בריאות אנרגתית

 

בריאות אנרגתית

24 אפריל 2017

 

מאמר זה נכתב בהודו במהלך תהליך של ניקוי רעלים איורוודי ,שם הרגשתי שהתחולל בי מעבר בתדר מעודן לאיכות גבוהה יותר של בהירות ותחושת אושר.

הרגשתי שאני רוצה לספר על התחושה הזאת אבל לא נולדו בי המילים הנכונות להביע אותה , ולכן החלטתי לכתוב קצת מהידע שרכשתי שקשור ברפואה אנרגתית ( הומאופטיה קלאסית, איזון צ׳אקרות,מדיטציה איורוודה ועוד…) ומתאים לתיאור המקרה.

 אני כותבת פה על העקרונות המנחים אותי בהחלטות שקשורות בתחום הבריאות.

החלמה ספונטנית של הגוף

היפוקרטס יצר את שבועת הרופאים ״פרימיום נון נוקרה״ שפירושו ״ראשית אל תגרום נזק״

זה הוא קו מנחה עקרוני שכל סטודנט לרפואה נחשף אליו בתחילת הפרקטיקה שלו

אך בעולם המתועש שלנו, מונחה הרווח שולטות חברות התרופות קבוצות לחץ וקבוצות אינטרסים מיוחדים שמעודדות טיפולי יתר ומזלזלות בהחלמה כפעילות ספונטאנית של הגוף , שלא לדבר על צמיחה ושיפור ספונטאני שמביא להתפתחות והגשמה של הפרט.

הסיטואציה הזאת יצרה ברפואה הרווחת טיפולי יתר מוגזמים, דיאטה יציבה שמושתתת על מזון מתועש ועקר, הוספה של תרופות ותוספים כרוניים, ואנשים שבריאותם תלויה בשירותי הבריאות.

באופן כללי ניתן לראות עליה במספר האנשים החולים ואגרסיביות המחלות, חיידקים עמידים לאנטיביוטיקה, נתינת תרופות שלא לצורך שהן עצמן גורמות לתופעות לוואי וחולי, ותשומת לב רפואית מוגזמת .

אז איך נחזיר לגוף שלנו את ההחלמה הספונטאנית ? ומה נעשה כשהוא חולה ?

תחילה אסביר את העקרונות הבסיסיים של הבריאות אצלינו בגוף על מנת שנבין את ההגיון בחוסר הטיפול הקונבנציונאלי, והשריית מנוחה וזמן לגוף כדי שיוכל לרפא את עצמו.

כוח החיים VITAL FORCE

כוח החיים מפיח חיים בכל אורגניזם אנושי ,הוא ניחן בריבונות וכוח לשלוט בתהליכים המעורבים בבריאות ובמחלה. הוא פועל כמנגנון משולב ומגן באופן שיטתי על האיזורים הפנימיים והרוחניים בדרך הטובה ביותר האפשרית.

הכוח יוצר בגוף סדר (הומאוסטזיס), והוא שייך לממלכת האיכויות ולא הכמויות, ממלכה זו ניחנת בדרגות עידון שונות .לכוח יש יכולת הסתגלות למקיף אותו ותפקיד בונה השומר על הגוף במצב בנוי ומשוחזר.

שדה אלקטרומגנטי

כוח החיים אנלוגי לשדה אלקטרומגנטי התנהגותו ניתנת להסברה ע״י מונחי בסיס פיזיקליים המתארים את התהליכים בשדות אלו . תהליכים המתרחשים בגוף האלקטרודינמי מושגים באמצעות תנודות או רטט, שמועברים באמצעות גלים אלקטרומגנטיים שלכל אחד מהם יש תדר, אורך גל ואמפליטודה (משרעת). החוקים והעקרונות החלים על הכוח החיוני ניתנים לתיאור באמצעות מושגים כמו תהודה הרמוניה, חיזוק והפרעה.

הומאוסטאזיס

מנגנון האיזון בטבע מתבסס על רעיון הרזוננס (איזון אנרגטי), והדיסוננס (חוסר איזון )

מערכת נחשבת מאוזנת כאשר השדה המגנטי שלה והתדר שלה תואמים את המיקום הקוואנטי שלה . אם התדר האנרגטי במקום מסוים אינו תואם את המיקום הקוואנטי יווצר דיסוננס אנרגטי , חוסר איזון שגורם להתנגשות בין שני תדרים שונים.

כדי להחזיר מערכת טבעית לאיזון יכולים להתחולל סופות, שריפות, רעידות אדמה, שטפונות , שהם המופע של כדור הארץ להשתחרר מתדר שאינו רצוי

הטבע מתאזן באופן דינמי ע״י שינויים בחומר ובאנרגיה בדרך של הרס ובניה מחדש .

גוף האדם כמו בכל מערכת קוואנטית , קים בגוף מנגנון איזון פנימי , כל גירוי פנימי או חיצוני יכול לגרום לשינוי בתדר האנרגטי. אם הגירוי נמצא ברזווננס עם המערכת הוא יתפרש כחיובי ויחזק ויאזן את המערכת כולה, אך אם נמצא בדיסוננס תגרם חולשה, דחיה ואי סבילות.

המערכות הפנימיות בוחנות עצמן בהתאם למשוב שמתקבל מהאיברים השונים ומאזנות את עצמן בהתאם.

הגירויים מהעולם החיצוני הם מעין ראי לעולמינו הפנימי , כל הדברים שגורמים לנו לדיסוננס וסבל הם הדברים מהם אנו אמורים להשתחרר ולהתקדם הלאה .

סוגים אלו של תגובה ראשונית (הגירוי החיצוני או הפנימי )ותגובה שניונית (תגובת מערכת ההגנה לגירויים אלו), הם אלה שאחראים על הבריאות הרב מערכתית שלנו.

ההומאוסטזיס הוא האיזון הדינמי השומר על הרזוננס (התהודה), בין השדה האנרגטי של הכוח החיוני לבין המבנה הביולוגי של הגוף. באמצעותו המערכת מתפקדת בצורה מיטבית עם השקעת אנרגיה מינימלית .

מנגנון ההומאוסטזיס מווסת את מערכת ההגנה להתמודד עם שינויים מתמשכים ודינמיים.

אדם שמתנהג נפשית וגופנית בהתאם למבנה הטבעי שלו וחי חיים פשוטים ובריאות טבעית, יזרום עם הזרם וירגיש שהוא מיישם את שאיפותיו וחי את חייו ברווחה גופנית נפשית ורוחנית.

WELLNESS LIFESTYLE

כוח החיים שלנו נמצא במישור הדינמי בגוף ומשפיע על כל רמות ההוויה בעת ובעונה אחת ובדרגות משתנות של חוזק והרמוניה.

כדי לחיות חיים מלאי רווחה, אנו מרגישים שניתן לישם את שאיפותינו עם תחושת אהבה חופשיות ואושר. במצב כזה המערכת האנרגטית נמצאית באיזון הומאוסטזיס ומתפקדת היטב.

איך נוצרות מחלות ?

כאשר אנו נחשפים לגירוי בין אם הוא מחליא או מיטיב, האירוע הראשון שמתרחש הוא שינוי בקצב הרטיטה במישור הדינמי. רב הגירויים יאוזנו ע״י המישור הדינמי מבלי שנרגיש את זה בכלל. אולם אם חוזק הגירוי רב מחוזקו של כוח החיים בגוף ספציפי מנגנון ההגנה של הגוף ידרש על מנת לטפל בגירוי בצורה מורגשת.

קיים סף מסוים אצל כל פרט שמתחת לו המישור הדינמי מטפל בגירויים ללא שינויים נראים לעין , ואשר מעליו מנגנון ההגנה מייצר תהליכים הנתפסים ע״י הפרט כיצירת סימפטומים ויצירת מחלה .

אם קבלת הסיגנל לגירוי ושינוי התדר בגוף כדי להחזירו לאיזון (הומאוסטזיס), יש תקופת דגירה שבמהלכה מנגנון ההגנה מתחיל להתאים את עצמו להשפעת הגירוי, תגובה שניונית זו של מנגנון ההגנה יבוא לידי ביטוי בסימפטומים ברמה הפיסית ,רגשית ומנטלית .

השינוי המיידי ההתחלתי ברמת הרטט (התהודה) הופך את האדם לרגיש להשפעה ברמה בסיסית אחת בכל רגע נתון ולכן שומר עליו חי. והכוח החיוני תמיד ישמור על האיזורים הפנימיים והחשובים ויעדיף לאזן ברמה כזאת שלא תפגע בהם. המחלות הם התוצאה הנראית לעין של הפעולות המאזנות של הכח החיוני שכבר פעל בגוף בכיוון הומאוסטזיס.

איך נרפא מחלות ?

ריפוי מחלה חייב תמיד ללכת עם הכוח החיוני, לתת את הסיגנל שיחזק אותו וזה בדרך כלל אותו סיגנל של אי סדר שיצר את המחלה רק מחוזק יותר . מכיון שבאנרגיה ושדות אקטרומגנטים ובפיסיקה עסקינן רק תדר מאותו סוג של מחלה יכול לגרום לגל האנרגטי להתאבך.

בכל אופן אם רצונך להרפא ממחלה כלשהיא אך אינך יודע את התדר שלה ומה יצר אותה , חשוב להתיחס במלוא הרצינות לכוח ההגנה לחזקו לתמוך בו ולא לנסות לטפל במחלה עצמה. כל טיפול במחלה עצמה מחליש את הכוח החיוני .

גם בהומאופטיה וגם באיורוודה כשמטפלים במחלה ורוצים להוציא אותה החוצה או באי סדר מסוים שגורם למחלה, הטיפול הולך עם המחלה בהומאופטיה החולה מקבל תרופה שדומה למחלה רק בריכוז מחוזק אנרגתית, ובאיורוודה טיפולי הפאנצ׳ה קרמה מייצרים סיטואציה שדומה למחלה כדי להוציא אותה למשל אם יש ליחה וגודש בחלק העליון של הגוף בתהליך איזון הדושה קאפה יש העצמה של הדושה עם מוצרי חלב כדי לחזק את אי הסדר שיהיה קל להפתר ממנו.

טיפולים מומלצים

טיפולים שנועדו להקל על סימפטומים של מחלה ולהוריד עומס מהכוח החיוני הם צמחים, מזון, סופרפוד אדפטוגניים ועוד .

לכן בבואינו לבחור איזה טיפול נבחר עלינו להתיחס למחלה ככזאת שבאה לבקר ולא שייכת לנו בשום אופן, אחד הדברים הבסיסיים שמאפשר לגוף לרפא את עצמו בצורה ספונטנית היא ההתבודדות בטבע ( בצימר נעים מראה מוקף טבע), ומזון מאוד פשוט ואוטנטי. לחכות שם עד שהתדר ישתנה לטובה .

להשתמש בצמחי מרפא שהם הסיגנל הכי קרוב לטבע בהשריית בריאות ואינם פועלים בצורה חזקה על הסימפטומים (כמו תרופות ), ולכן מאפשרים לגוף לחזור להומאוסטזיס בצורה עדינה ומתמשכת, חשוב להשתמש בשני סוגים של צמחי מרפא : צמחים שקשורם לסימפטומים של המחלה על מנת להחליש אותה וצמחים אדפטוגנים שקשורים לחיזוק כוח ההגנה של הגוף כדי שיקח פיקוד על ההחלמה.

המזון בתקופת ההחלמה צריך להיות פשוט טעים ומופחת כמותית.

בסתיו ובאביב על מנת לעורר את מערכת ההגנה כדאי לבצע צומות שמעודדים התחדשות התאים והוצאת העודפים והרעלים שנצברו בגוף.

שיטות טיפול של הרפואה האלטרנטבית שמקשיבות בצורה אמפתית לצרכי המטופל ומטפלות בו עם לב פתוח ואיכפתיות הן לדעתי בחירה מעולה להשריית ההומאוסטאזיס בגוף כתנאי הכרחי למניעת מחלות.

ספרים שהם נר לרגליי

מדע ההומאופתיהג׳ורג׳ ויטולקס

רפואה ושבעת החוקים האוניברסליםד״ר נאדר בוטו

הבריאות בידיים שלך אנדריאס מוריץ

Quantum healing Dipak Chopra

Quantum doctor Amit Goswami PHD

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות


מוצרי פוקה -חנות אינטרנטיתפוסטים נוספים


freedom 03.08.2022

קבוץ הרדוף חוויה אותנטית

קהילה אנתרופוסופית עם איכויות שיקום, חינוך, אומנות וריפוי

freedom 03.08.2022

ואהבת לרעך כמוך

אהבה הדדית שוות זכויות לשמירת האותנטיות

freedom 26.07.2022

אינטגרציה לחיים במלואם

אינטגרציה אחרי ניקוי רעלים חשובה לחיים במלואם לפעום את ההווה הבוחר להתממש

freedom 29.06.2022

השקעה בזהב

איכות ,משובחות, טוהר ויופי אלו ערכי היסוד שבוחרת בהשקעות שלי בזהב פיסי. למה להשקיע ?

דילוג לתוכן