הכרחי לשמר את כוח הזרימה של המים.

מעיין בארץ ישראל

ויקטור השתמש בתצפיות אלה ליזום כלים להפקת חשמל ותנועה שפעלו בהרמוניה עם הטבע בכך שלא יצרו פליטות רעילות. הטבע הוא המורה שלנו והמשימה של הטכנולוגיה היא לא לתקן את הטבע ולא לנצלו ולהורסו, אלא ללמוד ממנו לחקות אותו.

בטיול האחרון שלי במערב אנגליה שמתי לב שזרימת הנהר ,עמוס באבנים וערוצים שיצר ופילס לעצמו ,מייצרים זרימה קוצפת עמוסה בחמצן ומייצרת הרבה בריאות ועצים ענקיים שצומחים על גדות הנהר ליצירת צל וטמפרטורה נמוכה שמשפרת את הזרימה .

ובינתיים במקומות רבים בעולם השלישי

כל 8 שניות ילד מת ממחלות שקשורות למים לא מטופלים. הסיבה העיקרית ל -80% מכלל המחלות אשר ניתן למנוע במדינות המתפתחות בעולם השלישי הוא היעדר מי שתייה נקיים. אדם אחד, דין קיימן המציא מכשיר ייחודי מטהר מים שיכול לעזור לפתור בעיה זו.

דין קיימן הוא היזם וממציא הסגווי. מאז 1993, הוא יוצר מה שהוא מאמין שתהיה דרך חדשה לחלוטין לטיהור מים. מטהר המים של דין קיימן נקרא הקלע Slingshot (כן קשור לדיוד וגוליית). המכשיר יחסית זול ונגיש לציבור, הוא מאוד יעיל באנרגיה והוא נייד.

שיטות השקיה מסורתיות

הרעיון לפתח מערכת לטיהור מים הגיעה לאחר פיתוח של גנרטור חשמלי שמייצר כמות גדולה של אנרגיה. הקלע נוצר בעצם כדי לעשות שימוש מעשי באנרגיה המבוזבזת של הגנרטור שלו.

מטהר המים של קיימן מייצר 10 גלונים של מים נקיים טריים במשך שעה בלבד. הקלע דורש רק 500 וואט של חשמל. הוא מייצר חום כדי לזקק, להרתיח מים שאינם ראויים לשתיה ואחר מכן ממחזר את האנרגיה.

הקלע הוא פשוט באלגנטיות ובתחזוקה חינם. הוא לא דורש מסננים להחלפה כמו ברוב מערכות סינון מים אחרות. ובכל זאת, מי שהופך להיות הבעלים שלו צריך ללמוד כיצד להפעיל אותו בזהירות ובצורה הראויה לאחסון לאחר השימוש בו.

הממציא מדגיש כי התכונה המרכזית של הקלע הוא שהוא יכול לשמש מטהר של כל סוגי המים. הקלע יכול לעבוד עם מים המכילים עופרת, נחושת ומתכות כבדות . זה וגם לטהר מים המכילים ארסן, פסולת שפכים, זוחלים וטפילים, פסולת כימית ומי האוקיינוס .הרעיון של מטהר המים הזה לשימוש במדינות שיש להם מקורות מים ספורים ובמדינות שיש להם טכנולוגיה מינימלית על מנת לנסות מקורות אנרגיה חלופיים לגנרטור סטירלינג החדש שלו. הגנרטור יספק את החשמל כדי להפעיל את מטהר המים של קיימן אולי בכל מקום בעולם. הבעיתיות בשינוע שלו לאיזורים נידחים בעולם שזקוקים למים יצר שיתוף פעולה עם מספר חברות גדולות כמו קוקה קולה שהשקיעו ביצירת מכולה עם אקוסנטר מודולרי .

אקוסנטר שמכיל מים נקיים אנרגיה סולארית שמנוהל ע"י נשים מקומיות ברואנדה

EKOCENTER הוא מזנון קהילתי מודולרי שמנוהל על ידי נשים מקומיות ומספק גם מים בטוחים, אנרגיה סולארית, גישה לאינטרנט ועוד.

 EKOCENTER הוקם בקהילות שאינן נגישות למוצרים ולשירותים בסיסיים. זהו קיוסק מעוצב באופן מודולרי, שהופך למרכז של פעילות קהילתית על ידי מתן מקום מסחר, כמו גם מי שתייה בטוחים, אנרגיה סולארית ותקשורת אלחוטית. פונקציות אחרת שניתן להוסיף בפיתוח הקהילה המקומית כולל מתקנים חברתיים ובידור. כוח הדור לטעינת טלפונים; קירור של תרופות הזדמנויות חינוכיות ועוד הרבה.

יש כבר מעל 100 EKOCENTERs בקניה, טנזניה, רואנדה, אתיופיה, גאנה ווייטנאם פרויקט שממשיך להתרחב ברחבי העולם.

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות


פוסטים נוספים


אדג׳נדה חברתית 13.05.2021

טיפוח תקווה הוא טיפוח התנגדות – ד״ר מרקולה

בואו נסתכל יחד מה באמת קרה ומה ממשיך לקרות באמת עם קו-בי-ד: מקורו, טבעו, ארסיותו, איומיו, מניעתו וטיפולו. וננסה לגבש.

אדג׳נדה חברתית 11.05.2021

״האיפוס הגדול ״ ד״ר מרקולה

ד״ר מרקולה יחד עם רוני קומינס כתבו ספר חדש שמחבר את כל הנקודות ,בעקבות המשבר ומייצר פאזל הגיוני עם בבליוגרפיה.

אדג׳נדה חברתית 01.05.2021

מיתוס הקונספירציה -צ׳ארלס אייזנשטיין

מה נכון במיתוס הקונספירציה? מתחת לפני השטח, הוא מעביר מידע חשוב שאנחנו מתעלמים ממנו .

אדג׳נדה חברתית 03.03.2021

מאיפה ההחלטות שלך באות ?

הכאוס העולמי לא מאפשר לנו להתבונן בפיכחון בתהליך וכל בן אדם פועל לפי האינטרסים הפרטיים שלו: יש שדואגים לפרנסה שלהם,.