חוות ביו-אקווה Bioaqua

22 מאי 2017

היתה לי הזכות לסייר בחווה ולקבל הדרכה מאנטוניו פאלדינו ואמנדה הרון בעלי החווה המיוחדת  הזאת שמייצרת מזון בריא בשיטה בת קיימא חסכונית במים ונגישה לכולם . אנטוניו אומר ״מה ששכנע אותי היתה העובדה שאני מסוגל לגדל מזון באופן בר קיימא עם 95% פחות צריכת מים, ללא דשן פטרוכימי. עם כמות גדולה יותר למטר מרובע , עם פחות משאבי אנרגיה מאשר בחקלאות קונבנציונאלית והכי חשוב שהמזון היה טעים הרבה יותר ממה שאני מוצא בסופר המקומי״

עלים ענקיים עמוסים בכלורופיל וטעם בחווה של אנטוניו.
שורשים ענקיים בתוך מים עמוסי המינרלים
ברכות דגי הטרואט במערכת הסגורה של האקוופארם
נוח אוכל במלוא האנרגיה את העלים הירוקים בחווה

הרעיון של החווה התחיל לפני 6  שנים כאשר אנטוניו גילה שיטות עתיקות בעולם לייצור מזון בר קיימא מאת האצטקים והבורמזים. בשילוב עם הידע שצבר בפרמקאלצ׳ר וטכנולוגיות של חקלאות אורגנית החליט אנטוניו להקים את החווה ובנחישות וחלוציות להוביל את הפרקטיקה לקנה מידה מסחרי, לחינוך והוראה של פתרון ייצור מזון בריא ובר קיימא.

עלי סלק מלאי אנרגיה בחווה
השורשים העמוקים של הסלק במים מלאי המינרלים של הדגים

החווה מבוססת על חקלאות אקוופונית משולבת שמנצלת את העקרונות האורגנים ומביאה לחיים מערכת אקולוגית סימביוטית שבה דגים, צמחים, וחרקים מועילים משתפים פעולה ובונים מערכת אקולוגית אחת שלמה. המערכת היא סגורה ומובילה מים מבריכות הדגים (דגי טרואט)  מלאות מינרלים חיוניים לצמחים , דרך הצמחים שורשיהם חשופים במים , חזרה לבריכות הדגים וחוזר חלילה. המעגליות האקוופונית מאפשרת לכל הפרטים במערכת להינות מאיכות המים במערכת צירקולרית פנימית. המערכת כל כך בריאה והפרטים כל כך חזקים שאין צורך להאבק במזיקים שאינם מגיעים או בהנדסה גנטית ששולטת בגידולי הבריכות של הטרואט והסלומונים ברחבי העולם. העלים מגיעם לשיא בגודלם וטעמם והדגים חזקים ומלאי טעם, הדבורים מאביקות וניזונות ומאפשרות איזון למערכת.

המשימה שלו התחילה לחיות כל רגע בתחושה של יצירת עתיד חיובי עבור כל אחד בעולם. יצירת עתיד בר קיימא ליצור המזון שלנו בעולם , עם איכות יוצאית דופן ואורח חיים בריא שכל אחד יכול לתרום לבריאות של העולם ע״י בחירה אקולוגית סביבתית.

לפרטים נוספים, הדרכות, סיורים, מוצרי החווה תפנו ישירות לחווה  שממוקמת במקום פסטוראלי במערב אנגליה באיזור סומרסט בוודמור

 

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות


פוסטים נוספים


יערות מאכל וגינות קהילתיות 21.06.2017

גינה אורבנית הידרופונית

הניגודיות שמתבטיאת בתמונות בין הסביבה החקלאית, פעוטוני הצמחים ומגדלי העיר הצפופים ברקע מרגשת ומייצרת תנועה חדשה ואפשרויות בלתי מוגבלות

יערות מאכל וגינות קהילתיות 31.05.2017

גינת בר – מאיר שליו

הספר של מאיר שליו , הוא עבורי שירת הגן, בחירת המילים, שמות ותיאורי הצמחים , הציפורים והחיות בגנו, איש המילים.

יערות מאכל וגינות קהילתיות 24.05.2017

פרחי מאכל

השילוב של פרחי מאכל בקולינריה האביבית , בגינות המאכל ובעציצי הבית היא פיתרון מעורר חושים שמשלב צבעים, צורות, ריחות וטעמים.

יערות מאכל וגינות קהילתיות 22.05.2017

חוות ביו-אקווה Bioaqua

״מה ששכנע אותי היתה העובדה שאני מסוגל לגדל מזון באופן בר קיימא עם 95% פחות צריכת מים, ללא דשן פטרוכימי..