הדור הבא מתרבות אגו לתרבות אקו

 

הדור הבא מתרבות אגו לתרבות אקו

29 מאי 2017

אוטו צ׳ארמר מ– MIT יצר בעשור האחרון מודל לאופן שבו חברות במאה ה -21 והמערכת הכלכלית יתפתחו ממבנה היררכי ובעל שליטהלמבנה אקולוגי שבו שיתוף הפעולה, הקשר והשירות לאחרים הם מה שמניעים את ההצלחה.

המסע ממערכת האגו אל המודעות של מערכת אקולוגית, מעבר חשיבה "שלי אל שלנו", הוא בעל שלושה מימדים: (1) טוב יותר ביחס לאחרים; (2) טוב יותר ביחס למערכת כולה; ו (3) טוב יותר ביחס לעצמו.

הפיכת הכלכלה הנוכחית של מערכת האגו שלנו לכלכלת מערכת אקולוגית מתחדשת פירושה חיבור מחדש של החשיבה הכלכלית לשורש האמיתי שלה, שהיא רווחת הבית כולו ולא עשיית כסף או רווחתם של כמה מתושביה , היום זה נוגע לרווחתם של הקהילות הגלובלית שלנו ושל מערכות אקולוגיות פלנטרית.

מודל של אוטו צ׳ארמר ביחס למעבר למערכת אקולוגית

אני מרגישה גלים של שינוי בהנחת יסוד בסיסית שעלינו למצוא דרך ליצור קשרים עמוקים עם עצמינו הסובבים אותנו וכדור הארץ כדי להביא לשינוי הדרך בה אנו מתקשרים ומקבלים החלטות

אנשים רבים בעולם חולקים תשוקה משותפת במקום החדש הזה של קשר תקווה ואהבה.

אני מרשה לעצמי לסמוך על האינטואיציה שלי. מתחברת למידע שמזין אותי .לא נותנת לאף אחד לקחת את הכוח שלי. מנסה להמיס את האגו שלי ביצירת מקום לאחרים ולסביבה. מרגישה מספיק בטוחה כדי להיות לא מושלמת . מאפשרת לעצמי תמיכה בנושאים שלא זורמים לי חופשי. ויש שם תמיד מקום גם לרגשות מורכבים, לפחדים, לטראומות ולתבניות שגורמות לי לקבל החלטות שונות ממה שאנשים אחרים היו עושים. ואני אומרת לכם זה העתיד והוא כבר כאן

Business team, people icon web. Vector diagram, network communication. Partnership, employee. Relation concept wallpaper. Crowd seamless background.

חזרתי בשבוע שעבר מאנגליה , מהיומולדת של חברת פוקה והכל שם נעשה ברור יותר. המסרים , הכוונות והמיינדפולנס הקולקטיבי, למה אני פועלת ומאיזה מקום אני עושה את זה , למען מי בדיוק, ומה קורה בדרך, למה אני מדברת מהבטן מנסה לחבר אנשים לתדר הזה, לשינוי הזה, למה זה כל כך חשוב לי ? …

התרבות העסקית עוברת ממערכת אגו (כמה אני מרוויח, כמה אנשים עובדים אצלי, איפה אני ממוקם מבחינה היררכית בגרף החברות המצליחות….כמה מוצרים מכרתי , איך אני מול המתחרים שלי….) למערכת אקו ( איך אני תורם לחברה, איך אני מתחשב בסביבה, איך אני משנה את העולם לעולם טוב יותר, איך אני מעסיק ומתחבר ומשפר את חייהם של כמה שיותר אנשים, איך אני הופך לקהילה מקיימת , איך אני משנה את תרבות הצריכה, איך אני מחדש לעולם, יוצר , תורם, תומך….)

וחברת פוקה נמציאת שם במערכת האקולוגית כבר מיום הווסדה והקול שלה נשמע חזק יותר מאי פעם, ערכי הליבה מתרחבים בתחום החברתי סביבתי, הקיימות הופכת למחלקה הכי גדולה בחברה, מצגות רודפות סרטונים על חייהם של קהילות ברחבי העולם שחייהם השתנו לטובה והם הצליחו לקום על רגליהם לחזור לכפר הנטוש שלהם ולעבוד כחקלאים כמו אבותיהם בזכות הקשרים עם פוקה והצורך של פוקה בצמחי המרפא שבאיזור מגוריהם. צמחי מרפא כמו אלדרפלאוור (סמבוק) בסרייבו, ליקוריץ בפקיסטאן, ורדים בבולגריה, שומר בטורקיה , פירות הטריפלה האיורוודי בדרום הודו ופרויקטים נוספים בדמותם בעולם….

מנדלה של צמחי המרפא של פוקה

רשת של צמחים אנשים וכדור הארץ שהתאחדו לידי קהילה שמזינה זה את זה , מתחברת דרך אותו עניין ודרך ליצירת עולם טוב יותר ומשתלם לכולם….

והשינוי הזה של מערכת אקולוגית תופס תאוצה בכל תחומי החיים , קהילות אוטונומיות שיוצרים שיתוף דרך חינוך משותף, פרנסה משותפת, תרבות פנאי משותפת, אידיאולוגיה, רעיונות , תחומי עניין

זה הרבה יותר מאתגר, מייצר עניין, פותח את הלב, מתחבר דרך הזולת, מתחשב בסביבה, מייצר חמלה, פורה, מקיים, שיתופי וטבעי ….

התיאוריה השלמה של אוטו צ׳ארמר 

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות


פוסטים נוספים


אדג׳נדה חברתית 13.05.2021

טיפוח תקווה הוא טיפוח התנגדות – ד״ר מרקולה

בואו נסתכל יחד מה באמת קרה ומה ממשיך לקרות באמת עם קו-בי-ד: מקורו, טבעו, ארסיותו, איומיו, מניעתו וטיפולו. וננסה לגבש.

אדג׳נדה חברתית 11.05.2021

״האיפוס הגדול ״ ד״ר מרקולה

ד״ר מרקולה יחד עם רוני קומינס כתבו ספר חדש שמחבר את כל הנקודות ,בעקבות המשבר ומייצר פאזל הגיוני עם בבליוגרפיה.

אדג׳נדה חברתית 01.05.2021

מיתוס הקונספירציה -צ׳ארלס אייזנשטיין

מה נכון במיתוס הקונספירציה? מתחת לפני השטח, הוא מעביר מידע חשוב שאנחנו מתעלמים ממנו .

אדג׳נדה חברתית 03.03.2021

מאיפה ההחלטות שלך באות ?

הכאוס העולמי לא מאפשר לנו להתבונן בפיכחון בתהליך וכל בן אדם פועל לפי האינטרסים הפרטיים שלו: יש שדואגים לפרנסה שלהם,.